Skocz do zawartości

Beat Saber


okoolarnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jak będą jakieś bardzo dobre recki to się zastanowię.

Załączyłem wczoraj na godzinę i w sumie zdziwiłem się nowym layotem gry. Widziałem go już na jakichś gameplayach z Oculusa, ale na PSVR updejt wszedł ostatnio. Chyba na plus, jednak już brakuje rozdzielczości menusach :/

Odnośnik do komentarza

A, no tak, pograłem dzisiaj trochę. Też rzucił mi się w oczy nowy layout i w sumie jest ładny, tylko coś przy okazji im się skiepściło i miałem jakiś problem z "player high", bo opcja automatycznego ustawiania wzrostu gracz do tej pory działała dobrze, a dzisiaj wskazywała, że mam 256cm wzrostu. Dodatkowo podłogę miałem na wysokości kolan. Ogólnie pomogło tymczasowe wyłączenie "automatic player high" i ustawienie wszystkiego ręcznie, jak za dawnych czasów. Twórcy wiedzą o usterce i już działają w temacie łatki (podobno niektórzy mają też problemy z opóźnionym dźwiękiem i crashe, ale u mnie nie zauważyłem).

 

A BTS Music Pack? Ujmę to tak: jest 12 utworów, a ja po 5-6 byłem mokry jak bóbr i moje nadgarstki wołały o pomoc. Ostatnio grywam w Beat Sabera raz w miesiącu i wyszedłem z formy, więc po prostu nie zdołałem należycie ograć całego Music Packa, bo najzwyczajniej w świecie się bardzo zmęczyłem xd 

Ale pierwsze wrażenia mam.  

  • znowu jest trudno. Chyba odrobinę łatwiej, niż w przypadku Linkin Park (o czym za chwilę), ale wciąż trudno, choć zapewne nie dotyczy to wszystkich utworów. Muszę się pogodzić z faktem, że te nowe Music Packi będą dużym wyzwaniem dla kogoś, kto nie gra już regularnie (jak ja). Ale tego oczekują gracze, by utwory wystarczały na dłużej i fajnie, że twórcy ich słuchają.
  • mimo, że jest trudno, to BTS góruje nad LP w kwestii mapowania utworów. Nadal chwilami mam wrażenie, że kawałki zyskałyby, gdyby dać odrobinę mniej kloców, zamiast tego lepiej przemyśleć ich układ, ale generalnie nowy Music Pack jest w swoich układach mniej chamski. W zasadzie niewiele tutaj fragmentów "łupanych", a przez większość czasu dominują układy kreatywne i taneczne. Taki Dynamite jest przecież REWELACYJNY i w mojej opinii to jeden z najlepiej zmapowanych utworów ever. Kwintesencja tego, co najbardziej w Beat Saberze lubię. Zmusza do gibania, do dziwnych, ale świetnych ruchów i póz. Są naturalne i intuicyjne. W innych kawałkach też odnotowałem kapitalne fragmenty mapowania, ale tak jak mówię - grałem zbyt mało, więc traktuję to jako pierwsze wrażenie. No i np. Dynamite przeszedłem od razu przy pierwszej próbie, bawiąc się przy tym wyśmienicie, więc pomyślałem, że aż tak trudno nie jest. Odszczekałem swoje słowa przy Dyonysus, który potraktował mnie jak szmatę do podłogi, ale to już inna kwestia.
  • Bardzo fajna ta nowa arena, ale te latające od czasu do czasu słitaśne figurki niepotrzebnie rozpraszają i chwilami zasłaniają klocki. Niedogodność odczuwalna głównie przy pierwszych próbach, gdy kompletnie nie znamy mapowania, później to i tak pamięć mięśniowa zrobi swoje, więc w sumie popierdółka. No i wolałbym nieco bardziej kontrastową kolorystykę, bo czerwień i fiolet zdarzał mi się mylić w ferworze walki. Ja wiem, ze można sobie to dowolnie zmienić, ale lubię grać w kolorystyce i na arenach, które przewidują twórcy (default).
  • Kwestia gustów muzycznych to wiadomo, ale przyznam, że o ile BTS poza Beat Saber słuchać nie zamierzam, tak w grze te utwory sprawdzają się całkiem dobrze. Nie testowałem jeszcze wszystkich, ale Dynamite można brać w ciemno. Ogólnie te co zaliczyłem, to podobały mi się bardziej, niż byłbym gotowy przyznać.
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie gram po raz pierwszy po nowym updacie i mam wrażenie ze trochę lepiej działa tracking kontrolerów. 
 

Menu jest bardzo ładne, aczkolwiek mniejsze i przez to mniej czytelne. Miło się zaskoczyłem nową paczką muzyczną, trzeba będzie niedługo sprawdzić. 
 

Nie działa mi niestety paczka Green Day, przy kilku piosenkach aplikacja się crashuje. Jest też problem z wysokością, ale można podwyższyć, a to że podłoga jest w kolanach to idzie przeżyć. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, A_Bogush napisał:

Nie działa mi niestety paczka Green Day, przy kilku piosenkach aplikacja się crashuje. Jest też problem z wysokością, ale można podwyższyć, a to że podłoga jest w kolanach to idzie przeżyć. 

Tymczasowo wyłącz "automatic player height" w opcjach. 

 

Z ciekawości podsumowałem swoje dotychczasowe wydatki na Beat Sabera i wyszło mi 492 zł.

Nie żałuję ani złotówki. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kmiot napisał:

Z ciekawości podsumowałem swoje dotychczasowe wydatki na Beat Sabera i wyszło mi 492 zł.

Nie żałuję ani złotówki. 


Szacun ;) Ja tak na prawdę dla Beat Sabera kupiłem PSVR. Po pierwszej sesji na VR na mieście (gdzie grałem praktycznie tylko w Beat Saber) postanowiłem ze kupię gogle. Takie gry, w które można zagrać z doskoku i masterować są siłą VR. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, qraq_pk napisał:

Ej a też tak macie po tym updejcie z nowym stylem menu że wibracje move powoduja ze trudno jest wskazac cokolwiek? Ni wkurzajace to jest

Tak. Wydaje się jakby gra była zepsuta w menu. W sumie nie zauważyłem że to coś nowego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

LMFAO!!!??? Byłoby grubo. Coś więcej wiadomo? Ostatnia darmowa paczka to tak średnio raczej. 

Ostatnio wymyśliłem by dać faster song (+8%) i zaczęło być przyjemniej na ekspercie. Hm... Wydaje się czasem, że expert w ulubionych utworach robi się za wolny. No poza Linkin Park, bo te projektował sadysta. 

Mody... Pfr na PSVR? ;)

Odnośnik do komentarza

No klasycznie nie wiadomo wiele więcej, choć lada moment może coś wypłynąć, bo społeczność zaczęła drążyć temat i bawić się w detektywa.

Zewnętrzna wytwórnia, więc najpewniej dodatek płatny. 

Można podejrzeć pulę artystów na https://www.interscope.com/

 

No i już w czwartek, więc możliwe, że poczuję motywację, by na weekend ponownie rozłożyć sprzęt.

 

 

Edytowane przez Kmiot
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...