Skocz do zawartości

PSX Extreme 258


Oceń okładkę PSX Extreme 258  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Resident Evil 2

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 258 - Far Cry New Dawn



Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby redaktor Majk oficjalnie przyznał się do spiracenia Switcha w swoim rankingu najlepszych gier 2018? Może w związku z tym jakiś artykulik o łamaniu konsoli w kolejnym numerze, skoro redakcja nie ma nic przeciwko, a fachowiec już jest? Swoją drogą czy to znaczy, że gierki do recenzji Majk bierze z torrentów? Syndrom pirata tłumaczyłby recenzje wyglądające, jakby  były pisane po dwóch godzinach grania.

 

Szokujące też, że Celeste na 8+/10 na 7 miejscu w top 20, a Owlboy na 9/10 się nie załapał :o

 

Może ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i ograniczy liczbę recenzji Majka w kolejnych numerach, no nie wiem,  tak do zera? Przecież to jest kompromitacja.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Podoba mi się recenzja Residenta, Komodo dobrze opisał czym jest ta gra, czego się spodziewać i jednocześnie nie zdradził różnych niespodzianek które czekają na gracza. Good job! Tekst o telefonach nie przeszkadza mi, chętnie poczytam co tam obecnie jest na topie. Bardzo dobry jest pomysł na gry które ukształtowały zgreda. Taki wspominki lubię. Co do listów to uważam że powinny zostać. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gromit napisał:

a Owlboy na 9/10

Nawet nie przypominaj xd

Prawdziwi gracze zweryfikowali.

 

A żeby nawiązać do numeru, którego na dobrą sprawę jeszcze nie zacząłem czytać (za kilka dni może coś więcej skrobnę), to chyba najbardziej mnie cieszy tekst o Tenchu. Roger, oby był dobry!

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie w takiej formie jest już tradycją, a poza tym jest wyjątkowo treściwe (każdy może w kilku zdaniach uargumentować swój wybór), a przy tym luźne i pozostawia miejsce na indywidualne roszady w zakresie gatunków. Już raz była wprowadzona zmiana i wtedy podsumowanie wyszło kiepskie, w dodatku zawierało logiczne nieścisłości. Czytelnicy domagali się powrotu do starej formy i słusznie. Nie widzę powodu, by ponownie przerabiać tę historię.

 

Jeszcze nawiążę do zarzutów w stronę @KOMODO, bo nawet jeśli się pomylił i zadań pobocznych w Metro Exodus nie będzie (a wszystko wskazuje, że w jakiejś formie jednak będą), to czy rzeczywiście popełnił niewybaczalny błąd? Szczególnie, że to ledwie obszerny playtest, żadna recenzja, więc pewne rzeczy mogą umknąć przy zaledwie kilku godzinach gry, inne mogą zostać źle odebrane, a całość trudniej zweryfikować, skoro niewielu miało w ogóle okazję z grę zagrać. Ale wzywanie do tłumaczeń, przeprosin, kajania się, bo HUR DUR JAKTO?! CZYTAŁEM, ŻE NIE BĘDZIE SIDE QUESTÓW, A ON ŚMIAŁ NAPISAĆ, ŻE BĘDĄ? No trochę umiaru by się zdało, jeśli chcemy w temacie nawiązać dialog i nie być postrzegani jako wyłącznie pieniacze. KOMODO akurat chwilami reaguje na wytknięcie błędu nieelegancko, zdarzało się, nie przeczę, ale w tym przypadku patrząc na ton zarzutów to trochę go rozumiem.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.02.2019 o 09:41, Gromit napisał:

 

Szokujące też, że Celeste na 8+/10 na 7 miejscu w top 20, a Owlboy na 9/10 się nie załapał :o

Przesadne przywiązywanie uwagi do ocen i próba usystematyzowania tegoż nie ma żadnego sensu. Upływ czasu potrafił zrobić z gniotów dzieła i odwrotnie (może i przesada w branży gier, ale już w filmie dosyć powszechne zjawisko). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o dział Kroolika "Dobre, bo polskie" to muszę przyznać, że ciężko mi się to czyta przy takim stylu, a po przewróceniu strony wszystko momentalnie wylatuje z pamięci. Uważam,że na tej jednej stronie autor próbuje po prostu dostarczyć zbyt wiele informacji na raz, dlatego odnoszę wrażenie pośpiechu. Bardzo lubię ten dział i wiem ,że autor potrafi zrobić to dużo lepiej skupiajac się na 3-4 pozycjach(ale konkretniej),i w przeszłości wiele razy to udowodnił. Po sąsiedzku mamy na przykład "Ohayo Nippon" i nie odnoszę wrażenia żeby Mazzi gnał podczas pisania, za to skupia się na kilku konkretach.Na razie tyle.

Edytowane przez Gregorius
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

@Kmiot z tymi zarzutami o Metro to przyznałem się do błędu, a napisałem "tylko", że palnął bzdurę. My bad, biorę na klatę. 

Dla mnie sidequest to zadanie poboczne, które mamy w dzienniku czy innym notatniku, jest ono opisane, a za jego wykonanie, dostaniemy jakąś tam nagrodę czy choćby XP. Tutaj nie dostaniemy nic, a zadanie nawet nie zostanie odnotowane w dzienniku. Z tego czytałem w necie, była mowa tylko o zadaniach powiązanych z fabułą.

 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

@PiotrekP, tu nie tyle chodzi o Ciebie, bo Twój post był w porządku. Chodzi raczej o to, jak później się rozwinęło w wymianie zdań między Emtebe i samym KOMODO.

 

A skoro już ponownie jestem przy @KOMODO, to chciałbym zauważyć, że użyty przez niego związek frazeologiczny "ciężki orzech do zgryzienia" (patrz: tabelka z podsumowaniem roku, przygoda/akcja) jest niepoprawny. Taki orzech może być jedynie twardy, nie ciężki ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...