Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, mario10 napisał:

A które jest najtrudniejsze Zerwanie nieśmiertelności? Ja go zrobiłem ale jakoś nie pamiętam walki z ojcem Sową musiał mi pójść nadzwyczaj łatwo skoro nie pamiętam.

Teraz pójdę pewnie inne zakończenie ale już mam dylemat moralny "jak to mam opuścić mojego pana Kuro?":gayos:

Z sową na zakończenie, to chyba w drugiej wersji hiraty. Nie wiem dokładnie, bo dopiero teraz będę robił te dziwne zakończenia.

 

Ja miałem większy dylemat, że trzeba zabić Emmę:cray:

Odnośnik do komentarza

No właśnie jednak gdzieś mnie kłuje w boku mimo iż mam początek, że będę musiał podjąć tą decyzję :)

 

Muszę poczytać o tych zakończeniach bo chyba w dwóch z nich się walczy z tym Isshinem świętym miecza. W zerwaniu nieśmiertelności napsuł mi krwi :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Oglądam, a raczej oglądałem Demon Slayera i mam nieodparte wrażenie, że fajną opcją byłoby gdybyśmy mogli przekuwać miecz z mocą jakiegoś żywiołu lub gdyby do aktywnych technik dołączyć jeszcze trzecią pozycję z żywiołem.

I tu na przykład przy zastosowaniu technik pioruna po kilkukrotnym idealnym parowaniu miecz nabierałby na jeden cios mocy elektrycznej lub przy odskakiwaniu od ciosów moc wiatru i jedno szybkie cięcie z przejściem za plecy.

Sama rozgrywka jest fajna i satysfakcjonująca, ale po jakimś czasie używania konfetti człowieka dopada nuda.

Odnośnik do komentarza

W Ninja Gaiden grałem dawno temu w 2 część i wydaje mi się łatwiejsze niż Sekiro. W NG nie ma takiego nacisku na prawidłowe kontrowanie ataków przez co gra wydaje mi się przystępniejsza, choć tez poziom trudności jest wysoki.

 

McDrive myślę, że można by wcisnąć takie mechaniki do gry, ale dla mnie Sekiro jest świetnie wyważone pod tym względem i teraz mimo, że przechodzę grę 3 bądź 4 raz to użyłem konfetti może ze 2 razy mimo, że z bezgłowymi walczyłem mało. Ogólnie większość gry bazuję na samej szermierce i moimi narzędziami protezy są petardy czy tam włócznia później.
Ale jak kiedyś odpaliłem filmik na yt gdzie gość zrobił platynę i odblokował wszystkie ulepszenia protezy to tam się cuda na ekranie działy :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mario10 napisał:

McDrive myślę, że można by wcisnąć takie mechaniki do gry, ale dla mnie Sekiro jest świetnie wyważone pod tym względem i teraz mimo, że przechodzę grę 3 bądź 4 raz to użyłem konfetti może ze 2 razy mimo, że z bezgłowymi walczyłem mało. Ogólnie większość gry bazuję na samej szermierce i moimi narzędziami protezy są petardy czy tam włócznia później.

Mechanika pozostałaby bez zmian. Byłaby tylko efektowna "nagroda" za dobre użytkowanie ostrza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak sobie pykam wczoraj padł Małpi Strażnik, ale przypomniałem sobie o tym oszołomie z włócznią Siedem Włóczni Ashiny i znów przypomniałem sobie jak nie lubię walczyć z przeciwnikami z włócznią. Kontra Mikiri opanowana, ale i tak mnie przeczołgał kilka razy :)

Ale gra mi się miodnie po raz kolejny i satysfakcja po kolejnym bossie duża :)

Odnośnik do komentarza

No ja go wywabiłem z tego szczytu schodów i jak wracał to mu sprzedałem kosę z tyłu i od razu jedna kropka mniej, ale później wyczaiłem, że skakanie po głowie też mu nabija posturę szybko.

Ale jak sobie pomyślę ile fajnych walk jeszcze przede mną wodna Orin, Mniszka dwa razy, Ojciec Sowa, ten fioletowy dziad w posiadłości Hirata to aż się cieszę na te spotkania :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po kilki dniach przerwy wcześniejsi bossowie idą spoko, ale od wczoraj walczę z ojcem Sową i świetna walka. Na razie dostaje klepy, ale z każdym podejściem jest już lepsze czucie tej walki. Mam na niego jakiś pomysł, ale sprawdzałem na yt i trafiłem na kolesie co z poziomem energii z samego początku gry bez tykw leczniczych i symboli ducha rozprawia się z nim bez jednego hita więc :obama:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mario10 napisał:

Po kilki dniach przerwy wcześniejsi bossowie idą spoko, ale od wczoraj walczę z ojcem Sową i świetna walka. Na razie dostaje klepy, ale z każdym podejściem jest już lepsze czucie tej walki. Mam na niego jakiś pomysł, ale sprawdzałem na yt i trafiłem na kolesie co z poziomem energii z samego początku gry bez tykw leczniczych i symboli ducha rozprawia się z nim bez jednego hita więc :obama:

 

Też widziałem i większość tych filmików nagrywana z PC w 60 klatach co daje Ci potężny handicap. Na PS4pro gdzie ten klatkarz pływa gra jest mocno randomowa czy Ci wejdzie parowanko

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mario10 napisał:

Gram na podstawowej slimce :)

 

 

Gość jest kozakiem ale na czym gra nie wiem, nie sprawdzałem. Zwody i uniki mu wychodzą idealnie. Z resztą przy takim stanie paska energii jest na jeden strzał :)

 

Gra na PC

Ogólnie to liczyłbym na pacza do PS5/Series co Ci daje natywne 60fps aktualnie. Przez to nie giniesz głupio bo widzisz te animacje wczesniej. Na ps4pro ginąłem przy ojcu czesto głupio, bo nie da rady wyparować czasem ciosy gdy stoisz za blisko (a na PC za to jak najbardziej).

 

Dlatego moje taktyki mocno bazowały na odskakiwaniu i ciabaniu w plecy po jakieś sekwencji ciosów. 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Tak też z nim walczyłem bo na taką jatkę z parowaniem jest za szybki i ma silne ciosy, które nabijają posturę, ale padł dziś ojczulek więc trzeba iść dalej.

Ale ten cios Sowy gdzie przechwytuje nasz cios i przebija nas tym wielkim mieczem z tyłu zacny :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.