Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, II KoBik II napisał:

ON

1d5f3210bec6b0f0.jpg

 

OFF

3f84f089e18ae86d.jpg

 

Obie wersje ustawione na max co można wycisnąć z tego tivi. 

O dziwo HDR na zdjęciu wyszedł gorzej niż jest w rzeczywistości. 

I obie wersje maja swoje plusy i minusy. 

 

Nie lubie takich cyrków. :f zostanę przy HDR bo prsypomina to zabawe z piecem a to poyebane zabawy. 


Przy włączonym HRD trawa jest wyraźnie dłuższa !

Odnośnik do komentarza

Dobra. Jest różnica odległości ale to jest ten sam save. Starałem sie szybko cyknąć foty bo pogoda w RDR do rutynowych nie należy. 

 

Ale faktem jest, że trawa większa XD 

 

Głównie mi chodzilo o kolory. W HDR nie uzyskalem takich jak w SDR. 

 

Yebac. Giera i tak jest numerem 1 ever. 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tu za Kobikiem o tyle, że takie Mass Effect Andropauza w SDR kolory ma jak million dolarów, a w HDR mocne meh/10. Nie jest to tak podły poziom jak HDR w Destiny 2, ale są gierki które lepiej wyglądają w SDR niż w HDR.

Odnośnik do komentarza

Bo hdr to trochę takie 4k na fat, niby miało być a przeważnie nie ma, albo jest słabo (z wyjątkami)
Tym bardziej że fat ma hdmi 2.0 to ten hdr jest niepełny.
Z uwagi na to ze jednak więcej jest na rynku fat niż pro to deweloperzy zwłaszcza ci mniejsi zlewają sprawę hdr.
Taka moja teoria.
Na ps5 juz pewnie się do tego przyłoża i będzie git.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Kolega się gibnął - PS4 oryginalnie wyszło z HDMI 1.4 - Sony z upem FW zmieniło specyfikację HDMI do 2.0. Inżyniery z Sony stwierdziły że dadzą radę więcej przepchnąć niż było to wcześniej planowane. 

Slim i Pro mają już 2.0 hardwarowo.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

OCB? Sam posiadam HDMI 2.0 w moim B8. W jaki sposób mnie to ograniczy (jeśli chodzi o  przyszłą generację)?

No nie pograsz na bank w 120 fpsach w 4k bo port nie przepcha tylu danych. Ale jak nie nastawiał bym się na takie bajery w następnej generacji. Dla mnie będzie szczytem jak większość produkcji będzie miała 4k w 60 klatkach bez szachownicy.

 

Ukradnę tabelkę z HDTV Polska

HDMI-2.1-table.jpg&key=a63ab0bad35b1de1f

https://hdtvpolska.com/forum/topic/45668-4k-120-hz/#comment-462983

 

Odnosnie eARC i czegoś tam jeszcze to ponoć można to załatwić upem FW w TV ale to mi tylko tak mignęło. Patrząc na politykę LG to jednak nie liczył bym na to. Odnośnie tego dynamicznego HDRu tutaj też spotkałem się ze sprzecznymi informacjami że niby coś tam da się upchać tylko skompresowane itp. Trochę podobna sytuacja jak PS4 FAT z HDMI 1.4 - niby się nie da ale może jednak się da (tylko z pewnymi kompromisami). 

Odnośnik do komentarza

Oledy od LG na 2019 rok wyszły oryginalnie z HDMI 2.1 - nic nie podnosili, tam domyślnie już jest ten standard. Reszta ich TV nie wiem czy ma HDMI 2.1. Ja siedzę na C8 z 2018 roku a odnoszę się do posta Paolo który też ma Oleda z 2018 r.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kyo napisał:

Też fajnie by było dostać dynamiczny HDR. 

 

Właśnie to mnie najbardziej zastanawia, bo gry z dobrze zrobionym HDR-em (Horizon, inFamous LL) to (pipi)ona uczta dla oczu i nie chodzi mi tu nawet o jasność, a odwzorowanie kolorów właśnie.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja jestem tu za Kobikiem o tyle, że takie Mass Effect Andropauza w SDR kolory ma jak million dolarów, a w HDR mocne meh/10. Nie jest to tak podły poziom jak HDR w Destiny 2, ale są gierki które lepiej wyglądają w SDR niż w HDR.

 

Andromeda w HDR jest za(pipi)ista, co Ty gadasz. Planety, oświetlenie, słońce, księżyce, gwiazdy. Pamiętam jak grałem to właśnie dla grafiki i eksploracji :-) To jest ten dobry HDR, a nie jak RDR2.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Faka napisał:

Stąd nawet nie kumam czekania na TV z nowym wejściem HDMI, gdzie przy PS5 i XoX nie ma szans, żeby w pełni wykorzystały potencjał. A jak już mamy grać w 60 fps/4k to czuję, że większość będzie hulała na szachownicach.


