Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, eX4cT_PL napisał:

@SoulCzekanie na wersje Pro niewiele dało, chodzi jak Boeing podczas startu.

 

Oj tam myślę, że za te dwa lata dostarczą w końcu coś porządnego, MS ich ewidentnie zaskoczył.

 

6 minut temu, Jakim napisał:

Naprawdę wierzysz w to że oni od ogłoszenia specyfikacji od początku projektowali wygląd konsoli?

 

Coś nie chce mi się wierzyć. 

 

Nie wiem jak było ale daje mi domyślenia fakt, że podkręcili częstotliwość taktowania tak aby wyszło te 10 TF stąd wyższa temperatura i wymóg przeprojektowania samej bryły, brzmi legitnie, nie sądzisz? 

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, aph napisał:

PS4/PRo cierpią na nadmiar kurzu po dłuższym użytkowaniu, to jest GŁÓWNĄ ( a nie jedyną) przyczyną hałasu. na PS5 łatwo można się go pozbyć w przeciwieństwie do PS4.

każdy egzemplarz PS4 jest głośny, jeśli wentylator rozkręci się na maksa. istotne jest więc, żeby konsola jak najlepiej oddawała ciepło, a wentylator nie musiał się rozkręcać do maksimum. konsola jest cicha, jeśli pasta termoprzewodząca jest świeża i dobrze nałożona, a głośne, jeśli jest nieodpowiednio nałożona i/lub stara. źle nałożona pasta powoduje gorsze odprowadzanie ciepła, co za tym idzie większe obroty wentylatora, który ma to do siebie, że przy wysokich obrotach jest głośny.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Soul napisał:

 

Czyli te 10,3 to będzie raz na jakiś czas :yao:

Według Cernego konsola może pracować na najwyższych zegarach CPU i GPU jednocześnie.

20 minut temu, krzysiekp392 napisał:

każdy egzemplarz PS4 jest głośny, jeśli wentylator rozkręci się na maksa. 

Jasne.

Zabawna sprawa bo Paolo wrzucił filmik gdzie DF stwierdza to samo co ja, no ale forum 2020.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, aph napisał:

PS4/PRo cierpią na nadmiar kurzu po dłuższym użytkowaniu, to jest GŁÓWNĄ ( a nie jedyną) przyczyną hałasu. na PS5 łatwo można się go pozbyć w przeciwieństwie do PS4.

Nie zgodzę się, z doświadczenia mogę powiedzieć, że te konsole wcale nie zbierają wewnątrz dużo kurzu, sierści itp. Główną przyczyną jest ch.ujowa pasta termoprzewodząca położona na SoC oraz generalnie sam projekt chłodzenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ale dlaczego jest głośna, kiedy jest w niej pełno kurzu? bo skutek jest taki sam jak przy źle nałożonej/starej paście - konsola się mocno grzeje, więc wentylator musi zwiększyć swoje obroty. tak że jeśli konsola od nowości jest głośna, to znaczy, że konsola jest słabo złożona. a to, że prędzej czy później będzie głośna, to w dużej mierze wina konstrukcji konsoli i malutkiego wentylatora. gdyby był większy, przy dużo mniejszych obrotach (mniejsze obroty = cichszy) byłby równie lub bardziej efektywny jak mały. z mojej strony eot, bo gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie to byśmy teraz nie dyskutowali, a to o czym pisze dla osób zainteresowanych tematem jest oczywiste

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jar3czek napisał:

Nie zgodzę się, z doświadczenia mogę powiedzieć, że te konsole wcale nie zbierają wewnątrz dużo kurzu, sierści itp. Główną przyczyną jest ch.ujowa pasta termoprzewodząca położona na SoC oraz generalnie sam projekt chłodzenia.

How to clean the inside of your PS4 | PS4 Storage Expert

z ps4storage.com

 

Na tej samej stronie można przeczytać żeby czyścić konsolę co 3 do 6 miesięcy ( zależy czy kto ma pupila w domu itp.).

Odnośnik do komentarza

Ja mówię to na podstawie doświadczenia z rozkręcenia konsol, w tym mojego ponad 2 letniego Pro któremu towarzyszył zwierzak gubiący dosyć sporą ilość sierści, nie na podstawie jednego zdjęcia z internetu :)

A co do tematu zegarów, to raczej mało realne jest utrzymanie ich max i dla CPU i GPU jednocześnie przy dużym load. SoC ma ustalony ogólny power limit i nie może go przekroczyć, więc któraś część musi być throttlowana. PS5 prawdopodobnie korzysta z czegoś na bazie/w stylu https://www.amd.com/en/technologies/smartshift lub sztywno ustawionych profil.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, jar3czek napisał:

Ja mówię to na podstawie doświadczenia z rozkręcenia konsol, w tym mojego ponad 2 letniego Pro któremu towarzyszył zwierzak gubiący dosyć sporą ilość sierści, nie na podstawie jednego zdjęcia z internetu :)

Fajnie, ale co to ma do tematu? Jednemu może chodzić non stop cicho, drugiemu wyje w Gow, trzeciemu nie wyje w Gow - możemy odbijać piłeczkę, ale po co? Regularny serwis to podstawa,tyle.

edit - to się tyczy również pasty ofc, żeby nie było.

 

10 minut temu, jar3czek napisał:

A co do tematu zegarów, to raczej mało realne jest utrzymanie ich max i dla CPU i GPU jednocześnie przy dużym load. SoC ma ustalony ogólny power limit i nie może go przekroczyć, więc któraś część musi być throttlowana. PS5 prawdopodobnie korzysta z czegoś na bazie/w stylu https://www.amd.com/en/technologies/smartshift lub sztywno ustawionych profil.

Jasne. PS5 korzysta z SmartShift, było nawet na slajdzie w Road to PS5

Słowa Marka Cerny'ego odnośnie zegarów.

The CPU and GPU each have a power budget, of course the GPU power budget is the larger of the two. If the CPU doesn't use its power budget - for example, if it is capped at 3.5GHz - then the unused portion of the budget goes to the GPU. That's what AMD calls SmartShift. There's enough power that both CPU and GPU can potentially run at their limits of 3.5GHz and 2.23GHz, it isn't the case that the developer has to choose to run one of them slower.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, aph said:

How to clean the inside of your PS4 | PS4 Storage Expert

z ps4storage.com

 

Na tej samej stronie można przeczytać żeby czyścić konsolę co 3 do 6 miesięcy ( zależy czy kto ma pupila w domu itp.).

 

Po prawie 5 latach daleko mi było do tego, a mam kota

 

edit: znalazlem zdjecie
ydlpJXg.png

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Były ploty, że wprowadzony cichaczem model z bundle RDR2 był znacznie cichszy i osiągał tylko trochę większą temperaturę.

 

 

Ja mam właśnie PS4 Slim z tego bundla i jestem z niej mega zadowolony (odpukać). Brak jakichkolwiek hałasów, za to xbox one S, którego kupiłem jakiś czas później chodzi tak głośno jak PS4 podczas odtwarzania płyty... Jak rozpakowywałem pudełko z xboxem to miałem wrażenie, że to jakaś tania chińska zabawka przy sprzęcie od Sony ;) Teraz role trochę się odwróciły i jestem ciekaw czy kolejne wypusty konsol też będą miały taki kształt.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...