Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Wooyek napisał:

Przeczytałem recenzje na HDTV tych nowych QLEDÓW od Samsunga i kurde sam nie wiem, tu wszyscy, albo większość chyba brało OLEDY, ale wychodzi na to, że Samsung sobie nieźle poczynił w 2018 roku i chyba miałbym dylemat co kupić. 

 

Ale wiesz, że qled to nie oled nie?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Square napisał:

Litera oznacza model, a cyfra rok w którym wszedł na rynek. B7/C7/W7 itd to modele z 2017 roku. Różnią się jakimiś drobiazgami, wersja C ma chyba lepsze głośniki od B. Ogólnie im dalej w alfabet i wyższa cyfra to model bardziej wypasiony i nowszy.

Akurat C8 od B8 różni się dość sporo i nie są to drobiazgi. B8 to praktycznie B7.

Odnośnik do komentarza

No nie bardzo. B8 ma gorszy procek ale jedyna tak na dobrą sprawę różnica to gorsza gradacja kolorów w porównaniu do wyższych modeli, gorzej sobie radzi z color bandingiem. Większa różnica jest między B8-B7, niż w przypadku B8-C8 dla graczy (Dynamic Tone Mapping w trybie gry).

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś na żywo zobaczyć raz, że różnice pomiędzy 55 a 65 cali, a dwa ten cały obraz OLED. No nie powiem żaden LED nawet nie ma startu do OLED LG. Tylko ta cena. Mam do wyboru albo B8 55 cali w okolicy 4800zł lub np. jako alternatywę mieli na miejscu Samsunga NU8072 65 cali za 4700zł. Więc wybór pomiędzy rozmiarem a OLEDem. Zakochałem się w tej czerni.... Tylko te 55 cali to nie wiem jak się spiszę. Zmierzyłem odległość i mam dokładnie 3.9 metra do TV z kanapy.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się oszukiwać. 65 cali musi być z takiej odległości. Ja miałem 3/3.5 metra i wydałem ponad 8 tysi na 55 cali tylko po to by wydać rok póżniej 9 tysi na 65 cali bo nie widziało mi się siedzieć na fotelu przed telewizorem. Kwiestia odległości i "calarzu" jest chyba jasna. Teraz tylko pytanie czy jestes w stanie przetrawić zdecydowanie gorszy obraz w zamiast za większą przekątną. 

Odnośnik do komentarza

Nic powyżej 5k nie wchodzi nawet w grę więc chyba nie znajdę nic lepszego niż ten nu8072. O co chodzi z tym całym brakiem DTS w tym modelu? To dotyczy tylko np. filmów odpalanych z TV czy jak odpalę Netflixa przez aplikację to też nie będzie DTS? Ogólnie to do tej pory wszystko i tak puszczam przez amplituner osobno z zewnętrznych źródeł, a Netflixa z PS3 ale jak będzie możliwość puszczania Netflixa z TV to po co mam PS3 włączać. Wtedy sygnał z TV bezpośrednio do amplitunera. I czy nie będzie problemu z DTS przy takim rozwiązaniu?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Nic powyżej 5k nie wchodzi nawet w grę więc chyba nie znajdę nic lepszego niż ten nu8072. O co chodzi z tym całym brakiem DTS w tym modelu? To dotyczy tylko np. filmów odpalanych z TV czy jak odpalę Netflixa przez aplikację to też nie będzie DTS? Ogólnie to do tej pory wszystko i tak puszczam przez amplituner osobno z zewnętrznych źródeł, a Netflixa z PS3 ale jak będzie możliwość puszczania Netflixa z TV to po co mam PS3 włączać. Wtedy sygnał z TV bezpośrednio do amplitunera. I czy nie będzie problemu z DTS przy takim rozwiązaniu?

 

O ile pamiętam to chodzi tak naprawdę o puszczenie dźwięku poprzez Optyka w TViku. Tak czy siak jak masz amplituner, którego podłączasz po HDMI to nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza

Dobra to myślę że nie będzie problemu bo nie oglądam treści żadnych z pendrive'a, tylko konsola i Netflix.

 

Coś jeszcze godnego polecenia w tej cenie czy 65" do 5k to tylko nu80xx? Z różnych opinii wynika, że ten TV ma jednak swoje wady jak clouding czy smużenie w grach 30fps. Czytam też dobre wypowiedzi o Sony XF9005 ale to już grubo ponad 6000zł :/ W tym budżecie tylko XF8005 ale to już chyba gorszy TV niż NU80xx?

