Skocz do zawartości

Nioh 2


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem gierkę. Przyznam, że gdybym nie grał wcześniej w pierwszą część, to ilość opcji / tabelek / możliwości by mnie przytłoczyła, Sekiro przy tym to mały urwisek i to taki mocno ograniczony umysłowo. Już w samym edytorze postaci spędziłem niemal godzinę (i tutaj w porównaniu do innych gier własnoręcznie stworzona postać wygląda NAPRAWDĘ dobrze zarówno podczas gry, jak i filmików, a nie jak rozmazany blob rodem z Soulsów). Niestety nie miałem za dużo czasu, więc tylko chwilę pobiegałem po pierwszej lokacji, dostałem wp*erdol od dryblasa, który wyłonił się z mgły, później mu oddałem z nawiązką, coś tam ulepszyłem, coś tam zgarnąłem ze skrzynek i tyle na dzisiaj. Jednak potrzeba tu przysiąść na dłużej, żeby cokolwiek zdziałać. Ależ będzie oranie :obama: 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja zacząłem grać po sekiro i mam wrażenie ze wróciłem do ps2.

Drewno straszne, słabe animacje, korytarz ....

Mam ochotę to wyebac na olx, w 1 wbiłem platynę lol.

 

Edit

Dobra cofam xD.

Jestem noobem założyłem na start jakis set co dostałem za wykrycie save z 1 i bylem przeważony.

Ani combo nie zrobisz ani uniku ani nie odbiegniesz xD.

Założyłem ten standardowy set wilka i gra się elegancko xD.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Shibata Katsuie :obama: Wielki sk*rwol na dosyć małej arenie walki, bardzo szybki, ultra agresywny i z kilkoma one-shot combosami. Nie powiem, żeby to był jakiś ultra hardkor, ale i tak żaden boss w tej grze mnie tak nie wymęczył. 

 

70 godzin na liczniku, nie wiem kiedy to zleciało, tak dobrze się bawię. Są rzeczy, które mnie w tej grze rażą np. lokacje: smutne, brzydkie, bez pomysłu, a część jest zwyczajnie została zrypana z poprzedniej części, generalnie mało tu nowości, grafę dźwignęłoby nawet ps2 (zwłaszcza mocno oświetlone miejscówki za dnia zdradzają skalę brzydoty Nioh 2), fabuła nie wciąga nawet trochę, ale mimo tego wszystkiego pyka się fenomenalnie, pewnie dlatego, że sam szkielet rozgrywki jest tak dobrze zrobiony. Trochę się bałem, że po Sekiro system walki będzie mi się wydawał drętwy i faktycznie ciężko mówić o takiej płynności w trakcie starć, ale ilość broni, skillów, różnych postaw, możliwych buildów zdecydowanie to rekompensuje. Wystarczy kilka godzin pograć jedną bronią, a później spróbować innej - sposób prowadzenia walk zmienia się diametralnie (zwłaszcza jak najpierw tłuczesz szybkimi tonfami w postawie niskiej, a później siejesz roz(pipi) ciężkim toporem w postawie wysokiej), a już nawet nie wspomnę o tym jak inaczej walczy się stosując magię albo ninjutsu. Kosmos  :rayos: Rozbudowana customizacja, crafting, looting to kolejne elementy przy których spędzam masę czasu. Z początku to wszystko potrafi przytłoczyć (zwłaszcza jak nie grało się w pierwszego Nioh), ale po kilku godzinach śmiga się po tych wszystkich tabelkach z prędkością światła wydając ciężko zarobioną amritę na punkty doświadczenia, dostosowując wygląd broni czy elementów zbroi do swojego widzimisię albo craftingując nowe zabawki (menusy są bardzo przejrzyste). Obecnie jestem na szóstej mapce, mam zrobioną większość misji i póki co nie odczuwam najmniejszego znużenia tą grą. Prawdopodobnie najlepsze (a na pewno jedne z najlepszych) "soulsów" w jakie grałem, mam nadzieję, że trójeczka już się gdzieś tam tworzy w piwnicy Team Ninja. 

