Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem już znudzonym graczem, dopóty nie zagrałem w beat seberka. Mimo że jest to wiekowa gra przywróciła mi wiarę w gry że może być coś inowacyjnego. Człowiek zaczynając w nią grac na normalu za głowę się łapał, że na wyższych poziomach to tylko jakieś wariaty mogą machac mieczykami a dziś po blisko 50 godzinach experty plusy wchodzą jak złoto. 

Grałm głównie na party przeciwko dzieciakom, którym już się gra znudziła(na szczęście dla mnie) i popełniłem błąd nie przechodząc kampani na samym początku. Problem jest taki że jak się człowiek nauczy grać to przechodząc te łatwe poziomy, idzie się wynudzić na smierć. Dlatego polecam zacząć grę właśnie od kampani, nauczy odpowiednich ruchów i będzie wyzwaniem. 

Platyna jest prosta dla kogoś kto spędzi w niej odpowiednią ilość godzin. Na początku nie myślałem żeby ją zrobić, dopiero po kilkudziesięciu godzinach naszła mnie ochota na nią i wpadła wczoraj.

Zarzucić giereczce można że na plejaku jest to droga zabawa,  żeby ograć większość kawałków trzeba wydać kupę siana. Drugim i jednym z najbardziej wkurzających rzeczy jest słaby traking mieczy(ale to chyba wina psviara2). 

 

18dcae04d9637-screenshotUrl.jpg

 

Tu są moje ustawienia żeby jak najmniej miecze na siebie nachodziły.

 

Edytowane przez benito82pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.02.2024 o 09:57, benito82pl napisał:

Byłem już znudzonym graczem, dopóty nie zagrałem w beat seberka. Mimo że jest to wiekowa gra przywróciła mi wiarę w gry że może być coś inowacyjnego. Człowiek zaczynając w nią grac na normalu za głowę się łapał, że na wyższych poziomach to tylko jakieś wariaty mogą machac mieczykami a dziś po blisko 50 godzinach experty plusy wchodzą jak złoto. 

Grałm głównie na party przeciwko dzieciakom, którym już się gra znudziła(na szczęście dla mnie) i popełniłem błąd nie przechodząc kampani na samym początku. Problem jest taki że jak się człowiek nauczy grać to przechodząc te łatwe poziomy, idzie się wynudzić na smierć. Dlatego polecam zacząć grę właśnie od kampani, nauczy odpowiednich ruchów i będzie wyzwaniem. 

Platyna jest prosta dla kogoś kto spędzi w niej odpowiednią ilość godzin. Na początku nie myślałem żeby ją zrobić, dopiero po kilkudziesięciu godzinach naszła mnie ochota na nią i wpadła wczoraj.

Zarzucić giereczce można że na plejaku jest to droga zabawa,  żeby ograć większość kawałków trzeba wydać kupę siana. Drugim i jednym z najbardziej wkurzających rzeczy jest słaby traking mieczy(ale to chyba wina psviara2). 

 

18dcae04d9637-screenshotUrl.jpg

 

Tu są moje ustawienia żeby jak najmniej miecze na siebie nachodziły.

 

Nie wiedziałem, że jakieś zaawansowane ustawienia można zrobić. Właśnie jestem po sesji. Platyny w grze nie planuję, bo tam jakieś 100% na Expert + musi być czy jak. 

Fajne nowe packi, szczególnie Queen. Wziąłem też MIX Rock, ale jakieś te Expert tam są dość trudne. 

 

PS. Miałem przerwę bo musiałem dokupić gogle, gdyż mi świnie morskie przegryzły kabel :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Są i bardzo dużo zmieniaja jak się je dobrze ustawi pod siebie. Np o wiele łatwiej ciachać szybkie partie. 

 

Queen myślę żeby kupić ale troszkę szkoda mi kasy. Były kiedyś promocje na paczki czy nic? Bo mam tylko green day i po kilka kawałków wykupionych  a przydało by sie wiecej.

Nie lubię grac raz za razem tych samych kawałków najlepiej co rundę zmienić nutę.

A to wredna świnia.. 

Co do platyny to wystarczy ss zrobić  na expercie. Wybrać jakiś prosty kawałek i jazda.

Dziś zrobiłem pierwszy e+ z modyfikatorami 

 

Według mnie jest to najłatwiejszy e+ w całej grze 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, benito82pl napisał:

Queen myślę żeby kupić ale troszkę szkoda mi kasy. Były kiedyś promocje na paczki czy nic? Bo mam tylko green day i po kilka kawałków wykupionych  a przydało by sie wiecej.

