Skocz do zawartości

PSX Extreme 258


Oceń okładkę PSX Extreme 258  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Resident Evil 2

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Far Cry New Dawn



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #258

 

001okl_psx258_b.jpg

 

001okl_psx258_a.jpg

 

Lutowy numer dostępny od środy 30.01 

Prenumerata - wysyłka 27.01 (niedziela)

 

 

Roger: Jeszcze w grudniu robiłem sobie listę tematów, które można wrzucić do styczniowego numeru, szykując się na konkretną posuchę w tym leniwym miesiącu. I nagle jak grom z jasnego nieba dzwonią PR-owcy z Ubisoftu, Cenegi i Techlandu. 

 

Szykowały się grube pokazy Far Cry: New Dawn, Mortal Kombat 11 i Metro Exodus, ale trzeba się było decydować szybko, bo miejsc niewiele, a chętni zjeżdżali z całej Europy. Komoda, którego opowiadanie znalazło się w jednej z książek uniwersum Metra, nie trzeba długo namawiać na lot do Londynu. Zwłaszcza że na miejscu na wywiad czekał sam Dmitry Glukhovsky, twórca uniwersum. Gdy dzwoniłem do Kaliego z pytaniem, czy chce zagrać w nowe Mortal Kombat (również w Londynie), rzucił tylko, czy już ma pakować walizkę i czy będzie jakieś afterparty. Stawkę uzupełnił JaMaJ, który jako fan Far Cry’a przed planowanym lotem (tym razem do Berlina) przechodził piątą odsłonę serii, by mieć lepszy obraz nadchodzącego New Dawn. I w ten sposób dział playtestów w 258 numerze pęka w szwach. W styczniu. 

 

O dziwo, nieźle jest też w recenzjach. Na powrót Leona i Claire w remake’u drugiego Residenta czekały zarówno stare pryki, jak i nowi gracze, bo Capcom nie zaserwował nam kolejnego, zwietrzałego remastera, tylko niemalże nową wizję. To doskonała okazja, by przypomnieć losy Resident Evil 1.5, pierwotnej wersji dwójki, która nigdy nie wyszła na rynek, a o której jest masa nowych informacji. Wróciła też inna znana seria, której pierwszą część na oryginale Kali sprowadzał z zagranicy – Ace Combat. Wraz z recenzją siódmej odsłony cyklu przyglądamy się kultowym samolotom oraz maszynom kolejnej generacji, jakie wejdą do użytku. Nieźle w nowy rok wchodzi też Switch – recenzujemy Travis Strikes Again: No More Heroes i New Super Mario Bros U Deluxe, a tej drugiej produkcji towarzyszy tekst o historii gier z Mario, ale napisany nieco inaczej, z masą mało znanych faktów i ciekawostek. Ponownie konkretny support leci wprost z Japonii – Mazzi zrecenzował dla Was Judgment, nową detektywistyczną produkcję od twórców serii Yakuza. 

 

A co powiecie na trzy tematy numeru? W klasyczny sposób podsumowujemy miniony rok – każdy z redaktorów wybiera swoje najlepsze tytuły w danym gatunku, tworzymy też listę TOP 20 najlepszych gier (God of War i Red Dead Redemption 2 walczyły o tytuł gry roku łeb w łeb) i przyglądamy się najważniejszym wydarzeniom oraz trendom. Dżujo zabrał się za tekst o telefonach dla graczy – tych mocno reklamowanych, jak i mniej znanych. Testujemy konkretne modele, pokazujemy najbardziej wymagające gry i cofamy się trochę w przeszłość, wspominając chociażby takie wynalazki, jak Nokia N-Gage. Mieliśmy też okazję porozmawiać z jedną z czołowych esportowych ekip, czego efektem jest artykuł o tym, jak wyglądają kulisy życia tak zawodników, jak i trenerów, ile można na tym zarobić oraz podobieństwach i różnicach względem tradycyjnego sportu. Numer jak zwykle zamyka sekcja retro. Tutaj osobiście zabrałem się za historię jednej z najbliższych mojemu sercu serii – Tenchu. Przekopałem cały internet, aby dostarczyć Wam małe kompendium wiedzy o „japońskich asasynach”. Na koniec HIV dzieli się swoimi przemyśleniami na temat gier, które zmieniły jego życie, opowiadając kilka osobistych historii. 

