Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2020 o 12:10, Mantis napisał:

Ja się teraz mocno zastanawiałem nad C9, ale czytając posty na tym forum zniechęciłem się. Bo jeśli nawet napisy w filmie mogą się wypalić, to już elementy huda z gier na pewno się utrwalą.


 

 

Na forum hdtv tez kilku opisuje problem, drugi obóz przerażony i się boi kupić.

Bez dokładnych danych od LG ile sprzedali, ile serwis wymienił, można gdybać. 
Problem jest i to fakt. Ale nie przesadzajmy. Testy w necie są często hardcorowe, bo nie wiem czy ktoś będzie katował tvn24 przez cała dobę. 
Mimo wypalen, nie spotkałem w necie opinii żeby LG robiło problemy. Wymieniają matryce, cały telewizor. 
Calego wątku nie śledzę, ktoś miał problem z serwisem LG? 
Mam tryb eko, jak odpalę konsole sam się włącza tryb GRA, podświetlenie dałem na 45. I dałem wysoka luminacje logo- tyle co LG zaleciło w instrukcji. 
 

Czy lepszym wyjściem nie jest qled? 

 

Odnośnik do komentarza

Muszę podziękować koronawirusowi :kaz:

 

Był właśnie majster od LG i przywiózł mi nowy panel, wymieniony i jest bomba xd. Gwarancja przedłużona o kolejne dwa lata. A czemu mi wymienił? Bo przez tego wirusa wszystkie serwisy z lg zostały przedłużone o jakieś pół roku XDDD

 

LG, no szanuję.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Z każdym nowym panelem Ci dają gwarę na 2 lata. W ogóle się tego nie spodziewałem, że przyjedzie mi tu typ z lg z nową matrycą, bo dzwoni mi tu jakiś numer telefonu, a tu zdziwienie, że nowy panel dla pana i gdzie podjechać, adres itepe. itede. Niezłego zonka złapałem. A robota, góra 30 minut mu zajęła, tu poodkręcać i potem z powrotem zakładać elektronikę.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2020 o 12:31, YETI napisał:

@u55ri jak wrażenia? Zadowolony z zakupu? 

20200625-170126.jpg

 

Tak, bardzo zadowolony. Wrażenia kolosalne.  Model XH9505 jest za(pipi)isty, to był bardzo dobry wybór. Chciałem po prawdzie kupić już model XG9505 ale skoro pojawiły się nowe na 2020 to poczytałem wrażenia hdtv polska https://hdtvpolska.com/test-sony-xh95-flagowy-telewizor-4k-na-2020-rok-2/ I zdecydowałem o zakupie. 

 

Przesiadka z 55 cali na 65 wydawała mi się że będzie mało zauważalna ale dopiero gdy TV wjechał do salonu i stanął na miejscu starego okazało się że te tylko 10 cali zrobiło kolosalną różnicę. Siedzę sobie 2,5 metra od matrycy i jest za(pipi)iście. Ogarniam cały ekran wzrokiem bezproblemowo.

 

Upłynniacz obrazu w trybie gra działa inaczej niż w trybie filmu, to mi się spodobało najbardziej że nie jest tak mocno inwazyjny i nie sprawia wrażenia sztuczności. W trybie film jest inaczej, ale można sobie dodatkowo zwiększyć lub zmniejszyć ten tryb. Mi przypasował tak jak jest standardowo ale nie znaczy że nie będę dalej szukać i ustawiać sprawdzać. 

 

Wracam grać The Last of US II, przede mną God of War, Horizon Zero Dawn, i gry które zamkną generację czyli Ghost of Tshushima i Cyberpanek 2097 jeśli kiedyś w końcu przestaną przekładać premierę i gra trafi na półki :dunno: 

 

  • Plusik 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Starh napisał:

@u55r

gdybys miał kupować tv raz jeszcze cyz wybrałbyś nadal leda od Sony zamiast Oleda?

 

Przerobiłem kilka LCD, parę PLAZM, teraz mam OLED'a i nigdy więcej bym nie wrócił do LCD nawet do tych topowych, każdy jeden ma mleko na ekranie, które OLEdom jest obce.

Wiem, że nie pytanie do mnie, ale jakoś tak poczułem się ;)

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Starh napisał:

@u55r

gdybys miał kupować tv raz jeszcze cyz wybrałbyś nadal leda od Sony zamiast Oleda?

Tak. 

Nie kupię OLED z kilku powodów. Jestem świadom ich zalet ale wady są dla mnie nie do zaakceptowania. 

 

1. Jestem graczem i głównie do tego używam TV, długo potrafię grać w jedną grę gdzie stale wyświetlona jest albo mapa, albo jakiś pasek życia albo inne statystyki. Dlatego z tego powodu ryzyko utrwalenia się na ekranie kawałka mapy było by podwyższone. Wypalanie obrazu - skreśla te technologie. 

