Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że tryb gry w samsungach niszczy jakość obrazu. Ja się coraz bardziej składniam ku xh90 od sony po tych wstępnych opiniach. Na forach jest bardzo cicho o telewizorach panasonica. Jest z tą marką tak źle, czy po prostu tańsze marki (samsung/lg) są głównie w świadomości mas? Wiem, że jakość obrazu jest cymesik, ale ciekawe co z input lagiem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.05.2020 o 01:11, SetoPL napisał:

Ale po co jeśli i tak wiesz lepiej. Dla mnie podłączanie PC do TV to jest jakiś chory pomysł i samo jego rozważanie mija się z celem.

 

Ale jakie problemy? bo na jesień myślę o czymś takim i pierwszy raz słyszę o jakichś problemach, chętnie poczytam. 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że największy problem przy takim podłączeniu maja osoby, które nie maja komputera.

33 minuty temu, 20inchDT napisał:

Szkoda, że tryb gry w samsungach niszczy jakość obrazu. Ja się coraz bardziej składniam ku xh90 od sony po tych wstępnych opiniach. Na forach jest bardzo cicho o telewizorach panasonica. Jest z tą marką tak źle, czy po prostu tańsze marki (samsung/lg) są głównie w świadomości mas? Wiem, że jakość obrazu jest cymesik, ale ciekawe co z input lagiem.

FireFox OS - tragedia, 0 aplikacji, 0 aktualizacji, żadne filmy z dysku nie działają, do tego serwis najgorszy z jakim sie spotkałem - pewnie dlatego.

Ale fakt, obraz maja ustawiony zawsze ladnie!

  

33 minuty temu, 20inchDT napisał:

Szkoda, że tryb gry w samsungach niszczy jakość obrazu. 

We wszystkich czy w wybranych modelach?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

@easye & @20inchDT

We wszystkich i pierwsze co trzeba zrobić to oczywiście wyłączyć całkowicie funkcje: Korektor Czerni, to zdecydowanie poprawia całokształt obrazu (minus, to utrata detali w czerni). Nadal imo Sony prezentuje lepszą jakość obrazu (jeśli chodzi o LCD w podobnych przedziałach cenowych), Samsung wygrywa dodatkami.

Co do Panasonica, oprócz ograniczonego Smart i OS'a, to w zasadzie mają bardzo dobre tv, ale głównie (by nie powiedzieć tylko) w tym wyższym pułapie cenowym, OLEDY od nich są świetne (ale za drogie) dla kinomana (dopóki nie chce korzystać z wielu aplikacji, hehe), bo jakość obrazu jest wyśmienita, od razu z pudełka. Input lag różnie, zależnie od tv i segmentu, taki HZ1000* ma ~21ms w trybie gry (Oledy z zeszłego roku też)

*dobry, tegoroczny model, ale znowu startuje z wysokiego pułapu cenowego i nie ma co liczyć na takie obniżki jak w przypadku Samsunga, LG, Sony czy nawet Philipsa

 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Wooyek napisał:

 

Ale jakie problemy? bo na jesień myślę o czymś takim i pierwszy raz słyszę o jakichś problemach, chętnie poczytam. 

Może trochę nie sprecyzowalem. Dla mnie to bez sensu. Ja mam tv w pokoju dziennym i nie wyobrażam sobie kłaść pod niego cała zabudowę PC. Miałbym klawiaturę na kolanach trzymać na kanapie...?I nie mówcie, że można na PC grać na padzie... Dodatkowo to TV jest wąskim gardłem więc nawet jak będę miał super maszynę to dalej będą te same problemy, bo TV nie będzie dawał rady. Dlatego mam konsole i laptopa. 

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Poprawcie mnie,ale przewagą monitorów do grania jest input lag odświeżanie 120hz w tych lepszych i tyle.
Tvki nowe już mają ponizej 20ms do tego jak wejdzie hdmi 2.1 to wierzę że będą gry multi które dadzą możliwość grania w 120fps.
Są monitory 1ms ale z tego co czytalem to trochę ściema z tą 1ms.
Aczkolwiek nie powiem gralem w rl na monitorze niby 1ms a tv mam 20ms w trybie gry.
Różnica była odczuwalna.
Jak zrobią tv 120hz hdmi 2.1 i się okaże że rl na ps5 obsłuży 120fps to idę kupuje cena nie gra roli*
* Nie więcej niż 5k xD



Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@Fanek

Nie, nie sprawdzałem (oprócz pierwszego dnia, co by sprawdzić czy matryca ok), po pierwszych 150-200 godzinach sprawdzę jak się zachowuje i następnym razem po pierwszym automatycznym pixel refreshu (czyli po 2000 godzin).

Co do ogólnych wrażeń, przeskok z entry level Samsunga 4K z przed paru lat, do OLEDA, jest taki jaki oczekiwałem - duży (szczególnie dla osoby, która mnóstwo filmów ogląda). Gamingowo to ja na razie gram w oryginalnego FFVII i NBA2K20, wię TV większy test będzie miał w drugiej połowie miesiąca, jeśli chodzi o gry :)

Odnośnik do komentarza

@Square

To wbudowany, automatyczny proces, manualnie można wcześniej, ale powinno się to stosować w zasadzie tylko jak jest jakiś większy problem, jest jeszcze automatyczny, krótszy pixel refresh, która odbywa się w trybie standby TV, po 4 godzinach użytkowania (dlatego generalnie nigdy nowszych Oledów nie powinno się odłączać z zasilania) :)

Odnośnik do komentarza

Ależ jest sugerowane: manualny pixel refresh powinno stosować się jeśli:

 

Cytat

Manual Pixel Refresher is also available in case you notice any image retention or when you get a
reminder to run it after 2,000 hours of watching


Na serio, to nie funkcja do częstego używania, od tego jest automatic pixel refresh. Zbyt często stosowanie manualnego odświeżania może obniżyć wydajność matrycy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Hendrix napisał:

@Fanek

Nie, nie sprawdzałem (oprócz pierwszego dnia, co by sprawdzić czy matryca ok), po pierwszych 150-200 godzinach sprawdzę jak się zachowuje i następnym razem po pierwszym automatycznym pixel refreshu (czyli po 2000 godzin).

Co do ogólnych wrażeń, przeskok z entry level Samsunga 4K z przed paru lat, do OLEDA, jest taki jaki oczekiwałem - duży (szczególnie dla osoby, która mnóstwo filmów ogląda). Gamingowo to ja na razie gram w oryginalnego FFVII i NBA2K20, wię TV większy test będzie miał w drugiej połowie miesiąca, jeśli chodzi o gry :)

 

Po 150-200h jak coś wyjdzie to już będzie dobre 2 tygodnie po zakupie, czyli po ustawowym prawie zwrotu przy zakupach online.

Dlatego pytałem czy sprawdzałeś, bo tu koledze jednemu z forum średnio się trafiło z B9 jak mówi

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SetoPL napisał:

Tak tak. Tylko jak mam konsole to po co mi to? Na laptopie gram w gierki co na padzie nie przejdą. 

Żeby grać w najlepszej jakości i nie czekać 10 lat na nową generację, by w końcu włączyli tekstury w 60 fpsach?

 

Telewizor dla PC jest wąskim gardłem? Lepiej grać w 26 fpsach 10 lat z rzędu na konsoli, która z TV wycieka ostatnie soki? No ladny stek bzdur...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...