Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem grę. Ostatnie 2 misje po prostu za(pipi)iste (

Spoiler

nie liczę pseudo misji z walką z williamem

)

 

Widoki to jedno w jednej z tych misji ale wyzwanie i powrót starych znajomych perfect. Ja nie mam nic do recyklingu jeżeli jest zrobiony dobrze a w nioh 2 jest zrobiony wybornie. Sama gra dla mnie lepsza od nioh1 i odrobinę łatwiejsza patrząc na większość bossow. Co nie znaczy że gra jest łatwa i że każdy boss jest na jeden raz. Byli tacy co mnie trzymali kilka godzin(2 takich było) ale kilku za pierwszym razem zabiłem. Niektóre walki z bossami fajne i z pomysłem ale zdarzyło się też ze 2-3 walki kompletnie bez polotu. Radocha z gry to przede wszystkim eksploracja w drodze do bossa i tu jest to mistrzowsko zrobione. Miałem zdecydowanie większy fun z eksploracji niż w nioh 1 czy code vein. 

 

Fabularnie no umówmy się nie gra się w to dla fabuły ale fajnie że pojawiają się starzy znajomi. Udźwiękowienie za to jest świetne od japońskiego dubbingu po muzykę. Podobał mi się motyw w końcowych misjach idealnie pasował do chwili. Graficznie jest OK. Na pro trzyma stabilne klatki ale wygląda jak nioh 1  a w niego grałem na ps4 fat więc ....

 

Gameplay poprawili względem nioh 1 i dodali nowe bronie ale i moce yokai. Jak dobrze ustawiłeś rdzenia i dobrze dobrałeś sobie ducha to można było rozpierdalać niektórych mocniejszych wrogów samymi mocami. Spodobała mi się walka tonfami i nimi drugą połowę gry przeszedłem. W sumie było kilka

Spoiler

boss rush - w zamku  i w dwoch ostatnich misjach

i nauczyłem się tonfami naparzać nawet większych przeciwników. miecz przydawał się kiedy potrzebowałem większego zasięgu w kilku walkach. Do końca problem stanowił dla mnie s(pipi)iel tengu reszta yokai w miare łatwo ale ich siła była w grupie. Tak sam żołnierze jeden to pestka, ale kilku robi się nieciekawie. Cały mój styl gry to było wpierw wyszukiwanie pułapki i dopiero potem wejście do budynku. Nie zawsze się udawało :)

 

Bawiłem się świetnie. Kupiłem ps4 pro dla nioha 2. To jest gra która w końcu złamała mój opór co do ps4 (miałem kupować dopiero ps5). Nie żałuje dla mnie to system seller. Chwilę pograłem w ds czy judgement ale zawsze do nioha ciągnęło. W sumie inne gry odpalałem aby odpocząć ;)

 

Daje grze mocne 9/10.

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.04.2020 o 20:30, anarom_pl napisał:

Co tak temat zdechł :). Jak tam koledzy?

Zmiana buildu z magii na Odachi^^ Po 100h grania magiem, zmieniłem set i czuję się, jakbym grał od nowa.

No ale żeby za pięknie nie było to podwójny boss ładnie mnie wyjaśnia w misji pobocznej.

Coraz częściej przelatuje mi przez myśli platynka, ale to przyszłość pokaże..

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Kolos28 napisał:

Coś Ty, z chęcią pobiegam z Tobą emoji6.png

Jutro od rana zaczynam;) akurat jestem w misji gdzie tylko Wyprawę można grać więc będzie ciężko.

 

7 minut temu, Kolos28 napisał:

Oczywiście FF VII to u mnie teraz główny kąsek 

Jasna sprawa. Ja sobie chwilowo odpuszczam zakup bo wiem, że i tak będę grał w nioh2.

 Powinni zrobić jakiś tryb bitewny w FF7R do wspólnego grania, system pasuje jak ulał.

Btw ta nutka podczas walki z Saiko Magoichi, ależ uderzenie w feelsy;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz mi się nie podoba bardzo - eksploruję sobie wszystko fajnie wybieram jedną drogę trafiam na bossa i potem nie mogę się wrócić tylko trzeba zakończyć misję. Są co prawda krótkie te poboczne w większości no ale jednak nie chce mi się jechać tego 2gi raz tylko żeby kodamę zebrać. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, messer88 napisał:

Jedna rzecz mi się nie podoba bardzo - eksploruję sobie wszystko fajnie wybieram jedną drogę trafiam na bossa i potem nie mogę się wrócić tylko trzeba zakończyć misję. 

Przecież masz fioletowy punkt na mapie który sygnalizuje miejsce docelowe. 

