Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gdzies czytałem ze na modelach 2014

 

Stream full games to all of your compatible PlayStation devices including PS4, PS3, and PlayStation Vita as well as non-PlayStation devices, beginning with 2014 BRAVIA TV models and expanding to numerous other internet-connected devices.

 

Set to roll out in the US this summer on PS3 and PS4, followed by PS Vita and an array of internet connected devices such as 2014 BRAVIA TVs

Odnośnik do komentarza

Hej chce zmienić TV, zastanawiam się nad jakimś Philipsem: philips 40PFL3088 albo Philips 42PFL4208H. Z tym że ten drugi to trochę za drogi na tą chwilę dla mnie. Polecicie coś do 1700zł głównie to gier i czasem filmów, najlepiej 42 cale najmniej 39? Nie mogę znaleźć danych o input lagu z tego pierwszego TV i drugiego. Myślałem jeszcze nad Panasonic TX-L42E6.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Trochę nowych testów TV, którą idealnie nadają się do grania (są tanie) w tym 50" za 2200 zł:

 

Samsung 40F6400

Panasonic 42E6

Toshiba L2333

 

No i Soniacz R470 swego czasu. Też bardzo niski lag.

 

Jak ktoś chce mieć wielki ekran i niski lag to obadajcie Toshibę. Jutro pewnie jeszcze zostanie wrzucony Samsung F5500 46" i w tygodniu Panasonic 32" E6 na IPS za 1500zł.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

W9, W8, W6,

 

Wszystkie maja bardzo niski input lag, seria w6 jest bez 3d. Jak sie nie mylę w kwietniu pojawia sie nowe tv, czy warto to już kwestia idiwidualna, dla mnie warto bo czekać można w nieskończoność

 

Teraz sprawdziłem stronę sony uk i wyglada na to że nowe tv można juz od nich kupić, czyli jest szansa że stare zejdą jeszcze trochę z ceny

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

W9, W8, W6,

 

Wszystkie maja bardzo niski input lag, seria w6 jest bez 3d. Jak sie nie mylę w kwietniu pojawia sie nowe tv, czy warto to już kwestia idiwidualna, dla mnie warto bo czekać można w nieskończoność

 

Teraz sprawdziłem stronę sony uk i wyglada na to że nowe tv można juz od nich kupić, czyli jest szansa że stare zejdą jeszcze trochę z ceny

No nie bardzo. Bądź bardziej dokładny, bo ja mam W685 i 3d w nim posiadam. Pewnie W655 jego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jak by kogoś interesowało jak wygląda input lag w wysokości 40 ms to proszę bardzo:

Dzisiaj postaram się przygotować filmik ładniej wyglądający, bo ot było nagrane dla mnie, ale w sumie chyba nie ma w necie pokazane ile wynosi konkretnie input lag, a są tylko informacje dobrze/źle/zależy czy widzisz.

Odnośnik do komentarza

Jak by kogoś interesowało jak wygląda input lag w wysokości 40 ms to proszę bardzo:

 

Dzisiaj postaram się przygotować filmik ładniej wyglądający, bo ot było nagrane dla mnie, ale w sumie chyba nie ma w necie pokazane ile wynosi konkretnie input lag, a są tylko informacje dobrze/źle/zależy czy widzisz.

Takie porównanie nie jest do końca miarodajne, bo nie wiadomo jakie opóźnienie wprowadza pierwszy wyświetlacz. Obecnie do pomiarów IL wykorzystuje się dedykowane urządzenie Leo Bodnar Input Lag Tester

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się, bardziej miarodajne są suche liczby wykonane przeznaczonym do tego miernikiem, niż jakiś skompresowany filmik w 30kl. Co mamy na tym zobaczyć? Że okienko nie wyskakuje po dwóch sekundach? Nawet pomiar fotograficzny przeprowadza się przy 1/1000s.

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Mike być moze filmik jest nie miarodajny ze względu na kompresję, ale to łatwo obejść. NewNick włącz proszę stoper na zdublowanym ekranie i zrob zdjęcie. Różnica czasów wymiarze orientacyjny inputlag tak samo jak Mike'owe super urządzenie za milion, wymyślone notabene tez na kolanie.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Nie, nie tak samo. Wykazujesz się ignorancją i nieznajomością tematu. Takie filmy pokazują tylko tyle, że urządzenie wyświetla obraz - nie wiem jak i komu mają pomóc.

To napisałem, ze poprzez takie filmiki nie zobaczymy co i jak, lecz zdjęcie da jednoznaczny wniosek, tutaj oszukanstwa nie bedzie, gdyż strzeli stacjonarny obraz danej klatki na kompie i na TV. Proste. Ja wiem, wiem fajniej jest poszpanować wiedzą na forumku ohohoho profesjonalne urządzenia miernicze (notabene bez żadnej certyfikacji żadnego Urzędu Miar, wyposażone jedynie w certyfkat CE jednym słowem daje tak mierne wyniki jak alkomat za 30zl) jednak to nie tedy droga. W postprodukcji filmowej mierzymy takie wartości dla niektórych urządzeń (np kamer) i pięknie wychodzą różnice za pomocą tak prostych metod (choć najszybciej mierzy sie różnice po różnicach w kodach czasowych na timeline podczas montażu nieliniowego). I jakoś pewnie nie narzekaż potem jak idziesz do kina więc jednak możesz uznać moje metody za skuteczne

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...