Akurat Green Day moim zdaniem najgorszy pack jaki kupiłem a mam:

1. Timbaland 7/10

2. The Weekend 8,5/10

3. Rock MixTape 7,5/10

4. Linkin Park 6,5/10 bo trudne bardzo na Expercie

5. Queen 8/10

6. Imagine Dragons 9,5/10

7. Interscope Mixtape 8/10

 

Greendayowi dałbym 4/10

Kilka piosenek z 

1. BTS - średnie, 2 są ok, reszta kosz

2.  Panic at the Disco - żałuję, że nie wziąłem całej paczki ale dziś jest chyba 8 kawałków a kiedyś było 4

 

Najlepsze utwory imo

1. Party Rock Anthem 

2. The Greatest Show

 

Promek nie ma na Beat Saber. Nigdy nie było. Jedynie zdarzyło mi się zoptymalizować zakupy jak doładowania się kupiło z rabatem. 

 

Jeszcze bym coś kupił, jest teraz fajny pack Electronic... 

Edytowane przez marbel007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wziąłem tę paczkę Daft Punk i w sumie jestem rozczarowany. Utwory są za długie, mało który schodzi poniżej 5 minut, przez co są powtarzalne i nie wiem... monotonne? Jeden trwa ponad 10 minut, a wszystko co w ich trakcie oferuje to jakieś techno dźwięki i zapętlone do znudzenia beaty (filmik niżej). Nawet te chwytliwe kawałki na dłuższą metę brzmią powtarzalnie i naprawdę bym im się przydało skrócenie do optymalnych trzech minut zawierających esencję utworu, bo tak to czasami przez minutę powtarzamy sekwencje tych samych klocków. Na poziomie Expert jest to najzwyczajniej w świecie męczące fizycznie. Spośród 10 utworów można się w zasadzie ograniczyć do 3-4, choć nawet one mnie nie porwały. Brakuje Aerodynamic. Jak można było pominąć kultowe Aerodynamic?

 

 

Generalnie nie polecam tej paczki muzycznej, albo kupować bardzo rozważnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hm, a ja miałem ciśnienie na ten pack. Dziś grałem BSa i w sumie że 3 utwory mnie zaciekawiły i zastanawiałem się czy nie brać na sztuki. Teraz to już myślę czy w ogóle brać po Twojej opinii. 

Syn by chciał by wziąć Get Lucky. Jeszcze bym chciał Around the World i może One more time tylko zastanawiam się właśnie czy nie będą właśnie monotonne. To daj znać @Kmiotczy te tracki dają radę czy jednak bez sensu... 

Odnośnik do komentarza

@marbel007 Osobiście miałem pewien problem, by poczuć ten flow Daft Punkowych układów. Wydają mi się takie mechaniczne (może takie były intencje twórców) i zapętlone jak zacięta płyta. Potem wróciłem do starszych music packów (Imagine Dragons, Panic at the Disco, Timbaland) i tamte mapy klocków po prostu wciąż dają mi więcej satysfakcji. Z tym, że w sumie w nowy music pack grałem względnie krótko i zapewne jeszcze do niego wrócę dając kolejną szansę, więc jeśli nie masz ciśnienia na zakup w tej chwili, to po weekendzie opiszę więcej wrażeń, bo planuję pograć w BS. Może skuszę się też na jakąś paczkę, której jeszcze nie mam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to ja dla równowagi napiszę że mi się ta paczka daft punkowa podoba. Tak, układy mają często wyraźnie powtarzające się schematy ale muzyka też w wielu miejscach taka jest i moim zdaniem taka powtarzalność gdy się pojawia to ma to sens i jest konsekwencją takiej logiki, że układy klocków odpowiadają muzyce. Dla mnie to jest po prostu wkręcające i dobrze współgra z muzyką.

A na minus myślę, że trochę te koncertówki - jest jeszcze kilka brakujących hiciorów, które mogły by dać zamiast nich.

Kluczowe jest oczywiście to na ile komu się podoba Daft Punk, ale jak ktoś lubi to paczka jest zdecydowanie godna polecenia.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.03.2024 o 23:19, Kmiot napisał:

@marbel007 Osobiście miałem pewien problem, by poczuć ten flow Daft Punkowych układów. Wydają mi się takie mechaniczne (może takie były intencje twórców) i zapętlone jak zacięta płyta. Potem wróciłem do starszych music packów (Imagine Dragons, Panic at the Disco, Timbaland) i tamte mapy klocków po prostu wciąż dają mi więcej satysfakcji. Z tym, że w sumie w nowy music pack grałem względnie krótko i zapewne jeszcze do niego wrócę dając kolejną szansę, więc jeśli nie masz ciśnienia na zakup w tej chwili, to po weekendzie opiszę więcej wrażeń, bo planuję pograć w BS. Może skuszę się też na jakąś paczkę, której jeszcze nie mam.

No to czekam. 

