Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naklepał na Twitterze ale filmiku dobrze nie obejrzał. Są dwa tryby z RT. Performance i Graphics. Ten pierwszy to 1080p i 60fps a drugi 4K gdzie klatki wahają się w liczbie od 38 do 60. Stałych 120fps też nie ma ale to raczej benchmark nie na ludzkie oko.

Demon’s Souls zrobi różnicę ale to tylko jedna next genowa gra i to w odniesieniu do dwóch konsol. Szkoda,że nie dla każdego. 

Edytowane przez addhoc
Odnośnik do komentarza

mogę Ci wkleić gameplay z Pathless albo Immortals Fenyx ale że szanuję to tego nie robię :p

 

ostatni update graficzny fifki był 7lat temu także wiesz :x poza tym w gierkach sportowych fajnie widać ten graficzny skok bo cała para idzie w modele + trochę bajerów graficznych z oświetleniem, cieniowaniem itd 

 

brakuje mi tylko Fight Night od EA bo tam detale zawsze porażały 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, lpcl napisał:

Ale te ich ostatnie gierki jak re2, re3 i dmc5 ładnie chodziły na konsolach poprzedniej generacji. 

Czy to zapowiedź nędzy z ich strony w tej generacji? 

4k, ray tracing czy 120 fpsów to nie są zadania z którymi nowe konsole będą sobie łatwo radzić. Na pewno gry first party od początku robione po jeden sprzęt wyciągną coś więcej ale polecam się przygotować na to, że obietnice korporacji tylko połowicznie się spełnią.

Pamiętacie chyba jeszcze jak Sony dumnie wypuszczało na rynek PS3, konsole pod FullHD. Teraz jest analogiczna sytuacja z PS5, hasła o natywnym 4k w 60 klatkach z ray tracingiem trzeba traktowac z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Co Ty 2 konsole będziesz miał - jak na to czas znajdujesz ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tez sie nad tym zastanawiam do tego pc nie najgorszy z i7 i rtx 2080 a czlowiek pracuje, zastanawiam sie nad kontaktami z Meksykiem Wracając do konsol jest dobrze jak na xsx wszystko hula jak marzenie na ps5 bedzie tak samo, do tego dochodzi lepszy padzik, byle do 19.11.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, l33t napisał:

Jedna z rzeczy, które zawsze podobały mi się w konsolach, to właśnie brak rwania obrazu przy 30 FPS. Na kompie granie z tearingiem to zawsze był dla mnie objaw sadomasochizmu.

 

Nie żartujcie nawet, że w tej generacji trzeba będzie mieć jakiś specjalny telewizor, żeby nie doświadczać tego gównianego efektu :frog:

nie wiem czy wiesz, ale to nie jest zasługa twojej konsoli tylko telewizora, jak podłączysz PC pod twoj TV to także będziesz miał płynny obraz

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, kris to kristof napisał:

nie wiem czy wiesz, ale to nie jest zasługa twojej konsoli tylko telewizora, jak podłączysz PC pod twoj TV to także będziesz miał płynny obraz

Hmm, to bardziej zasługa frame-pacing, przy 60fps nie trzeba dbać tak bardzo o to żeby ramka była dostarczona w równych odstepach czasu, dlatego mało jaki developer martwi sie o to przy grach na PC. Natomiast przy 30 fps jeśli ramka nie jest dostarczona co 33.3ms to wtedy wydaje się że obraz rwie, najlepszy przykład to Bloodborne, gdzie chociać było 30fps to przez tragiczny frame-pacing granie w grę było bardzo męczące. No i oczywiście jeszcze nadużywany na konsolach motion blur.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, eloszki napisał:

Co Ty 2 konsole będziesz miał - jak na to czas znajdujesz ?

 

Nigdy nie rozumiałem tego problemu. Ogrywasz co masz najlepsze lub w najlepszej jakości, a jak Ci czasu nie starcza to i jedna to będzie zbyt wiele. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Pytanko z innej beczki. Chodzi o wsteczną kompatybilność i trofea. Uruchomiając Fifę 21 na PS5 będą zachowane wszystkie trofea z PS4 i będzie można wbić platynkę ?

Ponadto czy upgrade do wersji Ps5 będzie konieczny ? Tzn. pojawi się patch, który będzie konieczny do gry online, a tym samym gra zaktualizuje się do wersji next-genowej ?

Nurtuję mnie to, ponieważ moja PS4 PRO poszła w świat za bardzo dobre pieniądze (pozdro byku, lepiej kasy wydać nie mogłeś...), a chciałbym w kilku grach dokończyć platynki, nie tracąc wcześniej zdobytych trofeów...

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Soniacz napisał:

Pytanko z innej beczki. Chodzi o wsteczną kompatybilność i trofea. Uruchomiając Fifę 21 na PS5 będą zachowane wszystkie trofea z PS4 i będzie można wbić platynkę ?

Ponadto czy upgrade do wersji Ps5 będzie konieczny ? Tzn. pojawi się patch, który będzie konieczny do gry online, a tym samym gra zaktualizuje się do wersji next-genowej ?

Nurtuję mnie to, ponieważ moja PS4 PRO poszła w świat za bardzo dobre pieniądze (pozdro byku, lepiej kasy wydać nie mogłeś...), a chciałbym w kilku grach dokończyć platynki, nie tracąc wcześniej zdobytych trofeów...

 

Można uruchomić wersję PS4 i wtedy wbijasz trofea z wersji z PS4, ale bez nowości wprowadzonych w wersji PS5. Póki co wszystkie cross-genowe gry mają osobne listy dla wersji PS4 i PS5.

Odnośnik do komentarza

Z tego co mówili na oficjalnych kanałach  gry z kolekcji będzie można do biblioteki dodać nawet w styczniu i nie jest to jedno miesięczna oferta. Liczą się z tym że to ma przyciągnąć ludzi w jakiś sposób do ich sprzętu ale strzelili by sobie w stopę jakby to było przez krótki okres czasu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...