Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Hierifek napisał:

Czy tylko ja czekam na customowe piosenki w beat saber na psvr? 

Tak, wychodzi na to, że tylko Ty.

Twórcy już wielokrotnie zaznaczali, że nie ma szans na customy w PSVR.

 

Chociaż średnio trzy razy dziennie ktoś ich o to pyta na twitterze, więc może jednak nie tylko Ty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.08.2020 o 22:37, Kmiot napisał:

No kurde, wreszcie coś ruszyło.

Ponoć Linkin Park Music Pack, więc pewnie płatne.

Wiadomo już? Pograłbym w coś nowego, ale nie chcę w ciemno brać jak Green Day :( Pod tym tweetem info, że może być nawet 11 piosenek. Taki kaliber jak Imagine Dragons bym przytulił.

Chyba te LP by się nadawało. Do 50 zł za 11 utworów bym dał.

Odnośnik do komentarza

Już jest.

58 zł, 11 utworów Linkin Park, więc solidna dostawa.

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP5067-CUSA14143_00-P7XXXXXXXXXXXXXX

Pakiet Linkin Park Music Pack zawiera następujące utwory:

- Bleed it Out
- Breaking the Habit
- Faint
- Given Up
- In the End
- New Divide
- Numb
- One Step Closer
- Papercut
- Somewhere I Belong
- What I've Done

W większości mocno te kawałki kojarzę, zresztą nie tylko ja zapewne, no i ponownie pojawia się nutka nostalgii, bo kradło się z eMule. Oczywiście biorę w ciemno, aczkolwiek przetestuję najpewniej dopiero na weekend, o ile nie będzie takiej patelni na zewnątrz jak teraz. 

Jednak jestem dobrej myśli, bo LP może się sprawdzić, o ile jakość dźwięku nie będzie tak garażowa jak w przypadku Green Day.

 

https://www.youtube.com/watch?v=k_ZbnvE8nDs

Fajna, wyróżniająca się arena.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wziąłem. W końcu to LP! W sumie tylko rozpoznawczo włączyłem i Expert jest wymagający, ale utwory fajnie dobrane super miejscówka. Inna niż dotychczas - taki tunel na PKP ;) Wydaje się, że podłoga jest jakby wyżej i się jest jakby niższym w stosunku do innych aren.

Na razie kilka utworów na Hardzie poszło, na S i z jednym missem, czyli gra jakby za łatwa na tym poziomie już dla mnie ale Expert to już wyższy poziom. Na dzień dobry imo DLC na poziomie Imagine Dragons pod kątem funu. Akrobacje będą nieziemskie.

Aha, pierwszy raz ever gra mi się w menu zawiesiła :/

Edytowane przez marbel007
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam problem z tym LP. Utwory są IMO git - chyba 2 są z jakichś nowszych płyt niż z tych co słuchałem >10 lat temu, reszta same klasyki. Jednak na Expercie nie umiem :( Może dojdę kiedyś do takiej wprawy, że dam radę. Spróbowałem większości i chyba tylko NUMB dość daleko doszedłem...

Zniżyłem - poniżyłem? - się do harda i też dramat. Układy są za proste i za wolne :( Zero funu. Może też w niezbyt dobrym samopoczuciu dziś byłem, choć w Imagine Dragons którymś tam machnąłem rekord.

Generalnie w tym LP fajna miejscówka, kawałki niezłe, ale Expert imo jest zbyt podkręcony. Będę męczył. Czekam na Wasze opinie, szczególnie na Twoją @Kmiot :)

Odnośnik do komentarza

Próbowałeś bawić się modyfikatorami? Hard + faster song potrafi być niezłą wprawką przed Expertem. Expert + slower song raczej nie polecam, chyba, że masz problem z jakimś konkretnym fragmentem utworu, to można w ten sposób go sobie "wbić" do pamięci mięśniowej. Ale ogólnie spowolniony utwór nie daje już takiej frajdy.

Poza tym nic nowego nie potrafię doradzić - uparcie próbować, może wyselekcjonować sobie te łatwiejsze Experty (niektóre potrafią być rzeczywiście trudne i jeden je przeleci, a drugiemu już dane sekwencje nie będą leżeć) oraz dać odruchom czas na wyrobienie się. Expert (w różnym stopniu zaawansowania) jest do osiągnięcia praktycznie przez każdego. Skoro Hard Cię już nudzi, to szukaj wyzwania w Expercie, nie masz innego wyjścia ;]

Ale nie ciśnieniuj tak - wybierz sobie parę utworów i cierpliwie masteruj. Postęp powinien być naturalny.

Odnośnik do komentarza

Ja już generalnie gram na Expercie. Nie wszystko daję radę pokonać ale Harda już nie tykam. Jednak Expert w LP to już wyzwanie wysokiej próby. ID większość jestem w stanie przejść na tym poziomie. LP na razie nie. Może faktycznie wezmę Raster song na Hardzie.

Grałeś już w LP?

Odnośnik do komentarza

Nie grałem, w weekend planuję. Dlatego trudno mi wyrokować jak to jest z LP, ale ogólna zasada jest zawsze podobna - trening i próby. Czasem trzeba ich więcej, czasem zaliczamy utwór z marszu, ale wszystko jest do nauczenia. Tylko do Expert+ mam wrażenie, że trzeba mieć pewne predyspozycje (i lepszy tracking, niż ten w PSVR).

