Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeden ale muszę być naprawdę blisko aby zauważyć go przy 65calach. Przy 4k po prostu praktycznie tego nie widać przy normalnym uzytkowaniu (jak nie masz twarzy przy ekranie). ;)

Kupiłem 55MU8000 i też trafił się jeden ciemny. Najpierw nie zauważyłem, wyszedł na planszy testowej. Widać go na jasnym, jednolitym tle, patrząc bezpośrednio na fragment ekranu, ale przestaje być widoczny z odległości na jakiej siedzę. Niewidoczny przy normalnym oglądaniu nawet z bliska, a w filmach nawet łapie się dolny czarny pas. Teoretycznie mógłbym oddać jeszcze TV i liczyć na idealną sztukę, ale zakładam, że nie ma sensu, skoro wszystko inne jest w porządku. Poza tym wrażenia dobre, chociaż o takim skoku jakościowym jak po przesiadce 10 lat temu ze zwykłego CRT na HD nie ma mowy, nawet w materiałach HDR. No cóż, przy obecnej jakości na rewolucje pokroju koloru i HD już nie ma miejsca. Niemniej ciekaw jestem jaka różnica w grach będzie po zmianie fata na Scorpio.

 

Edit: Chociaż są jednak źródła, które robią większe wrażenie. Właśnie odpaliłem poniższy filmik na TV i rzeczywiście wygląda dużo bardziej realistycznie niż na monitorze:

 

Co do odległości hdtvpolska podaje śmiało niby od 1.16 do 2.31m. Ja siedzę oddalony o jakieś 1.80 i to w zasadzie minimum żebym był w stanie bezproblemowo objąć wzrokiem cały ekran przy graniu. Rtings zwraca z kolei uwagę po prostu na kąt do rozdzielczości i tutaj przy 55 wychodzi IMO bardziej realistyczne 1.68 do 2.28m.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

Czy znacznie gorszy? Pomijając nawet te HDMI, w testach X900E ma nieco lepszy obraz, lepszy HDR, ale gorszy czas reakcji. X930E chociaż poprawia czas reakcji, ale kosztowałoby w moim przypadku o połowę drożej od Samsunga. Do tego nie jestem przekonany do Androida w TV, a podoba mi się nowy pilot w Samsungu. Nie chce mi się kłócić, rozważałem też Sony - rodzicom poleciłbym X900E, sam wahałem się nawet nad tym X930E. 

Odnośnik do komentarza

Mustang między ps4 a pro widać sporą różnice w takim bf1 (też mam mu8000 tylko w 65). Na scorpio będzie tylko lepiej. Na youtube odpal sobie the hdr channel, tam są fajne filmiki aby zobaczyć możliwości tv.

A propo sonego, też myślałem o nim, ale właśnie ten android mnie martwił, a i do tego musiałbym dołożyć 1,5 tysia więc zdecydowałem, że nie warto, a poza tym mu8000 w pełni mnie zadowala ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć, szukam monitora do prosiaka, może ktoś podrzuci jakiś ciekawy model, albo poradzi na co zwracać uwagę przy wyborze.

Moje wymagania to przekątna - 23-24 cale, jedno/dwa złącza HDMI, matowa powłoka matrycy i wyjście audio 3.5mm, żebym mógł podłączyć głośniki. No i budżet, który jest dość ograniczony. Chciałbym wydać 400-600 złotych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...