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Mam do Was gorącą prośbę, może ktoś coś podpowie...Jestem na prostej drodze do platyny w Nioh 2, lecz mam problem z trofeum za zebranie wszystkich rdzeni dusz. Mianowicie to trofeum mi się nie pojawia pomimo faktu, że zebrałem wszystkie możliwe rdzenie występujące w grze (większość z nich kilkukrotnie). Sprawdzałem dokładnie według mojej listy w menu gry i niektórych poradników oraz strony  :  https://nioh2.wiki.fextralife.com/Soul+Cores - posiadam wszystkie 51 sztuk. Mortal Cores (rdzenie zmarłego) oraz rdzenie Oni-bi zebrałem rzecz jasna 3 rodzaje/kolory każdego typu. Czy możliwe jest, że to jakiś bug lub nie zaliczyło mi któregoś z rdzeni bo np. nie "zatwierdziłem" tego faktu w chramie tylko po jego zdobyciu wyszedłem z danego poziomu używając fragmentu boskiej gałęzi lub boskiej gałęzi? Macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, bo platyna wisi w powietrzu a tu lipa z tym trofeum...

Edytowane przez szczupol
Odnośnik do komentarza

Kuniec. 85 h na liczniku, zrobione jakieś 90% misji. Jest kilka rzeczy, które mi nie przypasowały (niższy poziom trudności niż w jedynce, grafika pamiętająca czasy ps2, zbyt często powtarzające się lokacje w trakcie questów), ale na to wszystko przypada tyle plusów, że to w zasadzie bez znaczenia. Gra jest bardzo długa, bardzo rozbudowana i bardzo wciągająca, oferuje mnóstwo atrakcji, pozwala na konkretny crafting i sporo customizacji, mimo schematyczności i robienia w kółko tego samego nie nudzi, a co najważniejsze oferuje naprawdę konkretny system walki i całkiem przyjemną eksplorację. Taki Nioh 1, ale na sterydach można by rzec. Od trójki na pewno będę już oczekiwał większych zmian, ale na tę chwilę jestem zdecydowanie usatysfakcjonowany najnowszym tworem Team Ninja i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że bawiłem się przy nim lepiej niż przy Sekiro (który teraz wydaje mi się cholernie ograniczony). 9/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja też gram, generalnie jest spoko ale widać że gra się zestarzała w miedzy czasie.
Juz 1 nioh pare lat temu jak na rok premiery w kilku aspektach wyglądał jak gra z ps3.
I owszem system walki daje radę, nawet rozbudowali go chyba do granic możliwości ale jednak w wielu aspektach gra yebie kotletem.
Pewnie grę przejdę ale jakoś nie wsiąkłem jak kiedyś.
Może to kwestia tego że jest sezon letni i człowiek bardziej myśli o urlopie niż o gierkach.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, aph napisał:

Swietne te filmiki robisz!

 

Dzięki wielkie :) Obie części Nioh tak bardzo mi się podobają, że wypada zrobić coś hardcore(owego). Udało mi się przejść Falę Terroru (bez obrażeń, bez mocy Yokai i bez użycia żadnych przedmiotów), ale wrzucę na kanał dopiero w niedzielę - totalny brak czasu.

Dzięki za wsparcie. Już niedługo DLC!

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mój najlepszy filmik z Nioh 2 na chwilę obecną. Hardcore(owe) rzeczy. Fala Terroru na NG+, bez obrażeń, bez mocy Yokai, bez przedmiotów/wzmocnień. Dużo przeciwników i 3 boss(ów) - Gozuki, Ryomen Sukuna i Shibata Katsuie. Atak został obniżony specjalnie dla tej misji oraz dla innej, Puls Nieszczęścia. To taki mój hymn dla Nioh 2. Czekam na następny poziom trudności i DLC.

