Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, chrno-x napisał:

 

 

Jeżeli taki efekt Ci się podoba a dodatkowo nie tracisz na jakości obrazu w grach na Switcha to dlaczego nie? Mam dwa tviki z poszerzonym gamutem i qleda z dobrym HDRem i sam mam ustawiony osobno tryb pod Switcha, który różni się drastycznie od Prosiaka i XoX (nie wiem jak na innych tvikach ale przynajmniej na Samsungu każdy port HDMI można ustawić z osobna pod własne widzimisię). 

THX, tu też moge ustawić na każdy port inne parametry. Bardziej mnie zastanawiało czy takie wymuszanie HDR jest nienaturalne i jednak lepiej pozostać przy ustawieniach standardowych dla danego sprzętu i treści. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ListuniO napisał:

THX, tu też moge ustawić na każdy port inne parametry. Bardziej mnie zastanawiało czy takie wymuszanie HDR jest nienaturalne i jednak lepiej pozostać przy ustawieniach standardowych dla danego sprzętu i treści. 

 

Nie jest naturalne. Przez chwilę właśnie w GTA V wymusilem w TV ale mimo wszystko wygląda to gorzej niż na deafulcie. Jesli gra nie ma HDRu to nie ma i tyle.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, WisnieR napisał:

Pierwsze wartości są chyba z trybem gra bo kolejne są takie same z dopiskiem outside game mode. Z tego co pamiętam game motion w Samsungu nie dodaje opóźnienia.

 

A jeśli już dodaje to jest to minimalne. Moim zdaniem nikt by nie reklamował tego upłynniacza, gdyby opóźnienie znacząco wzrastało.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, II KoBik II napisał:

 

Nie jest naturalne. Przez chwilę właśnie w GTA V wymusilem w TV ale mimo wszystko wygląda to gorzej niż na deafulcie. Jesli gra nie ma HDRu to nie ma i tyle.

Ale jak wracasz do NIE HDR to jednak też dużo odstaje głównie pojawia się taka mgła. Może to wina samego TV, w sensie tak to jest wyświetlane. 

Odnośnik do komentarza
A jeśli już dodaje to jest to minimalne. Moim zdaniem nikt by nie reklamował tego upłynniacza, gdyby opóźnienie znacząco wzrastało.

I nie wzrasta. Mam NU8000 i to chyba jeden z lepszych TV do gamingu. Tam IL nie uświadczysz a tryb gry sprawia że jest poniżej 20ms. Game Motion Plus też włączony i wszystko jest płynne i żadnego IL.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, II KoBik II napisał:

 

Nie jest naturalne. Przez chwilę właśnie w GTA V wymusilem w TV ale mimo wszystko wygląda to gorzej niż na deafulcie. Jesli gra nie ma HDRu to nie ma i tyle.

 

 

A od kiedy mowa o grach na PS4/XO? Pytał o Switcha to dostał odpowiedź. Akurat exy czy wiele tytułów pisanych pod Pstryczka mają pastelowe kolory, więc użycie wymuszonego HDRu może poprawić ten efekt, jeżeli nie pogarsza jakości samego obrazu (czyt. mniej wyraźne kontury obiektów, mniej widocznych szczegółów etc.). Jeżeli z kolei jakość obrazu jest gorsza kosztem lepszej kolorystyki to lepiej wyłączyć tego HDRa. 

 

@ListuniO

To co opisujesz to typowe wrażenie HDRa. Tryb ten zwiększa kontrast i jasność tvika, więc w efekcie dostajesz bardziej nasycony ale również ciemniejszy obraz (zamiast trochę typowej szarzyzny). W grach z dużą ilością ciemnych lokacji otrzymasz lepszy efekt czerni kosztem widocznych szczegółów (jeżeli tytuł nie obsługuje HDRu ale głównie mowa o grach z fotorealistyczną grafą). 

Odnośnik do komentarza

Thx za info. Jest dokładnie tak jak piszesz:). 

 

Na switcha zostawia wymuszony HDR - kolory są wyraźniejsze, nie ma tej szarości o której mówisz. Trzeba tylko suwakami zmniejszyć troche kolor i nasycenie oraz zmniejszyć kontrast. 

 

Pod PS4 zostawiam na automat bo większośc gier w jakie aktualnie gram ma swojego HDR-a więc nic wymuszać nie musze. A jak gra nie ma HDR to i tak czerń jest piękna co jest zaletą matrycy OLED. 

 

Pod TV, Netflix i pozostałe telewizje mam swoje własne ustawienia z profesjonalnej kalibracji więc tutaj nic nie kombinuje. 