 

A za miesiąc szykują się już kolejne wyjazdy. Ale na razie ciii. Do przeczytania!


PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Gry roku 2018
Dzień z życia esportowca
Telefony dla graczy

 
CO NOWEGO

Ancestors: The Humankind Odyssey
Phoenix Point
Shin Megami Tensei V
Test: Razer Raiju Ultimate
 

PLAYTESTY

Far Cry New Dawn
Metro Exodus
Mortal Kombat 11
 

RECENZJE

Ace Combat 7
Asterix & Obelix: XXL 2
Elli
Genesis Alpha One
Hong Kong Massacre
Jagged Alliance: Rage!
Judgement
New Super Mario Bros. U Deluxe 
Onimusha: Warlords
Resident Evil 2
Tales of Vesperia: Definitive Edition
Travis Strikes Again: No More Heroes
Vane
YIIK: A Postmodern RPG

 
HARDKOR

O co chodzi jakby – Metro
Prawie Resident Evil 2
Samoloty bojowe
Mniej znane losy Mario

 
RETRO

Tenchu – zapomniany ninja
Gry, które ukształtowały... HIV-a

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Region Filmowy
Prenumerata
Comix Zone – recenzje
Comix Zone – wywiad z Grzegorzem Rosińskim
Listy
Głos Ludu

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 27.01. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

Okładka z RE2 dostałaby ode mnie bite 10, ale ten napis na cyckach dziewoi GRY mógł być trochę mniejszy. Poza tym ciągle czekam na okładkę "czystą" od napisów. Tej z FC nie będę nawet komentował. W zasadzie jaka gra taka okładka. :)Mam tylko nadzieję, że bez problemu dostanę pismo z RE2 na wierzchu.

 

A tak przy okazji, to dopiero luty, a już mamy pretendenta do okładki roku 2019

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

ale gadacie o tej okładce, aby być cytowanym?:/ 

—-

mam mały pomysł, ktory wpadł mi do głowy po wypiciu gina (nie mylić z gina wild). Skoro tak sprawdza się to komentowanie numeru, to może to bardziej rozbudować i wrzucać na PPE?

Ludzie zamiast tagować @osoby - tagowaliby strony i pisali swoje zdanie na dany temat. Ja np miałem skomentować tekst Rogera z poprzedniego numeru, ten z ostatniej strony, ale jaki ze trochę wypiłem, to zapomniałem :///// czyli przykładowo otagowalbym @99 Zgadzam się, ale (...).

 

czytelnicy komentowaliby teksty, dawali se plusiki/minusy itp. Taka interakcja między pismem, a czytelnikami v2.0

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Typowy temat o kolejnym numerze PSXE:

 

1. Przed premierą milion postów:

       a) okładka super

       b) okładka brzydka

       c) u mnie na pewno będzie okładka 1

       d) u mnie na pewno będzie okładka 2

 

2. Po premierze kilka postów:

       a) okładka super

       b) okładka brzydka

       c) u mnie była tylko okładka 1

       b) u mnie była tylko okładka 2

       c) ze dwa posty odnośnie zawartości numeru od stałych czytelników

 

I cyk... Perez może wrzucać kolejną zapowiedź a komentarze zataczają koło ;-))))

 

No ewentualnie znajdzie się jeszcze jakiś miszcz fotoszopa, z komentarzami, że zrobiłby taką okładkę, że byście się posrali na miętowo ;-))))

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wymieniłem punkty - pewniaki ;-) 

 

Szkoda tylko @Pereza, biedak pewnie ma powiadomienia do tematu o kolejnych numerach PSXE. Za każdym powiadomieniem wchodzi w temat by się rozeznać, co ludzie twierdzą... A tu pyk... Okładka ładna, okładka brzydka... Po czym śle raport do Rogera:

 

- no siema ziomek, tym razem znów się nie udało uzyskać informacji o zawartości numeru i opiniach na ten temat, ale spoko, przynajmniej wiemy, że okładka jest ładna/brzydka... ;-)))

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.