Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszło dzisiaj, kosztuje 125zł, do kupienia tylko w wersji cyfrowej. Do grania potrzeba, poza hełmofonem(duh!), dwóch dildosów.

Customowych utworów - jak na pc - nie ma i nie będzie za to w przyszłości  mają być paczki z dodatkową muzyką do kupienia jako dlc. W wersji na playstation doszło kilka nowych utworów. Pierwsze recenzje są entuzjastyczne i wygląda na to że mamy kolejną bardzo dobrą grę na PSVR w tym roku.

 

A jak nie wiesz co to takiego ten bit sejber to to jest to:

 

 

ktoś ma? ktoś gra?

Odnośnik do komentarza

W końcu zanabyte i zapograne. Trudno cokolwiek powiedzieć o tej grze, jest po prostu idealna w tym co robi, feeling nawalania w te kloce jest fantastyczny jak muzyka siądzie to już w ogóle jest to best time z giereczką jaki miałem w życiu. Jedyny problem, że wszystkie kable od słuchawek i od gogli idą do przodu i już udało mi się zahaczyć o nie z dwa razy movem, bardzo wybijające, może uda się jakoś ten kabel do ubrania przyczepić jakąś klamerką żeby się za bardzo nie majtał.

No i zazdroszczę już grającym na pc tej ich biblioteki customowych kawałków.

 

Polecam sprawdzić soundtrack na spotify, bo jednak jeśli jakoś wyjątkowo nie przypasuje wam muzyka w grze to może nie być tak super.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, okoolarnik napisał:

W końcu zanabyte i zapograne. Trudno cokolwiek powiedzieć o tej grze, jest po prostu idealna w tym co robi, feeling nawalania w te kloce jest fantastyczny jak muzyka siądzie to już w ogóle jest to best time z giereczką jaki miałem w życiu. Jedyny problem, że wszystkie kable od słuchawek i od gogli idą do przodu i już udało mi się zahaczyć o nie z dwa razy movem, bardzo wybijające, może uda się jakoś ten kabel do ubrania przyczepić jakąś klamerką żeby się za bardzo nie majtał.

No i zazdroszczę już grającym na pc tej ich biblioteki customowych kawałków.

 

Polecam sprawdzić soundtrack na spotify, bo jednak jeśli jakoś wyjątkowo nie przypasuje wam muzyka w grze to może nie być tak super.

 

ja kabel mam za sobą jak gram, nie miałem z nim nigdy żadnych problemów

Odnośnik do komentarza

Pograłem i... 

Jakie to jest DOOOBRE.

Straciłem poczucie czasu i bite trzy godziny bez przerwy przesiedziałem w goglach na głowie machając pałkami, syndrom "jeszcze jednej partyjki".

Z muzą różnie, ale jak już jakiś kawałek siądzie, to można go wałkować raz za razem, na rożnych poziomach trudności. Póki co powyżej Normal nie wchodzę.

Doskonałość. Ostatnio na VR tak się zasiedziałem przy Superhocie.

Kiedyś będę tak wymiatał. Wierzę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

No ileż można.

 

No realistycznie rzecz biorąc to pewnie dopiero w nowym roku zagram, bo ojczyznę dopiero na święta nawiedzę :smutas:

 

Szkoda, że wersja na konsole nie pozwoli na wgrywanie swoich utworów, ale to wygląda tak dobrze, że pewnie i DLC z oblizaniem się będzie się brało.

Odnośnik do komentarza

Customów bardzo żal, ale nawet z tym co jest na starcie wiele godzin zleci zanim człowiek się znudzi. Jest mało prawdopodobne, że wszystkie wałki każdemu siądą, ale przynajmniej są urozmaicone. Póki co mam sześć godzin za sobą, ale jakże intensywne to były godziny. W sobotę rano wstawałem i zastanawiałem się, dlaczego tak mnie ręce bolą.

Zawartość gry?

  • 16 kawałków na start, w tym pięć exów na PSVR; 
  • kampania z rożnymi misjami. Czasem wystarczy osiągnąć pułap punktowy, czasem zaliczyć bez skuchy (albo poniżej limitu skuch), czasem dochodzą modyfikatory (o nich niżej), a czasem trzeba pokonać jakiś dystans... rękoma (to znaczy nie wystarczy praca nadgarstka, tylko trzeba brać szerokie zamachy), poziom trudności szybko rośnie;
  • party mode, czyli lokalny multiplayer z tablicami wyników (dzienną i all time), więc każdy gracz może grać na swoje konto i niech wygra lepszy;
  • rzecz jasna tryb Free Play;
  • ogólnie cztery poziomy trudności tracków (ale np. Angel Voice ma tylko Hard i Expert, poza tym to trochę maraton, bo trwa ponad 6 minut);
  • liczne modyfikatory pozwalające dostosować grę pod siebie. Podoba się kawałek, ale jest zbyt wolny? Przyspiesz go. Albo zwolnij, jeśli nie wyrabiasz i naucz się układu... a potem przyspiesz (różne zakresy prędkości do wyboru 50%-150%). Brak ci podzielnej uwagi, albo zepsuła się pałka? Włącz tryb na jeden miecz, ale nie licz, że będzie przez to łatwiej. Znasz układ na pamięć? Włącz znikające strzałki, dostaniesz więcej punktów. Chcesz improwizować? Wyłącz strzałki w ogóle i tnij w jakim kierunku ci wygodnie (Darth Maul Style z tego korzysta).
  • Darth Maul Style? Pewnie. Połącz pałki (jakoś) i wymiataj, ale to wymaga trochę więcej miejsca i konieczna jest pozycja stojąca. Natomiast na dwa miecze można z powodzeniem grać na siedząco, ale trzeba przybrać pozycję na skraju siedziska i rozstawić szeroko nogi, aby kolana nie przeszkadzały przy cięciach od dołu. Choć oczywiście lepiej na stojaka.

