Skocz do zawartości

Hollow Knight Silksong


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej tylko pc, switch stad temat tutaj, choc pewnie zostanie kiedys tam przeniesiony do multiplatform

 

 

Hollow Knight: Silksong is the epic sequel to Hollow Knight, the award winning action-adventure of bugs and heroes. As the lethal hunter Hornet, journey to all-new lands, discover new powers, battle vast hordes of bugs and beasts and uncover ancient secrets tied to your nature and your past.

Features

  • Discover a whole new kingdom! Explore coral forests, mossy grottos, gilded cities and misted moors as you ascend to the shining citadel at the top of the world.
  • Engage in lethal acrobatic action! Wield a whole new suite of nimble moves as you dance between foes in deadly, beautiful combat.
  • Craft powerful tools! Master an ever-expanding arsenal of weapons, traps, and mechanisms to confound your enemies and explore new heights.
  • Solve shocking quests! Hunt down rare beasts, unearth ancient mysteries and search for lost treasures to fulfil the wishes of the downtrodden and restore the kingdom’s hope. Prepare for the unexpected!
  • Face over 150 all-new foes! Beasts and hunters, assassins and kings, monsters and knights – you must defeat them all with bravery and skill!
  • Experience a stunning orchestral score! Hollow Knight’s award-winning composer, Christopher Larkin, returns to bring melancholy melodies, symphonic strings and heart-thumping, soul strumming boss themes to the adventure.
  • Challenge Silk Soul mode! Once you conquer the game, test your skills in an all-new mode that spins the game into a unique, challenging experience
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rozi napisał:

PC i Switch, stąd temat w dziale Nintendo, niezwykła logika.

Taka sama jak wielu gier na xone czy sony, ktore sa w analogicznych dzialach, a sa na pc, jakos ci to wtedy nie przeszkadza

 

Nie martw sie kamil pewnie prawilnie trafi do multiplatform temat kiedys tam

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, creatinfreak napisał:

Liczę na szybki port na duże konsole. Ile czasu zajęło devom przeniesienie na pa4/xo? 

Jak nic nie zepsują to podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony niecałe pół roku.

 

Świetna wiadomość, myślałem, że to nowy dodatek do Hollow Knighta a tu taki surprise. Wygląda świetnie. Z chęcią przygarnąłbym pudełko bo okładka prezentowałaby się wybornie. Tak czy siak czekam. Przy pierwszej odsłonie spędziłem jakieś 40 fantastycznych godzin.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 rok później...

W końcu dotarł do mnie ten piękny numer "Edge'a" z czerwoną okładką z Hornet. Materiał długi, ale podstawowe info nie szokuje - ta gra to nadal głównie "więcej Hollow Knighta", zawierając różne elementy które pierwotnie były planowane w oryginale, ale niedokończone - i w sumie nie napalam się na to, żeby udało się znowu osiągnąć AŻ TAKI poziom, bo teraz twórcy mają to ciśnienie, że coś powinno być "inaczej".

 

Twórcy mówią, że dopiero po półtora roku w pełni wyczaili, jak bardzo grę zmienia to, że Hornet jest większa i szybsza. To wymaga innego projektowania lokacji - a w tej części przywiązanie do detali jest jeszcze większe, niż w oryginale (w tekście padają różne przykłady i powiem tyle, no naprawdę jest masa kapitalnych detali w różnych aspektach gry. Także pod względem szczegółowości otoczenia czy reakcji rzeczy i postaci na nasze ruchy). Tak samo walki dostosowane są do faktu, że Hornet, cóż, wymiata w porównaniu do bohatera pierwszej części. "W tej grze nie możemy dać Goomby" - każdy przeciwnik w grze musi być w jakiś sposób prytny, żeby mieć szanse z takim łowcą. Będą chcieli nas zaskoczyć, JAK W SOULSACH

 

Hornet nie jest też duchem, i cała gra odzwierciedli ten inny vibe - więcej klasycznych kolców i ostrzy (i innych rzeczy...), niż magicznych eterycznych energii. Sama Hornet zamiast zaklęć używa TOOLSÓW, jak w SOULSACH

 

Gra ma w założeniu być przystępna dla nowicjuszy i nie być w ogóle trudniejsza od pierwszej części. Pytanie, czy nie będzie to lekko nudne dla weteranów.

 

Oprócz "poukrywanych" w świecie postaci jak w pierwszej części, gra będzie też miała bardziej jasno napisane side-questy, o typowym przebiegu (zbierz X rzeczy, zabij X rzeczy). Ogólnie Hornet nie jest milczącym protagonistą i gra ma bardziej klayczne dialogi. 

 

W Silksong będzie inny, ale też dziwaczny system waluty: nadal trzeba będzie kombinować z kasą i się o nią stresować.

 

 

Nowa gra Cherry Team? Już zaczęli nad nią prace, podekscytowani. Będzie podobna do HK, tylko w innym świecie. "Naszym głównym celem na tę grę jest zrobienie wreszcie mniejszego świata, choć pewnie się nie uda".