Odnośnik do komentarza

Dobra, trochę za gorąco, poza tym ostatnio w Beat Sabera grałem trzy miesiące temu, więc dzisiaj po godzinie byłem cały mokry i zacząłem się niekomfortowo pod kątem higieny czuć w przepoconych goglach, więc zbastowałem. Ale trochę pograłem w Linkin Park i parę pierwszych wniosków mam.

 

Przede wszystkim @marbel007 możesz odetchnąć, bo ten Music Pack jest zauważalnie trudniejszy od Imagine Dragons, Panic! At the Disco, czy ostatniego Timbalanda. Z Tobą wszystko w porządku, bo ja też miałem spore trudności z przebiciem się przez większość kawałków na Expercie i choć część winy mogę zrzucić na to, że odrobinę przez trzy miesiące zardzewiałem, to i tak wyraźnie czuć skok trudności, szczególnie dla kogoś, kto dopiero co przechodzi z podstawki/łatwiejszych Music Packów. Niekiedy czułem się wręcz skompromitowany tym, jak słabo mi idzie. Wynika to z większego zagęszczenia klocków, bo w trzyminutowe utwory poupychano po 800-900 bloków i chwilami jest naprawdę ciasno. Trudno w ten Music Pack wskoczyć z biegu, utwory wymagają więcej masterowania, treningu, poznania układu. Mam wrażenie, że to ukłon w stronę graczy, którzy odpalają BS regularnie, ale odbyło się to kosztem każuali, którzy chcieliby sobie czasem pyknąć kilka rundek czy odpalić grę na jakimś domowym party. Więc bardziej wymagające kawałki dla jednych będą wadą, a inni będą mieli z nich więcej zabawy, której wystarczy na dłużej.

 

Zalety? Świetna, klimatyczna arena, dobór utworów bez większych zarzutów (znane i urozmaicone) i oceniam je wysoko, brzmienie jest tip-top (wciąż nie mogę przeboleć garażowego dźwięku Green Daya), poza tym aż jedenaście kawałków za 58 zł to naprawdę dobry stosunek ilość/cena, bo ile to? 5zł za utwór? A przecież trzeba opłacić licencję, zrobić arenę, zmapować każdy utwór na każdym poziomie trudności, choć zakładam, że twórcy w ten sposób spłacają tylko koszty licencji, bo wszystko co tego nie wymaga i zależy wyłącznie od nich udostępniają za darmo (nielicencjonowane Music Packi). 

 

Wady? Czasem miałem odczucie, że tych bloków po prostu napchano za dużo. Nie czułem, by dany fragment tego wymagał, bo ani tempo, ani intensywność utworu nie rosły, a tutaj najebane tych kloców jak ruskiego wojska. Przez to machanie mieczykami stawało się zbyt mechaniczne, nie zostawiając miejsca dla kreatywności czy zawahania. Parę klocków mniej byłoby z korzyścią. W ogóle mapowanie też niczym mnie po tej godzinie nie zachwyciło. W sensie - jest dobre, miejscami nawet bardzo, ale nie do końca w moim guście, bo ja preferuję taki taneczny vibe, a tutaj za często przeradzało się to w łupaninę bez chwili na oddech. Ja już od mapperów nie wymagam nowych pomysłów, bo domyślam się, że te nie są nieskończone, ale chciałbym aby zachowano jakiś instynktowny flow, a tutaj on czasem jest, a czasem znika przeradzając się w wykańczające nadgarstki sekwencje góra-dół i nieprzyjemnie rozmieszczone krzyże. Tak jakby uznano, że im więcej bloków, tym z pewnością lepiej. No, dla kogoś może i tak, ale nie dla takiego każuala jak ja.

 

Podsumowując: to bardzo udany Music Pack z potencjałem, warty każdej złotówki. Można brać w ciemno, ale trzeba pamiętać, że jest dość wymagający i jedni potraktują to jak wyzwanie, a inni się zniechęcą. Bo o ile takie kawałki Camelii są dla ludzi o wyjątkowych zdolnościach (i gustach muzycznych), tak te od Linkin Park są w zupełności do ogarnięcia, wymagając tylko trochę więcej treningu niż zwykle.

 

Fajny, ale mniej znany kawałek. Filmik nie mój.

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kmiot napisał:

Przede wszystkim @marbel007 możesz odetchnąć, bo ten Music Pack jest zauważalnie trudniejszy od Imagine Dragons, Panic! At the Disco, czy ostatniego Timbalanda.

Uff a już myślałem, że to ze mną coś nie tak ;)

 

Generalnie zgadzam się z każdym zdaniem Twojej opinii. Brakuje flow jak w innych piosenkach. Jednak te utwory mają coś w sobie, że chce się je pokonać. Nie będzie lekko ale trzeba poćwiczyć jak będzie nieco chłodniej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Twórcy dorzucają do pieca.

Cytat

BIG NEWS! Multiplayer is coming to Beat Saber on October 13. Create your avatar and challenge friends or random opponents around the world. Soon in Beat Saber!

Możliwe opóźnienie na PSVR.

Cytat

"Dear PS VR players, we are doing everything we can to make sure we release multiplayer simultaneously on all platforms on October 13 but there might be a delay with the PS4 version. Please bear with us and check our social media regularly for new updates about PS VR."

 

I jeszcze:

 

Nie wiem co to, ale zpowiada się... sam kurwa nie wiem xd

Przykładowy, pierwszy z brzegu kawałek BTS:

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...