Odnośnik do komentarza

@marbel007 No pograłem, zjechałem sobie z Experta na Harda, bo nadal uważam, że utwory są przede wszystkim za długie. Ciągną się chwilami w nieskończoność. Kończą się i za chwilę ponownie zaczynają. A moje starcze nadgarstki już takich długotrwałych akrobacji na Expercie dobrze nie znoszą. Będę się trzymał tego, że te kawałki potrzebują jakiegoś skróconego radio edit, bo nie widzę usprawiedliwienia, by trwały tak długo. Kończą się też jakoś bez wyrazu, zwykłym wyciszeniem, tak jakby chciały trwać nadal, ale ktoś miał dość i je ściszył. Lubię Daft Punk, ale z przykrością stwierdzam, że ich utwory do tej gry nadają się średnio. Fani będą z pewnością zadowoleni, bo bywa hipnotycznie i transowo, mapowanie poziomów też ładnie koresponduje, nie mam zbyt wiele do zarzucenia układom klocków, bo jak kolega wyżej wspomniał - są zgodne z naturą muzyki i ich "mechaniczność" jest w pełni uzasadniona. Bardzo prawdopodobne, że ten Music Pack to dobra rzecz, ale nie moja rzecz. 

 

Jestem prostym odbiorcą tej gry i lubię, jak utwory są melodyjne, taneczne, wpadające w ucho. Daft Punk to specyficzna muzyka, często oszczędna instrumentalnie i przez to w trakcie grania bywa jednostajnie. Zapętlone wokale wkręcają się w głowę i po dłuższej chwili miałem już dość tego "arałnd de łorld, arałnd de łorld, arałnd de łorld" czy innego get laki. Po prostu nie tego szukam w tej grze. A już ta 10 minutowa koncertówka to jakiś żart chyba. Albo Veridis Quo, czyli 30 sekundowy sampel zapętlony na ile? 7 minut? Bardzo specyficzne utwory i chyba zbyt wyszukane na mój gust prostego chłopa.

 

Z dwóch kawałków, które mi się w sumie spodobały, to ta koncertówka Around the World/Harder Better Faster Stronger, bo dzięki połączeniu dwóch kawałków jest po prostu bardziej urozmaicona i nie zalatuje tak monotonią. Drugi kawałek, który mi siadł to... Technologic, czyli coś, co teoretycznie nie powinno mi się spodobać, bo jest wszystkim tym, na co narzekam w tym poście, ale po prostu lubię ten utwór i mam do niego sentyment.

 

Music Pack z pewnością znajdzie swoich fanów, ale mnie w większości po prostu o siebie nie przekonał. Kupować że świadomością, że może nie siąść, bo jest mocno niekażualowy.

 

Na pocieszenie kupiłem te dodatkowe utwory Panic at the Disco, bo dotychczas miałem tylko te cztery pierwotne. I to jest frajda, to jest intuicyjność, to jest rozrywka. Warto. Prawie wszystkie dodałem od razu na listę ulubionych.

Kupiłem też ten Pack z m.in. Freestylerem Łaka Maka Fą, Darude - Sandstorm czy Fatboy Slimem i szczególnie ten ostatni mnie porwał, bo jest rewelacyjny. A Sandstorm ma przejebany układ. Przy pierwszym podejściu się wyjebałem na ledwie Hardzie xd a Hardy to ja przechodzę first try. Niezła sieczkarnia tam odchodzi.

 

 

  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

@Kmiot dzięki. To paczki nie biorę. Myślałem o jakimś jednym-dwóch utworach i może ten miks co piszesz...

Akurat tej paczki z Fatboyem nie brałem, bo właśnie wydawało mi się, że ten zestaw nie będzie pasował do Beat Saber, szczególnie Sandstorm, mimo że te 20 lat temu (sic) byłem fanem. 

Ten Panic at the Disco właśnie ciekawie wygląda w nowych trackach... Mam 3 z 4 utworów pierwotnego zestawu i trochę żałuję, że na raty brałem, bo pewnie by szło Upgrade wziąć za pół ceny, a tak to się średnio opłaca. 

Mi podoba się w Rock Mixtape - Eye of the Tiger jest bardzo cardio, bo trzeba się tam nagiąć góra dół lewo prawo. Myślałem że płuca wypluję po wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

Track List:

2Pac - All Eyez On Me (featuring Big Syke)

Nicki Minaj - Anaconda

Snoop Dogg - Gin and Juice

Eminem - Godzilla (feat. Juice WRLD)

Outkast - Hey Ya!

The Notorious B.I.G. - Hypnotize

Dr Dre - Nuthin’ But A “G” Thang

Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message

Pop Smoke - The Woo (feat. 50 Cent, Roddy Ricch)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2024 o 17:25, Kmiot napisał:

 

Track List:

2Pac - All Eyez On Me (featuring Big Syke)

Nicki Minaj - Anaconda

Snoop Dogg - Gin and Juice

Eminem - Godzilla (feat. Juice WRLD)

Outkast - Hey Ya!