W temacie o PS5 @Hendrix poleca się zastanowić nad telewizorem obsługującym VRR bo to może być mocny punkt nowej generacji.
Więc ja kumam czekanie na tv z "nowym HDMI", ba nawet już kupiłem C9 z "nowym HDMI", bo przy PS5 jest DUŻA szansa na wykorzystanie potencjału.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, _daras_ napisał:

Andromeda w HDR jest za(pipi)ista, co Ty gadasz. Planety, oświetlenie, słońce, księżyce, gwiazdy. Pamiętam jak grałem to właśnie dla grafiki i eksploracji :-)

 

Straszne kontrasty, wszystko nienaturalnie ciemne, przytłumione. Nawet dynamiczne mapowanie nie pomogło tej grze zbytnio. Jak dla mnie obok Destiny 2 najgorszy HDR jaki widziałem.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, giger_andrus napisał:


W temacie o PS5 @Hendrix poleca się zastanowić nad telewizorem obsługującym VRR bo to może być mocny punkt nowej generacji.
Więc ja kumam czekanie na tv z "nowym HDMI", ba nawet już kupiłem C9 z "nowym HDMI", bo przy PS5 jest DUŻA szansa na wykorzystanie potencjału.

Tylko tutaj to zależy od tv a nie portu, ta tabelka którą wkleiłem trochę przekłamuje i to spokojnie działa na HDMI 2.0b bo VRR nie jest zależny od przepustowości. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Kyo napisał:

Tylko tutaj to zależy od tv a nie portu, ta tabelka którą wkleiłem trochę przekłamuje i to spokojnie działa na HDMI 2.0b bo VRR nie jest zależny od przepustowości. 

Rozumiem. W takim razie na RTINGS.com też nie jest to dobrze wyjaśnione bo czytający od razu łączy te dwie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Straszne kontrasty, wszystko nienaturalnie ciemne, przytłumione. Nawet dynamiczne mapowanie nie pomogło tej grze zbytnio. Jak dla mnie obok Destiny 2 najgorszy HDR jaki widziałem.

 

No wiesz co, jak grałem w okolicach premiery to była jedna z pierwszych gier obsługujących HDR. Może nowsze gry są faktycznie lepiej zoptymalizowane, ale wtedy oświelenie w Andromedzie zrobiło na mnie potężne wrażenie.

Odnośnik do komentarza

  

31 minut temu, giger_andrus napisał:

Rozumiem. W takim razie na RTINGS.com też nie jest to dobrze wyjaśnione bo czytający od razu łączy te dwie rzeczy.

 

To tak jak swego czasu łączono HDR z 4K. Pamiętam filmik Gmera - sam był ciekawy, PS4 to pierwsze urządzenie na którym był HDR w 1080p.

 

Widziałem filmik Vincenta gdzie przeprowadzał wywiad z Bradem Bramym, wiceprezesem ds. Marketingu w HDMI Licensing Administrator

 

Polecam od 1:55 minuty (ale najlepiej całość).

 

 

Po prostu wmawia się wszystkim że potrzebują nowych TV, nowych złączy itp. - wiadomo - nowe TV same się nie sprzedadzą. 

 

Ale jak wspomniałem serio wątpię że takie LG da FW update żeby chociaż część funkcji dodać w starszych TV - im najmniej na tym zależy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Kyo napisał:

Tylko tutaj to zależy od tv a nie portu, ta tabelka którą wkleiłem trochę przekłamuje i to spokojnie działa na HDMI 2.0b bo VRR nie jest zależny od przepustowości. 


Jest po części zależny od przepustowości, stąd pełna obsługa VRR jest przypisana tylko do oficjalnego standardu HDMI 2.1,  HDMI 2.0b obsługuje VRR z pewnymi ograniczeniami (np. tylko w zakresie 40-60Hz przy 4K, przy 1080p i 1440p jest pełen zakres) vide ostatnie telewizory Samsunga z serii QLED, które posiadają certyfikat VRR HDMI Forum (VRR jest ograniczone w nich w przedziale 48-60Hz jeśli pamięć mnie nie myli). Ostatecznie dla większości zastosowań mało to zmieni i tak jak w wywiadzie wrzuconym przez ciebie - generalnie sprawę można załatwić update'em firmware'u (ale znowu - praktyka pokazuje, że różnie z tym bywa).

Na razie jest i tak mały bałagan - jak zwykle - ze wszystkimi licencjami :)  Niemniej jeśli kupowałbym TV w tym albo przyszłym roku, to celowałbym w HDMI 2.1, ot future proofing ( a jeśli ktoś podpina PC, to imo wyjścia nie ma).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...