Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że będę musiał trochę wcześniej przerzucić się na nowszy model niż pierwotnie zakładałem więc ponawiam pytanie z przed kilku miesięcy: Co brać?

Budżet - 3000-3500 (wolałbym nie przekraczać),

tv - na lata, 

4k HDR - no może choć mam tylko białą ps4, pro może kiedyś, będzie jakiś inteligentny za te pieniądze w ogóle?,

input lag - jak najniższy ma się rozumieć,

cale - 55 (lub więcej),

do czego - do filmów i seriali z netflixa (raczej w hd) i gierek

co podłączane - jedna konsola, może jakiś dekoder i sprzęt do kina domowego.

 

Odpowiedzi typu poczekaj z rok, dozbieraj na lepsze można sobie darować bo raczej czekać długo nie mogę. Black Friday w listopadzie więc może czekać na okazję?

Odnośnik do komentarza

Tak swoją drogą, to HDR jest fajną innowacją do klientów, ale genialną dla producentów. Teraz stopniowo mogą polepszać efekt w nowszych modelach, a klienci będą mieli powód do zmiany na nowszy model. Nie chcę powiedzieć, że HDR jest do niczego i niepotrzebne, ale jako łatwo mierzalne i zauważalne kryterium, świetni sprawdzi się do promocji kolejnych generacji podobnych telewizorów, kiedy już wszyscy i tak przejdą na 4k.

Odnośnik do komentarza

 

 

Na co warto zmienić KS7000? z HDRem budzet do 5k

Zobacz w mediaexpert jest promocja na 55xe9305, za 6k można wyrwać ten tv - cena myślę że ok.

Cena jak na tv z najmocniejszym hdr wręcz śmieszna. Ciekawe do kiedy promocja.
Podobno do 01.11.

Mustang pewnie masz rację ale to potrwa bo w tym roku jakiejś drastycznej różnicy w hdr nie ma a wartość max to chyba 10k więc jak ktoś wymienia teraz to te kilka lat spokojnie nie musi. Teraz to raczej trzeba będzie częściej wymieniać konsole w związku z kolejnymi coraz szyszymi wersjami. Obecnie xox i pewnie za 2 lata ps5 i może kolejny xbox.

Edytowane przez bloody_gipsy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może  Panasonic TX-58EX700 w Saturnie teraz promocja za 3599 zł. Jedyna wada to 60 Hz matryca ale za to za(pipi)isty input lag

Matryca 60Hz teoretycznie nie będzie mi przeszkadzać. Do tych kilku meczy i etapów w Tour de France/Pologne oraz Giro d'Italia jakoś się przeboleje. Input lag znakomity. Z HDR-em słabo ale za te pieniądze cudów nie oczekiwałem. Kolory podobno dobre.

Ktoś ma taki model (albo któryś z serii 700)? Jak się sprawdzają? A co z kalibracją? Dużo biorą teraz za profesjonalne kalibrowanie obrazu i czy w ogóle warto wydawać dodatkowo kasę na kalibrację?

Odnośnik do komentarza

Odradzam tanie telewizory Panasonic. Dość często występuje w nich efekt brudnego ekranu - DSE i clouding. Dodatkowo ciemne rogi ekranu widoczne na jednolitym tle. O ile Clouding idzie zminimalizować poprzez dodanie Ledów za TV, albo zapalić światło tak DSE może denerwować. Szczególnie widoczne przy poziomych ruchach kamery np mecz piłki nożnej. Ciężko trafic egzemplarz bez którejś z tych wad. Zgoła odmienna sytuacja jest w topowych modelach gdzie nie ma się do czego przyczepić, ale swoje też trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza

Odradzam tanie telewizory Panasonic. Dość często występuje w nich efekt brudnego ekranu - DSE i clouding. Dodatkowo ciemne rogi ekranu widoczne na jednolitym tle. O ile Clouding idzie zminimalizować poprzez dodanie Ledów za TV, albo zapalić światło tak DSE może denerwować. Szczególnie widoczne przy poziomych ruchach kamery np mecz piłki nożnej. Ciężko trafic egzemplarz bez którejś z tych wad. Zgoła odmienna sytuacja jest w topowych modelach gdzie nie ma się do czego przyczepić, ale swoje też trzeba zapłacić.

Dzięki! A jakieś inne alternatywy godne polecenia w tej kwocie?

Edytowane przez kacperdd
Odnośnik do komentarza

 

Może  Panasonic TX-58EX700 w Saturnie teraz promocja za 3599 zł. Jedyna wada to 60 Hz matryca ale za to za(pipi)isty input lag

Matryca 60Hz teoretycznie nie będzie mi przeszkadzać. Do tych kilku meczy i etapów w Tour de France/Pologne oraz Giro d'Italia jakoś się przeboleje. Input lag znakomity. Z HDR-em słabo ale za te pieniądze cudów nie oczekiwałem. Kolory podobno dobre.

Ktoś ma taki model (albo któryś z serii 700)? Jak się sprawdzają? A co z kalibracją? Dużo biorą teraz za profesjonalne kalibrowanie obrazu i czy w ogóle warto wydawać dodatkowo kasę na kalibrację?

 

To polecacie coś jeszcze czy raczej to wszystko podobny poziom za takie pieniądze. Niby kuszą Samsungi z serii KS7000 ale musiałbym dołożyć i nie wiem czy jest sens jak nie ma się ps4 pro, a na netflixie raczej tylko w hd...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...