Odnośnik do komentarza

W Marcu na premierę Resident Evil 3 chce kupić nowy TV, minimum 65 cali, teraz mam 55. Budżet 6000 zł. A potem to już będę ogrywać Mesjasza Part II

Interesuje się modelem Sony KD-65XG9505 więc mieści się w zakładanym budżecie. Tylko to jest nadal LCD i zastanawiam się czy warto kupić to. A może coś w technologii OLED? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, u55r napisał:

W Marcu na premierę Resident Evil 3 chce kupić nowy TV, minimum 65 cali, teraz mam 55. Budżet 6000 zł. A potem to już będę ogrywać Mesjasza Part II

Interesuje się modelem Sony KD-65XG9505 więc mieści się w zakładanym budżecie. Tylko to jest nadal LCD i zastanawiam się czy warto kupić to. A może coś w technologii OLED? 

Trochę oftop. A jaka masz odległość z kanapy do TV? Planuje przesiąść się na większy TV i boje się że 65" będzie za duży. Najchętniej bym wziął 60", ale takich prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SetoPL napisał:

Trochę oftop. A jaka masz odległość z kanapy do TV? Planuje przesiąść się na większy TV i boje się że 65" będzie za duży. Najchętniej bym wziął 60", ale takich prawie nie ma.

Pamiętaj nie ma za dużego tv :sir: ja w dość małym pokoju mam 65 i jest akurat, chociaż gdyby była kasa to i bym 77 oled wcisnął :D

Odnośnik do komentarza

Jaki offtop? Pytam o model TV. Odległość kanapy od TV nie ma tu znaczenia.

 

Gdy oglądam recenzje i testy tego akurat modelu to pieją z zachwytu nad jego jakością ceny/do możliwości. Wydaje mi się że nie ma sensu pchać się w OLED z jego wadami gdy zalety LCD w zupełności mi wystarczą a potrzebuje już telewizora z 4K HDR. 

Odnośnik do komentarza

Nie kupowalbym starego modelu w marcu wiedząc, że w połowie roku wyjda nowe modele chocby HDMI 2.1 pod nowa generacje. W koncu gry w 120 fpsach, nowosci zwiazane z dzwiekiem, może pójdą dalej z uplyniaczami dla graczy, dodadzą jakieś vsynci wykorzystywane do tej pory jedynie w monitorach, myślę że warto się te 3m przemeczyc na starym telewizorze.

 

No i moim zdaniem z wielkością telewizora można przesadzić, sam mam jakoś 2.5-3m maks i w życiu na 65 cali bym się nie zdecydował. Do 58 trudno bylo przywyknac, teraz mam 55 i jest idealnie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jak można z trudem przyzwyczaic się do 58", ale 55" juz idealnie? Przecież to śladowa roznica z paru metrów. Kumpel postawil przed kanapą 65", ja mam 55" i gdyby nie znaczny przeskok cenowy w tej kategorii to sam wolałbym im więcej cali tym lepiej - wygodniej dla oczu (napisy, ikonki w grach nie trzeba wytężać tak gał).

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No te parę cm po przekatnej jednak daje większą różnicę niż sie wydaje. Kto co woli, dla mnie 65 cali na 2m to już bieganie wzrokiem po ekranie, na pewno komfortowo w FpSy mi by się nie grało.

 

Sprawdziłem właśnie, mam dokładnie 2.3m, no ale niektórzy na 1.5m kupują 65 cali. Kto co woli, jak ja usiądę na skraju rozlozonego narożnika to mam właśnie 1.5 m i nie gra mi się komfortowo nawet na tych 55 calach, bo za blisko...

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i? Od lat te same serwisy zgodnie twierdził, ze powyżej 4k nie ma szans zobaczyć różnicy w rozdzielczości. Wyszły telewizory 8K i już są nowe badania na podstawie "subiektywnych odczuć jakis randomow przy wyswietlanych statycznych obrazach", na ktore obecnie sami sie powoluja, że jednak widac XD. dlatego zamiast kalkulatora polecam zawsze samemu się zastanowić i zwróci uwagę jakie się ma pomieszczenie, pamiętać o tym, że 1.5 m na otwartej przestrzeni w MM to też co innego niż 1.5 z aneksem kuchennym, meblościanka i kanapa przez pół pokoju.

 

Inna sprawa, że informacja ile m przed telewizorem powinienem siedzieć by nie tracic zadnego szczegółu w 4k nie jest dla mnie równoznaczna z tym, czy wygodnie tak mi się gra/ogląda telewizję.

 

No ale tak jak pisze, kwastia gustu, w kinie siadam zawse w ostatnich rzedach, a znam lydzi co lubia siedziec w 1szych.

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...