The Notorious B.I.G. - Hypnotize

Dr Dre - Nuthin’ But A “G” Thang

Grandmaster Flash & The Furious Five - The Message

Pop Smoke - The Woo (feat. 50 Cent, Roddy Ricch)

Eee... Chyba nie czuję by taka muza pasowała do Beat Saber. Wziąłeś tę paczkę? 

Odnośnik do komentarza

Nie wziąłem i raczej nie wezmę, bo gatunkowo to nie moja bajka, a już mi wystarczy, że się sparzyłem na Daft Punku. Ten Hip Hop pewnie bym odpalił raz i wrócił do grania w inne utwory. Playlistę mam już na tyle szeroką, bym nie musiał jej dodatkowo zapychać byle czym. 

Co też prowadzi mnie do pewnego spostrzeżenia. Na początku grania w BS, jeszcze na PS4 i w czasach bazowej gry, a potem pierwszych trzech Music Packów to mi się chciało rzeźbić te utwory, masterować je i poprawiać wyniki. Powtarzać wielokrotnie ten sam kawałek, uczyć się go i uzyskiwać satysfakcjonujące wyniki. A teraz gram czysto dla funu, ale chaotycznie, ciągle zmieniam utwory, urozmaicam Music Packi, jedna próba tu, inna już tam. W ten sposób trudno o imponujące wyniki, ale ambicja mi spadła wraz z formą, bo gram tylko sporadycznie.

Zauważyłem też, że te nowsze Music Packi są po prostu trudniejsze i nie zawsze je czuję tak, jak czułem np. Imagine Dragons (IMO nadal najlepsze DLC). Tam wciąż śmigam sobie na Expercie, te nowsze często muszę zlatywać na wstydliwego Harda, by czuć frajdę z gry bez potrzeby uczenia się utworów na pamięć. Tak jak pisałem - forma już nie ta, a na treningi nie ma czasu i ambicji.

Wczoraj ukończyłem Kampanię w grze. Szczerze mówiąc bywała dość problematyczna w niektórych levelach (szczególnie One Saber na Expercie). Obecnie boli trochę ta powtarzalność utworów w tym trybie. Po premierze się to robiło dla urozmaicenia i z nudów, bo playlista obejmowała ledwie kilkanaście kawałków, teraz to trochę biedny tryb, któremu brakuje argumentów, by odciągnąć gracza od buszowania po Music Packach. Brakuje mi jedynie dwóch pucharków (24 godziny i milion punktów), więc druga platyna w Beat Saberze to tylko kwestia czasu. Mam już co prawda ponad 24 godziny gry, ale o ile dobrze pamiętam do dzbanka liczy się tylko czas spędzony w utworach (ukończonych!), dlatego to może potrwać różnie.

 

Niemniej Beat Saber to dla mnie Gra Ambasador VR. No i wzorowo rozwijana. Dlatego co jakiś czas jednak kupuję kolejne Music Packi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie dzisiaj Music Pack The Weeknd. Trochę w ciemno, bo rozważałem w zasadzie tylko jeden utwór, który mocno mi wpadł w ucho (Blinding Lights), ale uznałem że jebać biedę i ryzykuję całość. Udało się. Po pierwszym dniu uznaję, że to bardzo udany Music Pack, dość urozmaicony i jeśli się wgłębić, to ma więcej znanych utworów, więc nawet na każualowe granie ze znajomymi się nada. No i to aż 12 kawałków. Ale jest jeszcze jedna rzecz, za co go cenię - nie jest spocony pod względem stopnia trudności. Expert jest tutaj przyjemny i można do niego podchodzić w zasadzie "od strzała", a układy wydają się wyjątkowo intuicyjne. Przynajmniej dla mnie, bo wiadomo - inny gracz może mieć inne odczucia. Już przy pierwszych próbach na Expercie wpadały mi oceny S, a nawet jedna SS się pojawiła. Nie oznacza to jeszcze, że jest "zbyt łatwo", po prostu flow tych układów bardzo mi leży i w zasadzie przez nie płynę. ostatnio podobnie miałem przy Music Packu Imagine Dragons, więc już The Weeknd lubię i będę z pewnością wracał, bo satysfakcjonuje bardzo.

 

Filmik nie mój, ale przy pierwszej próbie na tym kawałku miałem tylko 5 missów, ani chwili nudy, taneczny flow rewelacyjny.

 

 

Ech, marzy mi się Music Pack Depeche Mode, albo Dua Lipa.

Albo crosover z Synth Riders, bo wiele utworów stamtąd to absolutne bangery.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...