 

Nie spieszy mi się też z zakupem bo mam jeszcze z miesiąc do rozpoczęcia remontu ale zakładam, że przez miesiąc się ceny nie zmienią, a jedynie co to NU80xx mogą zniknąć z oferty

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem dziś tournee po największych marketach jeszcze raz i jestem załamany. OLEDa nie da się po prostu odzobaczyć. Gdzie ten Samsung do tego cuda. XF9 jedynie próbuje OLEDa doścignąć. Aktualnie potencjalnie biorę pod uwagę tylko:

65NU8072 - 4999zł

OLED 65B8 - 7499zł

65XF9005 - 6299zł

 

Niestety na wydanie 7500 się nie zmuszę ale ten Sony to na prawdę dobry konkurent dla OLEDa. Tylko tu też grubo ponad założone 5k. Mam dużo wątpliwości odnośnie wydania takiej kupy kasy na TV Samsunga. To nie te lata gdzie mój stary Samsung serii A gra juz 11 lat u rodziców w salonie. Teraz prawie każdy sprzęt po gwarancji się psuję. Sony traktuje jako synonim jakości a ich telewizory to najwyższa półka. Mocno się zastanawiam nad XF9005. Tyle kasy za kawałek plastiku.... :whyyy:

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

6tyż zł za tvik to nie jest jakiś mega majątek nie przesadzajmy, tu ktoś Soniaka 55" kupił za ponad 10k.

Jak 6000zł+ to może rozejrzyj się za 75", wtedy to masz rozmiar do oglądania z 4m, w NU8 może być się zmieścił cenowo

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze, a TV nie jest nawet w kategorii tych mniej ważnych. Nawet nie myślałbym o wymianie bo do konsoli mam monitor ale muszę oddać pokój dziecku jak się urodzi. Jest to dla mnie wydatek z przymusu, a nie z wyboru. Telewizji praktycznie nie oglądam, może ze 3 godziny w tygodniu, za to codziennie max 2 godziny na PS4 siedzę przy monitorze, a niedługo przy TV. Za to mam w życiu zasadę, że gdy coś kupuję to nie inwestuję w szmelc. B8 w rozmiarze 65 cali jest po prostu za drogi. To więcej niż moja miesięczna wypłata. Ten Sony to już jest mega naciągnięcie budżetu ale faktycznie uważam, że może i warto dać te 1300 więcej, gdy miałem możliwość zobaczenia ich obok siebie w salonie. Co do jakości to mówię o żywotności. Ufam że Sony nie wykrzyczy się po gwarancji. Nie wiem jak tam Samsungi stoją? Następny zakup za kolejne 5 lat i tyle oczekuje, że sprzęt za te pieniądze będzie działał. Wiem oczekiwać sobie mogę a obecna żywotność elektroniki zweryfikuję moje oczekiwania. Szkoda że te telewizory nie tanieją z roku na rok tylko nowe modele wypierają stare i nie ma szans kupić np. flagowca sprzed 2 lat za pół ceny jak to jest z telefonami.

 

Tak w skrócie po prostu nie che wydać 5k z konieczności tylko po by kupić coś na co będę się denerwował bo będzie smużenie, clouding czy inne pierdoły, a jedyny plus względem mojego 40calowego Philipsa to będzie rozmiar. To już wolę kupić skórzany fotel wypoczynkowy z wbudowaną lodówką i usiąść metr przed starym TV

 

Na zdjęciu aktualny setup. Zdjęcie z kanapy. Przecież tego TV nawet nie widać z tej odległości. Za to na zdjęciu rozwiązanie aktualnego problemu czyli wielka pufa, na której siadam metr przed TV, gdy chcę pograć. Czuję się jakbym znów miał Amigę i siedział w rodzinnym domu przed kineskopem na podłodze.

 

30f92230e90d7716c4a7df1409e94c72.jpg

 

 

Edytowane przez WisnieR
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też się przesiadłem z 40” na 55” OLEDA i rozmiarowo to jest spory skok na przód. W sklepach tej różnicy nie widać. Wydaje się, że te 55 jest małe gdy obok stoi jeszcze większe 65 czy 70”. 40” są gdzieś wciśnięte do kąta, a mniejszych chyba już nie ma w ofercie. Ja po prawie roku posiadania OLEDa nie wybrałbym innego tv, nawet większego LCD o niby super parametrach (nawet gdybym miał miejsce). Znam ból siadania do 40” bliżej niż jest kanapa a teraz jest komfort. Jakość>>>>rozmiar.

 

A poza tym po co Ci nowy tv? Przy dziecku już nie pograsz. Może przez pierwsze 3-6 miesięcy. Potem zapomnij. 2h/tydzień jak nie masz znajomych/rodziny, a żona ma hobby, by wieczorem dać Ci luz ;) 

 

Odnośnik do komentarza

Nie no z takiej odległości już nie dałbym rady oglądać w takich calach telewizora. Prędzej bym się wkuwił i prędzej do sklepu pędził kupić normalny większy telewizor. Co człowiek zobaczy i oglądać programy na 55-65 calu, za wuja nie ma ochoty wracać do jakiś 30-40 calowych matryc, no za cholerę. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, WisnieR napisał:

TV nawet nie widać z tej odległości. Za to na zdjęciu rozwiązanie aktualnego problemu czyli wielka pufa, na której siadam metr przed TV, gdy chcę pograć. Czuję się jakbym znów miał Amigę i siedział w rodzinnym domu przed kineskopem na podłodze.

 

30f92230e90d7716c4a7df1409e94c72.jpg

 

O matko ty tam coś widzisz w ogóle? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...