Był live stream twórców, ale sam jeszcze nie miałem okazji go obejrzeć (może jutro). Z komentarzy widzów wynika: podobno mają dojść jakieś darmowe kawałki (darmowe w sensie, że podstawkę jednak trzeba kupić), podobno trzy w zasadzie już są gotowe, podobno też ktoś, gdzieś, kiedyś stwierdził, że docelowo podstawka ma zawierać 30 kawałków (czyli 14 musiałoby dojść za darmo i trochę trudno mi w to uwierzyć, więc pewnie jakieś nieporozumienie). Natomiast pewne są paczki DLC po 10 wałków za 9,99$.

Wątek na Reddicie

 

Ogólnie widoki na przyszłość są. A Beat Saber jest tak dobre, że wygrywa rywalizację o mój czas nawet z RDR2.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pogralem troche i jaka ta gra jest meczaca nawet na easy xD Fizycznie oczywiscie.

 

Spodziewalem sie dobrej gierki po filmikach, ale oczywiscie po zalozeniu helmu na glowe, wzieciu lighstaberow w dlonie, uslyszeniu beatu i rozcieciu pierwszego bloczka doznania zostaly katapultowane do nowej galaktyki. Banan na mordzie wskakuje od razu a wczutka jest niesamowita. Na latwym mamy troche czasu na pajacowanie wiec jest miejsce na jakies podrygi w rytm muzyki czy efektowne nie efektywne scinanie kolejnych bloczkow. Precyzja tych mieczy jest niesamowita, naprawde nie mam poki co nic do zarzucenia.

 

Takiej radochy przy grze muzycznej nie mialem od czasu pierwszego rock banda i guitar hero 3. Podobny poziom doznan, wkretki i checi maxowania tych wynikow (juz wbilem kilka calaczkow xD). A jest co minmaxowac bo oprocz precyzji trafiania w bloczki (im blizej srodka tym lepiej) na poziom score'a brana jest tez moc zamachu. Same wyginanie nadgarstka wprawdzie nie popsuje nam combo ale nie wbije tez najwyzszego scora za dany bloczek.

 

Dodatkowo oprocz kapitalnej muzyki mamy do czynienia ze swietna oprawa, polecam sie porozgladac po calym "swiecie". Podobnie jak w thumperze jest tu takie fajne uczucie ogromnej prozni. No i te zmiany wizualizacji w rytm muzyki aiiiiiiiii c i a r e c z k i

 

Gierka rozwiazuje tez moj problem niecheci do cardio xD Teraz zamiast godzinki na rowerku, cyk godzinka z beat saber i pewnie jeszcze bedzie malo. Powinni to na silkach montowac. Gralbym dalej ale po tych parudziesieciu minutach bylem tak mokry ze musialem wziac prysznic, a nie chce mi sie juz drugi raz tego dzisiaj robic xD

 

Czuje ze ten tytul zrobi furrore wsrod moich znajomych w przerwie swiatecznej. Absolutny must have dla posiadaczy VR i kolejny powod do zakupu gogli dla tych co nie maja.

 

Pomyslec ze chcialem czekac na jakas promocje jak jakis cebulak xD Gra warta kazdej zlotoweczki za ktora widnieje na PSN (chyba ze komus kompletnie nie lezy taka muza, ale i tak polecalbym sprawdzic u kogos w miare mozliwosci)

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No, A NIE MÓWIŁEM?

U mnie ostatnio wpadł dzban za 100 km wymachane łapami, więc trochę kalorii już poszło. W zasadzie już chyba czekam na DLC. Polecam oczywiście dobre słuchawki z muszlami, bo jakie wtedy jest odcięcie, to bez porównania.

Godzinę temu, teddy napisał:

Pomyslec ze chcialem czekac na jakas promocje jak jakis cebulak xD Gra warta kazdej zlotoweczki za ktora widnieje na PSN

To.

 

OMG.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Siedzę właśnie zdyszany na kanapie, w samych już gaciach i koszulce, bo inaczej za gorąco xD. To jak ja się teraz za(pipi)iście bawię to żadne słowa nie opiszą. Nawet jeśli to ma trwać tylko jeszcze godzinę (a pewnie trwa dużo dłużej), to zakup całego PSVR i Beat Saber był tego zdecydowanie wart.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...