Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zeszlorocznego B6 i uwazam, ze na pewno bedziesz wniebowzięty. Oled to najlepsza decyzja jaka moglem podjac wybierajac telewizor, obecnie nie zamienilbym tej technologii na nic innego, a sam dlugo szczypalem sie przez ich ceny.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sam mam oleda b6 model 65 calowy i również potwierdzam to co koledzy powyżej, BRAĆ i nie patrzeć na cenę bo oled nie ma konkurencji i kompromisów. Nie mam żadnych z nim problemów. A filmiki polecam"jazz" oled, ze stron dem 4k, ściągać na pena i odpalać a potem odpływać w czerni, która rozwala umysł :D TV użytkuję już od jakiegoś czasu i wiem, że nie zamieniłbym go na nic poza kolejnym oledem :)

 

Gry wyglądają prześlicznie, w każdej czarnej scenie typu nawet loading mamy wrażenie jakby element loga czy loadingu znajdował się w przestrzeni a nie na tv.

 

Ps. Kilka dni temu weszła aktualizacja firmware która dodaje HGL HDR ;)

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

zaczynam się co raz mocniej zastanawiać nad OLED'em. cenowo wychodzi bardzo podobnie do panasonica dx900, różnica 500 pln

 

muszę się zmobilizować i przejechać się do jakiegoś salonu, by zobaczyć różnicę na żywo. łatwiej będzie podjąć decyzję

 

PS. ktoś może polecić jakiś dobry salon audio-video w Warszawie z dobrymi cenami?

Edytowane przez kristoff_mk
Odnośnik do komentarza

Tzn mnie jakieś dema testowe nie interesują. Chodziło mi o to, żebym mógł odpalić jakiś normalny film/ grę i pokazać żonie, żeby też zajarała się tym przeskokiem technologicznym. Jeśli chodzi o filmy to myślałem, np. o takich pozycjach jak Księga Dżungli, Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, Matrix, ale co z grami ? Forza Horizon 3 i Motorsport 7 na XO, Horizon i Uncharted: ZD na PS4, może Arkham Knight ? Na Switcha coś się nada do testów ? Może zamek Hyrule w Zeldzie ? Chciałbym po prostu listę pozycji, przy których odczuje w tym momencie największe różnice

Odnośnik do komentarza

Ale nie ma listy pozycji gdzie odczuje większa lub mniejszą różnicę. Tak jak easy pisze wsio wygląda lepiej. Jak masz prosiaka to możesz odpalić coś w "4K" z HDR i szerokim gamut barw np Horiznon czy NBA2k18 co do filmów to wsio w formacie UHD aaaa masz Netflix. Jak masz dobrego neta min 25mega to odpal wieczorem takiego Iron Fist żonie. HDR 4K i fantastyczna czerń Oleda to będzie to.

Co do Switcha to wsio będzie lepiej wyglądało przez tą czerń i barwy ale nie spodziewaj się jakiegoś kosmosu względem LEd (no chyb że miałeś jakiś mega stary i mały LCD to sam efekt skali, kolory, czerń czy kontrast swoje zrobi) jednak dość niska rozdziałka, brak HDR czy szerokiego gamut nie zrobi jakiejś kosmicznej różnicy.

Odnośnik do komentarza

A nie wiem jak z pobieraniem do offline. No tak z 30mega trzeba mieć min do 4K z HDR. No myślałem, że może masz pro.

Szczerze? Pod taki TV przydałby się Prosiak. Jak kocham Switcha to niecwkorzysta on prawie w ogóle mocy tego potwora. Jak byś miał prosiaka to mam trochę gierek co zrobią efekt wow przy takim TV.

Odnośnik do komentarza

Pytanie mam do posiadaczy OLED i Sony, zwłaszcza model XE9005. Jak spisuje się to skalowanie materiału który oferuje np. NC+? Kumpel ma 65 cali Samsung MU7052 i narzeka na jakość obrazu, już o filmach w niższej rozdzielczości zapomnij.

 

Cały czas wlaczę 55" LG OLED czy 65" LCD XE9005? Na więcej mnie raczej nie stać, czy może jest jakiś kompormis między nimi, uwzględniając głównie cenę? No kanapę mam ~4m od ściany na której miałby wisieć tv.

