Skocz do zawartości

Outer Worlds


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno ukończyłem tytuł, przyznam że mnie dość pozytywnie zaskoczył. To jedna z gierek jakie były na liście "nie kupie ale za cebula z Game Passa ogram".

Na obecne standardy wygląda dość archaicznie, ale to niezłe RPG, widać wiele elementów zaczerpniętych z serii Fallout. Elementy strzelanki nawet ok, nie spodziewałem się cudów jednak całkiem przyjemnie się strzelało.

Na minus jedynie tylko towarzysze, łaziła za mną dwójka z nich ale nie mogę powiedzieć żeby zapadali w pamięć, przy czym przyznaje bez bicia że kompletnie olałem zadania poboczne więc i nie dane mi było poznać lepiej ich historii.

Ograłem w zasadzie tylko główny wątek, który okazał się krôtki, według licznika czasu z gry zajęło mi to ponad 10 godzin. Chwilalmi miałem pewne wątpliwości za którą ze stron się opowiedzieć ale to zaleta tej gry, nie ma jednej słusznej drogi.

Tytuł na takie mocne 7/10 dla każdego kto lubi RPG z elementami akcji. Może gdybym skupił się więcej na aktywnościach poboczny dostawiłbym plusa, choć z drugiej strony na początku gry co nieco ich ruszyłem i nie zachwyciły, więc może ocena byłaby na 7 z minusem. 

Teraz na tapecie Dishonored 2.

Edytowane przez Dalhi
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, Bielik napisał:

Optimized for Series X|S | Xbox

Na tej liście gry nie widać, także tak średnio bym powiedział, tak średnio.

Mam zamiar ją ograć, ale w 30fps jak zwierzę? 

 

Chyba ma wyjść jeszcze jedno dlc może jest tak że dopiero wtedy zajmą się update, ewentualnie jak Control wydadzą wersję z dlc i update xs za ekstra $. 

Odnośnik do komentarza
32 minutes ago, messer88 said:

 

Chyba ma wyjść jeszcze jedno dlc może jest tak że dopiero wtedy zajmą się update, ewentualnie jak Control wydadzą wersję z dlc i update xs za ekstra $. 

Z tego co czytałem to wszystkie dodatki też będą podciągnięte, więc miały by to sens.  Wiadomo kiedy wyjdzie ten dodatek, bo dochodzę do połowy gry i nie wiem czy czekać

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem jakiś czas temu gierkę i szczerze zawiodłem się. Po twórcach NY bym oczekiwał więcej. Kreator postaci i system rozwoju bardzo mi się podoba, ale reszta tak se. Przez całą grę biegałem z dwoma broniami i w sumie nic więcej nie wypadało ciekawego. Melee dobrze zauważyłeś jest OP. Na bardzie tylko na początku jest ciężko i ostatnia walka, a tak to... A najgorsze w tej grze to klimat. No tak mi to cała luźna atmosfera nie podeszła. Gra nie jest długa, bo kończy się nagle po 20+ godzinach, ale dłużej bym nie dał rady. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

U mnie występuje stuttering na series x, ale generalnie gra się fajnie (płynnie) i chyba ciągle okolice 4k bo obraz żyleta.
Co do samej produkcji to ciężko coś powiedzieć, dopiero jedną planetę zrobiłem, na pewno na plus sporo możliwości perswazji i rozwiązywania problemów dialogami.
Śmieszny jest też ten korpo klimat, ale z drugiej strony jak cała gra się w okoł niego toczy to będzie przesyt.
Wybrałem poziom trudny i na początku o dziwo udawało mi się ginąć co pojedynek, także w tym również widzę spory plus.
Myślałem że wszystko zmieni wprowadzenie towarzyszy, ale ai jest daunowate i tracą przytomność na samym początku potyczki xD
Na pewno trochę mnie wciągnęło, ale wynika to bardziej z posuchy w gatunku action rpg.