2. Latem gdy mam dużo wolnego gram też w dzień i to w nasłonecznionym salonie. Obraz OLED wówczas mocno blednie na tle obrazu LCD.

3. Zbyt duża czerń. Ta zaleta telewizora jest dla mnie wadą. Gdy gram w dzień to słońce potrafi mocno odbić się od czarnego ekranu i wówczas zamiast cieszyć się tą czernią widzę plamkę światła. 

4. Zbyt duża cena, za 65 cali musiałbym wpakować o wiele więcej niż w LCD.

 

Na te kilka lat z Playstation 5 / Xbox Series S całkowicie wystarczy mi to co oferuje :mog: KD-XH95 

 

 

Edytowane przez u55r
  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, u55r napisał:

Tak. 

Nie kupię OLED z kilku powodów. Jestem świadom ich zalet ale wady są dla mnie nie do zaakceptowania. 

 

1. Jestem graczem i głównie do tego używam TV, długo potrafię grać w jedną grę gdzie stale wyświetlona jest albo mapa, albo jakiś pasek życia albo inne statystyki. Dlatego z tego powodu ryzyko utrwalenia się na ekranie kawałka mapy było by podwyższone. Wypalanie obrazu - skreśla te technologie. 

2. Latem gdy mam dużo wolnego gram też w dzień i to w nasłonecznionym salonie. Obraz OLED wówczas mocno blednie na tle obrazu LCD.

3. Zbyt duża czerń. Ta zaleta telewizora jest dla mnie wadą. Gdy gram w dzień to słońce potrafi mocno odbić się od czarnego ekranu i wówczas zamiast cieszyć się tą czernią widzę plamkę światła. 

4. Zbyt duża cena, za 65 cali musiałbym wpakować o wiele więcej niż w LCD.

 

Na te kilka lat z Playstation 5 / Xbox Series S całkowicie wystarczy mi to co oferuje :mog: KD-XH95 

 

 

Dzięki! Ja właśnie mam duży salon połączony z kuchnią i jest trochę nasłoneczniony, a moja się przecież nie zgodzi aby 24/7 były zasłonięte zasłony :frog:

Odnośnik do komentarza

Ludzie robią straszną dramę z tego, że OLEDY gorzej świeci w dzień, a najbardziej dobry doradcy w sklepie, no jest gorzej ale nie tak jak to brzmi z ust ludzi, że się nie nadaje ITP 

Ja też w dzień oglądam i nie z tym  mam problemu a Moja też nie lubi "jaskini trolla" 

Co do wypaleń na początku jak człowiek nie wie i się nie zna, ma prawo się obawiać, na szczęście z czasem wie, że nie ma czego, od dwóch lat korzystam z OLEDA przegrałem kilka naście godzin w gry takie jak RDR2, D2, Diablo 3 i wiele wiele innych i zgadnijcie co? ZERO wypaleń.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gość pisze że kupuje tv na generację czyli 7/8 lat a tu jak zwykle argument mam 2 lata...
I nie piszcie że dziś tv tyle nie wytrzymują bo wytrzymują.
Mam 2 lcd blisko 10 letnie 1 oddałem mamie 2 szwagrowi do bajek dla dziecka i działają normalnie.
Nie sądzę że oled wytrzyma choćby 5 lat bez wypaleń i wqrwu na degradację matrycy.
Dlatego ja raczej nie kupie chyba ze jakaś cebule uber tanio.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Faktycznie oled taka technologia, że piksele się „ zużywają” szybciej lub później ale i tak ślady na ekranie będą widoczne. Wszystko zależy jak będziemy o tv dbać czyli będziemy jego niewolnikiem bo nie wyobrażam sobie siebie grając online w dany tytuł 1000 godzin żebym miał z tego rezygnować tak samo z programami informacyjnymi. Do dziś pamiętam utrwalony krzyż po żałobie Kaczyńskiego na panasonicu pv 60 

Odnośnik do komentarza

Ja np. mam telefon z ekranem OLEDowym i po dwóch latach zachwytu nagle (pipi) prawa strona ekranu jest ciemniejsza od lewej. Po dłuższym zbadaniu tematu okazuje się, że to powszechny problem, a sam Huawei twierdzi, że to nie uszkodzenia, a natura wyświetlacza OLED. Technologia jest na pewno najefektywniejsza, ale jeszcze trzeba ją trochę udoskonalić, bo jednak jest dużo innych telefonów z OLEDem gdzie wyświetlany jest praktycznie non stop ten sam element interfejsu, a nie mają wypaleń, więc jednak się da.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...