Edit- ukończyłem wszystkie misje poboczne, koniec ( tj. misje z Przedsionka i to co potem) zajedwabiscie im się udał. Warto było.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Nioh 2 kupiony :banderas: Platyna w Niohu praktycznie zrobiona (jutro wpadnie najprawdopodobniej ostatnia misja Twighlight) i jadę od razu z kontynuacją. Jutro wysłany pewnie przyjdzie na poniedziałek ale to nie żaden problem. Od jutra zaczynam jeszcze dodatki do jedynki, w której zaznajomię się z odachi i tonfami (którymi już notabene trochę pograłem i odachi to jest poezja). Dodatków już maksować na 100% jednak nie mam siły, więc zaliczę po prostu wszystkie misje jakie są z kodamami i gorącymi źródłami, a także wymaksuje bronie (oczywiście 999999 :D)

Odnośnik do komentarza

Dwa Niohy pod rząd? To jakieś 150h, albo i więcej. Ja pod koniec pierwszego regionu przypomniałem sobie, że jest coś takiego jak punkty prestiżu... I tak przed drugim regionem miałem ich do wydania około 30. 

Pakuję doświadczenie w magię i ninjutsu, nigdy tak nie grałem, bo zazwyczaj tank, zobaczymy co z tego wyjdzie. W razie czego to się zresetuje doświadczenie. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, YETI napisał:

Dwa Niohy pod rząd? To jakieś 150h, albo i więcej. Ja pod koniec pierwszego regionu przypomniałem sobie, że jest coś takiego jak punkty prestiżu... I tak przed drugim regionem miałem ich do wydania około 30. 

Pakuję doświadczenie w magię i ninjutsu, nigdy tak nie grałem, bo zazwyczaj tank, zobaczymy co z tego wyjdzie. W razie czego to się zresetuje doświadczenie. 

Nom :D Platyna w podstawce zajęła mi 88 godzin. Teraz jeszcze dodatki, a dwojka to conajmniej drugie tyle. Mój kumpel tez splatynowal obie części w dwa tygodnie. W dwójce platyna zajęła mu 60 godzin, ale po jedynce to przez nią wręcz przepłynął. 

 

Cieszy mnie, że nie ma w dwójce już takich przegiętych zadań pobocznych jak w pierwszej części. Tam po prostu dla podbicia poziomu trudności tanio powrzucali bossów i niektóre zadania to był koszmar. 

Odnośnik do komentarza

Tak, dwójka stanowi trochę mniejsze wyzwanie od jedynki, wiele osób mi to powiedziało. I przyjąłem to z uśmiechem, bo w jedynce kilka momentów naprawdę mi napsuło krwi i było zrobionych naprawdę tanio. Nawalić kilku przeyebanych bossów na raz na małej arenie to każdy potrafi. To było mega trudne, ale miało się poczucie, że jest to strasznie tanie. Każdy boss w pojedynkę wypadał natomiast bardzo dobrze. 

 

Mój kumpel który trochę przede mną splatynował jedynkę, zabrał się też od razu za dwójkę i zajęła mu ona 60 godzin przy ok. 80 godzinach poświęconych w jedynce. To też coś mówi. Ale on jest yebanym ekspertem soulslikeów.

 

I teraz mam ten dylemat. Odpalić dzisiaj dwójkę, która czeka w paczkomacie czy kończyć najpierw jedynkę? Pierwszy dodatek skończony (świetne lokacje i bossowie z wyjątkiem tego ostatniego, który jest fatalny. Pierwszy mój fatalny boss w Nioh). Wszystko byłoby ok, ale przebiec się tego nie da bo trzeba grindować level między dodatkami, bo poziomy między zadaniami skaczą jak porąbane.

Edytowane przez - V -
Odnośnik do komentarza

To nieźle gość leci, ja mam ~55h i dopiero robię 3 misję story na 4 mapce i poza samym początkiem i otrzaskaniem się z grą to rzadko ginę. I chyba się nastawiam na jeszcze drugie tyle grania :) 

 

Poza tym przez ostatnie parę dni za bardzo nie chciało mi się odpalać konsoli a jak wczoraj włączyłem nioszka to żal było kończyć. 

Odnośnik do komentarza

Wg mnie nioh 2 jest polepszona wersja nioh 1 więc jak chcesz wymaksowac @- V - jedynkę to na razie nie graj w nioh 2. Dziwne platyna w 60h to musi być niezłym wymiataczem. Ja nie calakowalem gry ale samo przejście do napisow końcowych zajęło mi ok 60 h. A nie zrobiłem wszystkich misji pobocznych i zmierzchu (większość pobocznych i tylko 4 zmierzchu). 

 

 

Nioh 2 nie jest prostsze od jedynki raczej po prostu więcej rzeczy mamy do pomocy. Poziom trudności zależy od tego czy z tych pomocy skorzystamy:)

Edytowane przez blantman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...