Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Szymek napisał:

serio te OLEDowe potworki wylaczaja sie po 4 h aby wyczyscic matryce? cos kiedys czytalem o czyszczeniu matrycy ale nie spodziewalem sie ze TV sam sie wylacza i to robi (myslalem ze uzytkownik manualnie)

Automatyczne czyszczenie włącza się po 4h używania TV. Jeśli jednego dnia TV włączony jest 1h, drugiego 2, trzeciego 30 minut to czyszczenie się nie włączy. W sumie musi być minimum 4h. Może to być również za jednym razem. Raz kiedyś (u mnie trochę więcej niż po roku)może włączyć się samo długie czyszczenie. Nigdzie o tym raczej info nie znalazłem ale i tez jakoś specjalnie nie szukałem. Może to przez to że nigdy też tego długiego czyszczenia sam nie włączałem - TV podał info że jeśli jakość obrazu się pogorszy to należy to zrobić. A że imo się u mnie nic nie pogorszyło to i nie włączałem. Objawia się to tym że na czarnym ekranie może pojawić się biała linia która sobie schodzi powoli w dół.  TV absolutnie sam się nie wyłącza żeby zrobić czyszczenie -  TV sam może się wyłączyć jeśli tak ustawimy w opcjach oszczędzania energii -  w przypadku LG można ustawić 2,4,6,8 lub całkowicie wyłączyć tę opcje. Jeśli nie ruszymy pilotem to najpierw będą dwa komunikaty że kilka minut TV się sam wyłączy a poniżej minuty pojawi się odliczanie (coś w podobie do PS4). Jest jeszcze jedna możliwość że TV się sam wyłączy - jeśli nie będzie sygnału przez dłuższy czas - wtedy w zależności od ustawień mogą się włączyć tapety albo wygaszacz a po czasie off. To jest normalny TV i imo normalnie można go używać no ale zaraz będzie że "oledowcy".

Odnośnik do komentarza

85 cali stąd też cena.
Sam chce za rok o tej porze coś kupic pod ps5.
Mocno to idzie do przodu, za lata 2000 nitow to bedzie standard w mid endzie za 4k w 55".

Aktualnie znów jest promo na xf9005, swietny tv no ale juz te 1000 nitow nie robi takiego wrażenia a brak hdmi 2.1 też zniechęca.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Square napisał:

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy nie jest tak, że ta sama ilość nitów na oledzie daje o wiele lepszy efekt i na lcd jest ciężej go osiągnąć i samo zwiększanie jasności tu nie pomoże?

Jasność to jasność:) , mylisz ją z kontrastem różnicą między czarnym a białym. Oled ma kontrast nieskończony, piksele wygasają do zera. Jednak im oled jaśniejszy tym bardziej piksele się zużywają i powstają tak zwane wypalenia. Piksel jest ciemniejszy niż pozostałe.

Najaśniejszy oled to panasonic gz2000. Ciemniejsze są oledy od sony  ale bardziej trwałe na stałe obrazy. 

Na Rtings jest porównanie oleda LG c9 do q90r od samsunga masz podane wartości jasności i efektu HDR w różnych warunkach:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q90r-vs-lg-c9/779/802

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MarekCol napisał:

Cześć i czołem.

 

Trochę poczytałem temat i rozumiem, że już nie ma telewizorów z bardzo dobrą jakością obrazu w przedziale 40-43 cale?

Wszystko co najlepsze już dziś ładowane w 55 i wyżej?

Ja mam Sony 43w805c i jest bardzo dobry, ale nie wiem czy do kupienia jeszcze. Jednak polecam brać 55 minimum. Ja żałuję, że chociaż 47 cali nie wziąłem.

Odnośnik do komentarza

Od tygodnia testuje sobie gierki bez HDR. 

 

no i niestety ale SDR wygrywa pyerdolnięciem szczegółowość, paletą barw która aż wylewa się z tv. 

 

Przeskakując na HDR kolory jak ze szmaty, brak detali. Nie wiem ale HDR imo to po prostu dobry chwyt marketingowy. Na który sam dałem się nabrać. 

Teraz to dopiero gry nabrały nowego oblicza. Ah nawet nie chce myśleć jak musi to wyglądać na dobrym Oledku.

Trzeba będzie się przesiąść. 

Odnośnik do komentarza

Zależy od gry. Niektóre w sdr wyglądaja o wiele lepiej - rdr2 czy re2 choćby. Większośc exów Sony - gtsport, spiderman, horizon czy gow w HDR wyglądają pięknie, kolory sa soczyste a oświetlenie robi robotę. Mam dziwne wrażenie że w przypadku plejaka mało jest gier poza exami, które dobrze maja zaimplementowany ten efekt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Na Sony XD80 musiałem w HDR zwiększać kolory z 50 na 58 by to jakoś wyglądało, czy to w grach czy w filmach. Obecnie na c9 nic nie muszę robić, hdr wygląda świetnie. Oczywiście są gry np. RE2, Blair Witch gdzie w HDR nie ma czerni i jest on skopany. Natomiast w tytułach jak FH4, Gears5, GTSport różnica niebo a ziemia na korzyść hdr. FIlmy wszystkie wyglądają lepiej w hdr niż sdr.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2020 o 12:18, II KoBik II napisał:

Od tygodnia testuje sobie gierki bez HDR. 

 

no i niestety ale SDR wygrywa pyerdolnięciem szczegółowość, paletą barw która aż wylewa się z tv. 

 

Przeskakując na HDR kolory jak ze szmaty, brak detali. Nie wiem ale HDR imo to po prostu dobry chwyt marketingowy. Na który sam dałem się nabrać. 

Teraz to dopiero gry nabrały nowego oblicza. Ah nawet nie chce myśleć jak musi to wyglądać na dobrym Oledku.

Trzeba będzie się przesiąść. 

 

Jaki masz TV, że piszesz takie banialuki? :D

Odnośnik do komentarza

Na czym Ty grasz kobik? Ja dopiero po kupnie QLED’a zobaczyłem jak bez HDR’u gry są „ciemne” a na dodatek wyprute z koloru i odpowiedniego kontrastu. No ale to może „wina” koxa, że tak dobrze się to prezentuje. Ostatnio widziałem, że grałeś w RDR’a i tam rzeczywiście przy odpaleniu HDR mamy mleko, nie wiem czy dalej tak jest i czy nie poprawili tego w jakimś patchu.

Odnośnik do komentarza

Panowie, gram w RDR2 dalej (walczę z platyną:geek:) i HDR jest wspaniały (zostało to już dawno poprawione). Trzeba w opcjach gry ustawić luminację na max, zresztą w każdej grze tak powinno się regulować. Nie mylić z jasnością obrazu, która w opcjach TV podczas nadawania treści HDR powinna być ustawiona na max, ale w opcjach gry już nie (ustawiamy wg własnych potrzeb, np. na połowę lub "domyślnie").

I nie zgodzę się, że ustawiona jasność max w TV, obojętne czy LCD czy OLED, jest dla kogoś "zbyt oczoje.bna". Albo chcecie obrazu zbliżonego do codziennego życia, albo niepotrzebna Wam technologia UHD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...