 

 

 

Edytowane przez SunaGuidesPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończone. Licznik pewnie stanął na około 90 h :) nie żałuję żadnej mimo iż jedynka robiła na mnie lepsze wrażenia. Pewnie dlatego że była całkowicie świeża natomiast dwójka to tak naprawdę to samo tylko z innymi teskurami. Doszły nowe bronię oraz parę nowych przeciwników. Ode mnie oczko niżej niż część pierwsza głównie przez niższy poziom trudność. Praktycznie ani razu nie było irytacji czy wqurwiu. Czekam na część trzecia. Jak ktos odbił się od jedynki bo trudna a lubi Japonię myślę że dwójkę można śmiało atakować. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem? Powiedziałbym, że dwójka szybciej staje się łatwiejsza niż jedynka, ale WONSZ? To nie były moim zdaniem przelewki :D Nie kozaczę, bo sam jeszcze nie skończyłem, ale nie uważam, żeby była jakaś duża różnica w poziomie trudności między Nioh a Nioh 2. Jak ktoś się odbił od jedynki to z dużym prawdopodobieństwem odbije się i tutaj ;) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trudniejsi dla mnie byli kotopies skaczący po drzewach, pan z sierierkami ognistymi oraz chyba jeden z pierwszych pojedynków z żywym przeciwnikiem w jaskini (rzucał dużo czarów). Tego ostatniego żeby pokonać musialem się przeprosić z magia i już tak zostałem z nią do końca :) może faktycznie przesadziłem że jak ktoś się odbił przy jedynce to może śmiało tu uderzać ale w tej części jest dużo rzeczy ułatwiających rozgrywkę. W jedynce gdy brakło nam steaminy było nieciekawie. Tutaj możemy uciec r2+O. Dodatkowo grałem tym ognistym Yokai więc szybko można zjechać KI większości przeciwników (większość ma slbosc na ogien) często używając tej kontry. Broń gdy przez nas przemawia też jest mocniejsza. Dosyc szybko wypadły mi dwa mieczyki z paraliżem. Tabletka mocy, amulet obniżający KI oraz obronę przeciwnika plus górna postawa z ciosem l1 i trojkat (takie machanie szybkie mieczykami) niszczyło większość bossow. Niektórzy padali za pierwszym inni za trzecim razem. Cała grę można również przejść z pomocą niebieskich grobow. Nie to że kozacze czy coś (kozak to ten kolega od filmików) ale mam w głowie że w jedynce bylo jakoś trudniej, bardziej się grzałem i niektóre misje poboczne do dziś się śnią po nocy xD

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Szymek napisał:

Nie to że kozacze czy coś (kozak to ten kolega od filmików) ale mam w głowie że w jedynce bylo jakoś trudniej, bardziej się grzałem i niektóre misje poboczne do dziś się śnią po nocy xD

 

Dzięki, ale zdobyłeś Platynę w Nioh 2, więc to też czyni Cię kozakiem ;)

 

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, SunaGuidesPL napisał:

Dzięki, ale zdobyłeś Platynę w Nioh 2, więc to też czyni Cię kozakiem ;)

chyba chciales napisac Nioh ;) w dwojce zostaly mi dwa dzbany (kodamy i rdzenie) i chyba nie bedzie mi sie chcialo ich dobijac 

i tak mysle ze fajnie jakby parowanie na wzor Sekiro bylo dostepne na wszystkich broniach (bo chyba nie jest?). Tego tez chyba nie bylo w pierwszej czesci  a fajnie widziec jak robisz blok w odpowiednim momencie i typek traci rownowage.  

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, - V - napisał:

Serio coś takiego Cię już dzieli od platyny w dwójce i nie będziesz tego wbijał? :P

dzis siadam do Part 2...pozniej Duch ;) Kodamy to nie problem bo yt, odpowiedni filmik i lecisz na pale przez plansze. Zostaly mi chyba do zebrania jakies 20 sztuk od trzeciej krainy (pojedyncze na mapkach). Gorzej z tymi rdzeniami bo zwyczajnie nie wiem jakie mam zebrane i czego mi brakuje. Nie zglebialem tematu co gdzie i kogo trzeba zabic. Da rade gdzies to zprawdzic w miare sensownie? Zakladam ze to jakies max 3h roboty no ale zbytnio nie mam kiedy obecnie xD 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...