Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

No takich słabszych przeciwników to spoko czy nawet tych grubasów co się w Ashinie plątają, ale spróbowałem się wczoraj z Generałem Oniwą na koniu i klepy dostaję jak miło, ale już pierwsza faza całkiem spoko, w drugiej się chłop rozszalał, ale nie miałem czasu żeby z nim powalczyć. Chyba znów wsiąknę na dłużej, ale czekają jeszcze inne gry do ogrania po raz drugi. Muszę chyba naciągnąć dobę żeby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w polowie drugiego podejscia, ale zostawilem obecnie, by pomeczyc lajtowego Moralesa. Jak ukoncze i pogonie to wracam do Sekirszczaka :d Po wpadanym expie widze, ze jednak chyba bede musial dojsc do przynajmniej 3 ng+. 

 

PS. Wie ktos za jakich bossow dostaje sie w kolejnych przejsciach wspomnienia zwiekszajace sile? Na pewno dostajemy za pokonanie tego na koniu. A np za motyl, genishiro? Za byka, joozia, ogra, z wlocznia na schodach dostaje sie tylko jakies przedmioty. 

Edytowane przez bebbop
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mario10 napisał:

Niestety ja mam tak, że jak zaczynam to najczęściej grę kończę i zawsze gram w jedna na raz. Jak skończę Sekiro to wówczas wracam do DG albo RDR2 po raz drugi.

Tez tak mam, ale z Sekiro mialem wyjatek. Moja najdluzej rozgrzebana gra ever. Albo na bossie stanalem, albo jak pokonalem i widzialem na YT co mnie zaraz znowu czeka to balem sie to odpalac :d Mimo wszystko moja gra generacji i bede celowac w platynke, ale nie wiem ile mi to zajmie :d 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi Sekiro się podobało fajna gierka z ciekawym systemem walki jednak Japonia to nie moje klimaty, za to dark fantasy uwielbiam. Dlatego w Elden Ring liczę na podobny system walki jak w sekiro ale dostosowany do danej broni. 

 

W DS po tylu lat grania dalej nie ogarniam parowania a w Sekiro jest to o wiele przystępniej zrobione. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałam inne odczucia co do Bloodborne Tempo było fajne, trzeba było walczyć ofensywnej niż w Darkach. Gra podobnie jak Sekiro wymagała refleksu. Tam do unikania ciosów, w Sekiro do odbijania ich. No i w 90 procentach można było odblokować skróty do Bossów. Gra wybitna również.
Bloodborne jak dla mnie posiadało lepszy klimat ale ja jestem fanką dark fantasy. System walki byłby najlepszy gdyby nie pojawiło się Sekiro. W pojedynku obu gier wychodzi mi remis. Obie świetne. W moim rankingu są na samym szczycie, po nich Nioh razem z Darkiem 3. Kolejny tytuł to Dark pierwszy. A najmniej podobał mi się Dark drugi. Demon Souls nadrobię na PS5 bo w tego nie dane było mi grać.
Nie mogę się doczekać Elden Ring, które chyba wciąż nie ma daty premiery. Co mnie smuci.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Muszę wrócić i do DS i BB ale w tym drugim klimat jest mega ciężki dla mnie. DS próbowałem kiedyś i tak na prawdę nie przeszedłem żadnej części, a teraz kosztują grosze więc może się wrócę.

Sekiro mi siadło pod każdym względem, a klimat Japonii cudowny, podobnie było z Nioh choć tam trochę bardziej mroczny ten klimat. Ale na nowe dzieło FS czekam i mam nadzieję, że mimo iż w innym klimacie siądzie równie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałam, fantasy to bardzo szerokie pojęcie. Gdyby faktycznie mocno zagłębić się w znalezienie różnic między horrorem a mrocznym fantazy to na pewno jakieś się znajdą. Może faktycznie Bloodborne ma w sobie więcej z horroru. Jednak oba te gatunki mocno się na siebie nachodzą. Tak w skrócie mocnym. Co np z powieścią w której bohaterem będą wilkołaki i wampiry? Nadnaturalność połączona z mrokiem. Stworzenia mityczne która mają budzić strach. Pasują i do jednego i drugiego. Dlatego w moim, może błędnym pojęciu, Dark fantasy to nic innego jak połączenie elementów fantasy z horrorem. [mention=67414]Mario10[/mention], ja się cieszę, że te Dark Soulsy ogralam przed Sekiro. Bo system walki tak poszedł do przodu w Sekiro, że ten z DS może nie sprawiać już takiej frajdy. Więc jeśli odbijales się wcześniej o te gry i nie podchodziły Ci, to pewnie teraz nie będzie lepiej niestety.
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...