Odnośnik do komentarza

No ja mam coś koło 3m i przy 65 calach stwierdziłem, że 75 by bardziej mi pasował (jak kupowałem tv gdyby 75 było za 10 a nie za 12 to bym wziął). Wiadomo, że oled to najlepsze co można kupić, ale niestety cena do calażu wypada o wiele gorzej niż przy lcd dlatego wziąłem lcd. Kwestia nc+, ja akurat mam cyfrowy polsat i obraz wygląda w porządku (podobnie jak na poprzednim 55 fhd). Wszystko się rozchodzi o to, że gdy materiał jest nadawany w o wiele niższej rozdzielczość to obraz jest skalowany (rozciągnięty), czyli im większy tv, tym bardziej widać tą niższą rozdzielczość i artefakty zwiazane z tym rozciągnięciem. Tylko znowu im dalej siedzisz tym mniej tych detali/zniekształceń zobaczysz. Imo jak nie masz kasy na 65 cali oled to bierz coś z lcd, albo nawet zastanów się nad 75 (taki mu7000 gdzieś widziałem za 11500).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam Panowie. Ja chciałbym zapytać o coś starszego. Szukam telewizorka max 32 cale, z ładnym Full HD i możliwie najniższym Input Lagiem oraz z wyjściem dźwięku przez zwykłego mini-jacka żeby podłączyć głośniki 2.1. Telewizor będzie tylko do gierek więc funkcje typu 3D, Netfliksy zbędne. Możliwie jak największa ilość wejść HDMI, chociaż od biedy i z dwoma sobie poradzę. Głównie PS4, PS3 i Switch w trybie tv. Poproszę o jakieś rady, jak wspomniałem mogą to być starsze tviki ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

pora wymienić mój 32-calowy zabytek na coś nowszego. 12_slight_smile.png

 

Chciałbym Was prosić o pomoc przy wyborze telewizora. Celuję w 48-50 cali, 4k, najlepiej hdr. TV głównie do PS4 (nie jest to wersja PRO, ale chciałbym mieć ten TV na kilka lat - stąd 4k). Wiadomo, czasami będzie służyć do obejrzenia czegoś w TV (ale na pewno priorytet większy na konsolę). Opcje smart TV będą mi potrzebne. TV będzie wisieć na scianie (jeśli ma to znaczenie). Budżet do 3k.

 

Robiłem wstępne rozeznanie w Euro RTV AGD i innych. Doradzali mi Panasonic TX-49EX620E (in put lag podobno na zadowalającym poziomie). https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-49ex620e.bhtml

 

Ale wiadomo jak z tym doradzaniem w sklepach... co o tym sądzicie? Czy są jakieś ciekawe alternatywy? Będę wdzięczy za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

pora wymienić mój 32-calowy zabytek na coś nowszego. 12_slight_smile.png

 

Chciałbym Was prosić o pomoc przy wyborze telewizora. Celuję w 48-50 cali, 4k, najlepiej hdr. TV głównie do PS4 (nie jest to wersja PRO, ale chciałbym mieć ten TV na kilka lat - stąd 4k). Wiadomo, czasami będzie służyć do obejrzenia czegoś w TV (ale na pewno priorytet większy na konsolę). Opcje smart TV będą mi potrzebne. TV będzie wisieć na scianie (jeśli ma to znaczenie). Budżet do 3k.

 

Robiłem wstępne rozeznanie w Euro RTV AGD i innych. Doradzali mi Panasonic TX-49EX620E (in put lag podobno na zadowalającym poziomie). https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-49ex620e.bhtml

 

Ale wiadomo jak z tym doradzaniem w sklepach... co o tym sądzicie? Czy są jakieś ciekawe alternatywy? Będę wdzięczy za pomoc!

 

 

ktoś tu wcześniej pisał, że do 3 tysi wsio wygląda bardzo podobnie

 

a w tym budżecie to o HDR zapomnij

Odnośnik do komentarza

W budżecie do 3k lepiej kupic dobry FULL HD, np. Sony z serii W7 lub W8.

jak 4K HDR to trzeba dozbierać z tysiaka czy półtora.

 

Ten Panasonic co podałeś ma matryce 60HZ i 270nitów, HDR jest na papierze tylko.

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex600-tx-65ex600e-test-niedrogiego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

 

No chyba, że nie zależy ci na tym to telewizor Ok.

IL tylko 20ms

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...