Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, chyba kupię na dniach MU8000.

 

BTW Sony ma pewną wadę, o której nie wspomniano na ostatnich stronach i ogólne jakoś cicho o niej w recenzjach. Otóż z tego co rozumiem, X900E jak i X930E mają tylko 2 HDMI kompatybilne z 4k HDR. W tym momencie będę miał już dwa urządzenia przesyłające taki obraz (Xone i dekoder) i co jeśli chciałbym dokupić np. drugą konsolę? Zabawa w splittery w nowym TV z górnej półki?

Odnośnik do komentarza

No to beka, dla mnie taki telewizor odpadłby juz na starcie - 1 HDMI kiedys uzyjesz ARC zeby np 1 pilotem sterowac amplitunerem, albo soundbarem i zostaje Ci 1 wejscie HDMI. No dynia!  :dynia:

Splitery HDMI do niczego sie nie nadaja, nawet nie wiem czy sa jakies ktore potrafia wyswietlic 4k/HDR i 60 fps...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ale działa fajniej, bo sam sie wlacza z telewizorem, obslugujesz wszytsko 1 pilotem - nie wiem, ja mam obecnie pod TV podlaczony amplituner, PS4 Pro, PC no i fakt, akurat Xboxa mam starego, ale gdyby to bylaby Ska, badz XOX to juz bylbym w (pipi)e. 2 wejscia 2.0a to dla mnie bardzo duzy minus, zwlaszcza jak ktos jest multiplatformowcem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Sam mialem Panasonica Dx 750 - przez zakupem myslalem, ze 2 porty HDMI 2.0a nie beda mi przeszkadzac, po zakupie jednak zaczelo to mocno irytowac - tam jeszcze ARC bylo razem, wiec na amlituner, PS4, PC i Xboxa mialem teoretycznie 2 wejscia...

Do tego nie potrzeba arc. ARC jest tylko po to żebyś miał dźwięk z tv na ampie.
Konsole i tak podłącza się pod ampa więc problem ilości hdmi jest raczej marginalny.

No nie, jezeli chcialbys podpiac przez HDMI, to watpie by wiele osob mialo obecnie amplitunery, ktore wyswietlaja 4k w 60 fpsach, a co dopiero HDR... jezeli chcesz podpiac konsole przez wyjscie cyfrowe to podlaczysz maks 1 urzadzenie. Co z pozostałymi dwoma urządzeniami ? 2 porty HDMi to za malo, jakolwiek bys tego nie podlaczyl... 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wystarczy że przepniesz konsole w pozostałe i zobaczysz czy Ci wyświetla 4k i HDR w menu konsoli, ale według specyfikacji ma wszystkie 4 porty 2.0a.

czyli jeśli się nie mylę, jak masz odbiornik audio z arc, który nie przekazuje sygnału 4K z HDR to trzeba takie urządzenie podłączyć oddzielnie?

Tak, wtedy podłączasz tylko dźwięk zwrotny z TV, a urządzenia 4k HDR bezpośrednio do HDMI telewizora. Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że minimum to KS7000 albo XE9005 chociaż proponowałbym nawet przemęczyć się rok, dozbierać i kupić LG 55B7V - wiem, że drogi, ale ceny spadają, a TV wart każdej złotówki ! Z żadnego zakupu nie byłem tak zadowolony jak z tego telewizora

 

Przy zmianie z jakiegoś LCD wartego 2000-3000 to naprawdę jak przeskok o generację

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Jakis tv 4k hdr do 3 kola polecacie do ps4 pro ?

Bylem w sklepie i obraz na tym mi sie spodobal

TELEWIZOR LG 55UJ620V

 

Ja wiem ze zadna to topowa polka ale chyba daje rade ?

 

Ja będąc w podobnej sytuacji kilka miesięcy temu kupiłem Samsung 55KU6470 i mogę szczerze polecić. W planach był grubszy model typu KS7000/DX8505 ale samochód się wysypał i nie było opcji na lepszy TV. Plus że akurat było fajne promo i dobrałem soundbar za 1 zł.

Teraz masz za 3k+ odpowiednik z serii tegorocznej, wygląd ma chyba identyczny.

http://www.samsung.com/pl/tvs/uhd-ku6470/UE55KU6470SXXH/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...