Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem, że panasoniki 700-setki różnią się właściwie tylko lepszym wykonaniem od 600 i warto dorzucić do 780.

Kurde, czemu kupno tv musi być takie po(pipi)one teraz...

Raczej pytanie powinno brzmieć czemu producenci zalewają rynek szmelcem

W MU podobnie jak w KU ramki się odklejają. Moi rodzice kupili w UK MU7000 i po niecałym miesiącu obudowa z tyłu rozszczelniła się. Poza tym brak jakichkolwiek defektów matrycy. Nie wiem jak z cloudingiem bo nie miałem okazji oglądać go przy zgaszonym świetle. Nie zgłaszają narazie obudowy bo i tak TV jest ubezpieczony więc można to zrobić w każdej chwili.

Odnośnik do komentarza

Na siłę też by można. Nie podłączysz równocześnie dwóch nowych konsol i PC, typom z rtings TV popsuł się jakiś czas po teście, niektórzy narzekają na problemy z Androidem, w przeciwieństwie do konkurencji Sony nie zadbało o wygląd tyłu TV, ogólny design jest nieco nijaki, a input lag choć wystarczający, jest gorszy niż w alternatywach.

 

Zasadniczo konsensus jest, że XE90 to najlepszy obecnie TV poniżej topowych modeli, chociaż IMO stricte do gier MU8000 nadaje się lepiej. Można też wydać więcej i zredukować input lag w stosunku do XE90 w XE93, poprawić wykończenie TV wobec MU8000 w Q7F, albo zaryzykować i pójść w OLED.

Odnośnik do komentarza

Wszystkim przesiadkowiczom podobnie jak koledzy doradzam nieco dolozyc do TV lub poczekac na promocje, ja wzialem Samsunga 65MU6442U na promocji za 4,5k i jest to tv o klase lub dwie lepszy niz te ktore przegladalem wczesniej.

i tutaj kieruje pytanie do znawcow apropo ww modelu- do gier wybrac tryb gry, dynamiczny,HDR+ czy jakis inny ? Przyznam ze podoba mi sie najbardziej, obok HDR ( choc niewiele gier obsluguje..) tryb dynamiczny.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

W trybie gry jest mniejszy input lag. Ale jeśli nie odczuwasz opóźnienia w innych trybach, możesz przecież ich używać, szczególnie w mniej wymagających grach.

 

Tzn. u mnie jest napisane, ze tryb pogorszy grafike kosztem plynnosci, i to zaczyna mnie zastanawiac. Klatkujacych gier raczej nie mam i mi to nie przeszkadza, ale nie ukrywam, udalo im sie mnie zaintrygowac.

Odnośnik do komentarza

Tryb obrazu dynamiczny z jakiegokolwiek źródła o mamo ładnie łasi jesteście na nienaturalną kolorystykę.

 

E tam, po prostu zywsze sa kolory nieco, to robi robote bo moj TV jest w bardzo naslonecznionym pomieszczeniu.

 

edit - beda sie (pipi)a klocic ktory TV ma ladniejsza tyl xd

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Rozwalają mnie zawsze teksty ekspertów typu poczekaj dozbieraj kup coś lepszego. Łatwo jest doradzić komuś kto ma nieograniczony budżet, ale nie każdy może pozwolić sobie na tv za 10 koła. Ppomoc osobie szukającej czegżś ze średniej polki to trochę większe wyzwanie niż wybór pomiędzy topowymi modelami.

197.gif

 

Czekać na pewno nie mogę. Nawet na Black Friday. Wywalenie 5K+ wyciśnie mnie do suchego jeśli chodzi o wydatki na "pierdoły". Z drugiej strony tv będzie na przynajmniej 6-7 lat. Z sugestii i przeglądania ofert wynika, że albo brać tv co najmniej z półki premium albo zwykłe full HD bo pośrednie telewizory nie oferują zadowalającej (zauważalnej) jakości jeśli chodzi o technologie HDR, itd. Jak żyć?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli za pośredni TV uważamy np taki XE90 (bo nie jest to cena highendów) czy tam nawet mityczny KS7000 - to one oferują już bardzo zaaaadowalajacą jakość i dużą różnicę między FHD oczywiście przy odpowiednim ich wykorzystaniu (filmy/seriale w 4K z HDR, gierki na pro itp).

Odnośnik do komentarza

Farmer albo ten panas w 50, ale imo lepszy i większy mu7002, którego wczesniej podawałem. To już są naprawdę dobre tv, w których poczujesz sporą poprawę względem fhd, oczywiście na odpowiednich materiałach jak netflix w 4k hdr czy gry na pro/xox. Naprawdę te 200zl uciłaj/pożycz bo niższe modele już oferują o wiele mniej i nie będzie takiego przeskoku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panasonic EX780 w 50 calach jest za 4099 pln. Matryca 10 bitowa, 120Hz i jasność w HDR na poziomie 500 nitów (już robi różnicę w stosunku do SDR). No i jakość wykonania dużo ponad to, co oferuje Samsung. Według mnie w tej cenie nie ma konkurencji.

 

A gdzie go można kupić ? bo jakoś mi nie wyświetla sklepów 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...