Odnośnik do komentarza

Graj na trudnym. Później jest dużo latanie niestety po za ostatnim bossem. Kompanów brałem, bo mają w ostatnim pasku perkow boosty dla Ciebie. Z tego co widziałem są też perki co zwiększają ich obrażenia ect, ale ja bym to olał. Ja całą grę przeszedłem przed patchem i niestety nie zbyt mi podszedł jej klimat, ale cała reszta jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zszedłem na normal, bo nie ukrywam, że wada która sprawia, że wrogowie nie otrzymują dodatkowych obrażeń od trafień w głowę, sprawiła, że walka stała się męcząca, ale paradoksalnie sama gra znacznie przyjemniejsza w odbiorze (wcześniej irytowałem się przy każdej większej potyczce).

 

Po tych 20h gry naszło mnie w sumie takie spostrzeżenie, że o ile w Falloucie grałem raczej zgodnie ze swoim sumieniem, jakoś tak czułem patrząc na powagę i ponurość tego świata, tak w TOW mam całkowicie na odwrót: gram dosłownie gnojem i lubuję się z reakcjach wszytkich ludzi. Sama gra z resztą nie traktuje się zbyt poważnie i ten korporacyjny humor gdzie jesteś jedynie trybitkiem w maszynie trafia do mnie w 100%.

 

Chciałbym jednak żeby kontynuacja postawiła na nieco poważniejsze tony.

Odnośnik do komentarza

A widzisz ja mam całkowicie inaczej. Też luźny ton w ogóle do mnie nie trafia. Nie pamiętam żadnych postaci czy towarzyszy i wszystko było dla mnie takie se, ale na dwójkę czekam jak pojebany, bo jeśli wezmą to co najlepsze z jedynki i zrobią porządny scenariusz to będzie sztos, a tak mamy tylko typowego średniaka. Z ciekawości odpalę FNY i zobaczę jak to będzie.

Odnośnik do komentarza

Może nowa generacja będzie ratunkiem dla sequela. Bo jak dobre przypomnę te wszystkie questy wymagające kolejnych ekranów ładowania to do dziś się dziwię, że wytrzymałem do końca i nie wykasowałem gry z dysku. I to właśnie prymitywna konstrukcja questów wymaga chyba największych poprawek. Niby to wada wielu RPG, ale w żadnym innym tak bardzo mnie to nie wkurzało.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Jeśli lubicie gry Obsidian, dobrze bawiliście się np. przy New Vegas to tutaj też miło spędzicie kilka godzin. Słowo klucz to kilka, bo jednak RPG na 12 godzin to chyba coś nie tak. Z jednej strony fabuła niczym nie zaskakuje, questy poboczne też, ale dzięki różnym opcjom rozwiązania zadań gra przyciąga do ekranu. Na plus także rozwój postaci ala system z Fallouta. Jeśli jesteście wrażliwi na błędy techniczne, glitche i słabą oprawę audiowizualną to nie podchodźcie, bo gra was odrzuci już po kilkudziesięciu minutach. 

 

Ciekawy jestem drugiej części. Oby twórcy poprawili to, co szwankowało w jedynce (bardziej angażująca fabuła, bo pokazali, że umieją + sensowne poboczne), niczego nie popsuli i powinno być dobrze. Bo raczej tego, że technicznie będzie perfekt to bym nie oczekiwał. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę wiele osób ma bardzo podobne zdanie o tej grze. Fundamenty są bardzo dobre, ale gdzieś po drodze coś nie pykło. Moim zdaniem fabuła. Po prostu w ogóle nie mogłem się wczuć w klimat. Nie pamiętam praktycznie żadnych postaci poza swoimi towarzyszami i jak skończyłem grę po około 25 godzinach to się cieszyłem, że w końcu koniec. Co do drugiej części mam ogromne oczekiwania, ale moim zdaniem je spełnia. Jednak wolałbym by gra była właśnie na takie 20-40 godzin maks 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.