 

Data premiery Silksong zostanie podana dopiero wtedy, gdy gra będzie naprawdę skończona. KURNA NO CZEKAM

  • Plusik 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mocno mnie kusi zagranie w pierwszą część, najlepiej w trybie przenośnym, ale obawiam się, że sterowanie może mnie pokonać przy trudnej i dynamicznej rozgrywce. Jakie są Wasze doświadczenia, jak z precyzją sterowania ze Switchem w łapie? bo jak mam się męczyć przez to jeszcze bardziej, to chyba lepiej wziąć wersje na ps4 i ograć na tv

Odnośnik do komentarza

Sam ogrywałem tego sztosa w trybie przenośnym i nawet pomimo  trudnych etapów jak niektóre planszowe skakanki czy walki z bosami dawałem radę. Jednak prawda jest taka, że gra rozwija skrzydła gdy przełączy się ją na tv i weźmie w łapę porządnego kontrolera wtedy zaczyna to wszystko jeszcze bardziej cieszyć.

Także jak byś nie zagrał, to i tak powinieneś się dobrze bawić i przede wszystkim grając w Hollow Knighta  czujesz, że grasz w prawdziwą grę z krwi i kości, a nie jakieś interaktywny pizdowate filmidło.

ps: nie wiem jakim jesteś graczem bo jak wychowany na tych dzisiejszych gniotach hitach gdzie poziom trudności jak i rozgrywka to gówno promujące małpy po lewatywie mózgu to do Hollow Knighta możesz się zrazić bo poziom trudności jest jednak ostry, ale zbalansowany i uczciwy gdzie wytrwałość i nauka prowadzi do bardzo przyjemnych doznań i zadowolenia z samego siebie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem prawie całą grę na Switchu, więc się da i bez skilla (w sensie przeszedłem większość dodatkowych wyzwań i kilku spośród najtrudniejszych pobocznych bossów, którzy są znacznie trudniejsi niż cokolwiek w podstawowej grze). To nie jest jakiś Meat Boy. Główna gra nie ma być jakimś łamaczem palców, choć kilka pobocznych dodatków można by ewentualnie tak opisać (i zmiana kontrolera wiele nie zmieni w tym, że by do końca wycyckać dodatkowy tryb z absolutnie najtrudniejszymi wyzwaniami i absolutnie najprawdziwszym-najostateczniejszym tru l o r e zakończeniem, potrzeba jest... bardzo wiele determinacji. Niemniej to tylko pewien dodatek, który 99% ludzi omija).

 

Natomiast na pewno na normalnym krzyżaku byłoby mi łatwiej i wygodniej. O ile pamiętam, to w kilku momentach musiałem wyciągnąć joycony, bo "krzyżaka" Switcha nie jestem w stanie sięgnąć gdy są włożone. Nie jest to konieczne, ale ja niektórych rzeczy nie umiem precyzyjnie robić na takiej gałce. Dla innych gałka będzie łatwiejsza.

 

Byłem chyba pod koniec głowniej gry jak odkryłem dół+atak i jego ogromną użyteczność mdr. Tak naprawdę jednak to nie precyzyjność wymaganego inputu sprawia, że ten ruch jest tak dziwaczny w tej grze, tylko inny niż w pozostałych grach timing, kiedy co wcisnąć; tak czy siak, wiele osób pisało że jest to dla nich dużo łatwiejsze na innym kontrolerze.

 

 

 

Ogólnie warto zagrać na TV, gra jest bardzo piękna i wszechogarniająca. I ciemna, nie byłbym w stanie w nią grać na Switchu handheld bez folii matującej (a i z nią nie zawsze). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, kazuyoshi napisał:

ps: nie wiem jakim jesteś graczem bo jak wychowany na tych dzisiejszych gniotach hitach gdzie poziom trudności jak i rozgrywka to gówno promujące małpy po lewatywie mózgu to do Hollow Knighta możesz się zrazić bo poziom trudności jest jednak ostry, ale zbalansowany i uczciwy gdzie wytrwałość i nauka prowadzi do bardzo przyjemnych doznań i zadowolenia z samego siebie. 

 

No właśnie chodzi o to, że mam ochotę zagrać w coś wymagającego i staram się wybrać taki tytuł, który przykuje mnie klimatem, rozbudowaniem itd. Wtedy będę mógł wracać do takiej gry nawet jak będzie mnie wkurwiać od czasu do czasu :D 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, number_nine napisał:

 

No właśnie chodzi o to, że mam ochotę zagrać w coś wymagającego i staram się wybrać taki tytuł, który przykuje mnie klimatem, rozbudowaniem itd. Wtedy będę mógł wracać do takiej gry nawet jak będzie mnie wkurwiać od czasu do czasu :D 

 

No to Hollow Knight to idealny kandydat. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.