Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie zależy ci na hdmi 2.1 to bież xg9505 albo samsunga q70/80/ .(zakładam ze nie chcesz kupować tv za dychę)
Ja bym poczekał zaraz wjadą nowe modele to taki xg powinien stanieć.
Często tez xf9005 trafia sie na promo za 3/3.5k i imo cena/jakość to chyba najlepszy wybór.
Sam bym go brał ale chce już tv z HDMI 2.1.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, HardHans napisał:

witam wszystkich, posiadam TV sony w8282b z 2014. czas na zmiane. Szukam tv 4k z hdr 120hz i niskim inputlag do gier. Myślę raczej o LCD, co jest teraz godnego uwagi na rynku? nie ufam za bardzo oledą. Myślę o Sony 55XG8596. Tylko matryca IPS ma słaby kontrast, co myślicie? i co doradzicie? 

Ja nie ufam kobietom, a jednak się ożenieniłem. 

Od dwóch lat mam OLED od LG i wszystko z nim ok. 

  • Plusik 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

dzięki za rady ale kupiłem jednak samsunga  QLED QE65Q67RAT, nie wiem jak ma się on w stosunku do innych podobnych cenowo modeli ale w moim przypadku przeskok z sony w8282b jest tak ogromny że szczena opadła mi do ziemi z wrażenia. Ustawiłem go na szybko po swojemu bo fabryczne ustawienia zawsze są przesadzone(nie potrzebnie włączony upłyniacz w trybie gra, przecież to psuje obraz) i jestem pod wrażeniem. Każda gra wygląda obłędnie. Minusy to kąt widzenia i trochę mało ustawień jak dla mnie, wrażenie zrobił na mnie upscaling, co istotne dla czerni matryca VA, kolejną istotna rzecz niski inputlag niby 11ms wg producenta. Na testach około 12ms. Kurła uważam zakup za udany (tak wiem na pewno znalazło by się coś lepszego do 5tyś)

Edytowane przez HardHans
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Ins napisał:

Mógłbyś rozwinąć czemu tak uważasz? Z chęcią się pośmiejemy.

 

Nie wiem co w tym śmiesznego, ale wszystkie kolory i kontrast w hdr uciekają. W każdej grze wygląda to podobnie a jedyna różnica na korzyść to już zależna od samej gry typu: nasycenie barw, ilość efektów świetlnych a nie od hdru, który jest taki sam w każdej grze. Sorry za złą jakość fotek, ale na szybko robiłem kiepskim tel.

Jednak każdy powinien wiedzieć o co mi chodzi. Niestety panowie cały hdr w giereczkach to taka marketingowa ściema aby lecieć po nowy tv.


Przykłady.

Gry w SDR

Q5gir2o.jpg

TAOzOjL.jpg

Gry w HDR

FshOVlT.jpg

RTqMOir.jpg

  • Haha 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Fahkumram napisał:

 


Przykłady.

Gry w SDR

Q5gir2o.jpg

TAOzOjL.jpg

Gry w HDR

FshOVlT.jpg

RTqMOir.jpg

Ale w hdr wyglądają bardziej naturalnie, a nie przejaskrawione jak na 2 pierwszych zdjęciach.

 

Ps. Już był tu taki jeden co lubił jak kolory są "soczyste", lubował się w szczególności w niebieskich zębach :D

Edytowane przez milupl
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, milupl napisał:

Ale w hdr wyglądają bardziej naturalnie, a nie przejaskrawione jak na 2 pierwszych zdjęciach.

 

Ps. Już był tu taki jeden co lubił jak kolory są "soczyste", lubował się w szczególności w niebieskich zębach :D

Może wygląda to bardziej naturalnie to fakt, ale kolorów i kontrastu w hdr w giereczkach nie ma. Na żywo różnica jest jeszcze większa. 

To tak jakby porównać matryce oled do ips. Czyli przepaść.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, bartiz napisał:

Jak już się raz zobaczy to teraz w każdej ciemnej scenie będzie na to patrzył xD

Dokładnie jest tak jak mówisz! Wcześniej miałem tylko delikatne wrażenie, że jakby telewizor był ciągle brudny (ale to chyba jeszcze inna wada), a teraz to (pipi) trzeba nowy kupić.

 

Pany a powiedzcie mi jedną rzecz, bo ciągle jest rozmowa o OLEDach albo szajsungach za 9k. Czy jest jakiś na prawdę niezły telewizor z 4k, HDR, HDMI 2.1 65" pod nową generację oraz netflixy itp, który nie kosztuje dwóch średnich krajowych, a bliżej jednej?

Odnośnik do komentarza

Nie ma.
A co ty za tv kupiles?
Przecież odpowiednie ustawienie wraz z micro dimming w dużym stopniu niweluje clouding.
Chyba z 5lat temu miałem panasonica full hd z 4 żarówami po bokach.
Po ustawieniu micro dimming zostala jedna minimalnie widoczna tylko w nocy i tylko na całkowicie czarnym tle(np.loadingi)
Co do tv to właśnie na dziś dzień nie ma.
Chyba pierwszy raz zgadzam się x twierdzeniem że warto poczekać.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

"Ten tv ma bardzo słaby hdr niestety dlatego pisałem ze jak samsung to od q70 wzwyż..

Sdr 350nit no słabo bardzo jak na 2020."

 

Uratowałem sytuację i udało mi się bez problemu w sklepie wymienić q60 na samsunga q70. widzę różnicę w HDR i jestem zadowolony

Edytowane przez HardHans
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...