Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie zestaw. Co do Oled tv itd jestem przekonany, ale na zwyklym ps4 tego nie zobacze, x one s sprzedalem, 

 

Moge to kupic w kazdej chwili, tylko nie znajduje argumentow aby bylo mi top potrzebne przed premiera nowego x i ps5

 

I nie jest to kewstia kasy bo ps pro ide i kupuje za 10h. Ale z premedytacją nie chce w tym uczestniczyc

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, pistaczek napisał:

Właśnie zrobiłem głębszy research po internetach i odpuszczam oleda na rzecz XE9305. Właśnie dlatego, że nie mam zamiaru martwić się o to, czy TV się wypali przez elementy HUDu i później będę czekał aż łaskawie uznają gwarancję. Wolę jednak oczo(pipi)nego HDRa w Soniaczu, tym bardziej, że miałem kilka soniaczy w życiu i każdego mogę chwalić do dnia dzisiejszego. Z wielką łatwością można znaleźć dowody wypalania się OLEDów w internecie, więc uznaję to jako problem powszedni. Byłem w kilku elektro markietach i OLED rzeczywiście ma piękną czerń, już prawie kupiłem. Kiedyś jak już ogarną temat wypaleń to może zakupię, teraz mrozić prawie 8k w loterii telewizyjnej to tak nie bardzo.

Ale znasz chociaz jeden przyklad, gdzie telewizor nie byl wymieniony na nowy, bo ja o takim przypadku jeszcze w sieci nie przeczytalem, poza postem sylwiana, ktory porownuje serwis LG do telefonow Sony ^^ No ale i tak gratki, będziesz i tak mial szczene na podlodze, kazda zmiana telewizora po paru latach taki powoduje!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, easye napisał:

Acha, bo Oledy Full HD na rynku dostepne sa od roku xDD  

No to co do usłyszenia za rok !

Acha rozumiem że w full hd temat wypaleń nie istnieje. A w 4k to zły pikar i banialuki wariatów z sieci. Pewnie rting też kłamie. Spoko. Zaraz napiszesz że tam 24h chodzą te tv i nie ma szansy notmalnie tego zrobić. No nie w 2 tyg. ale po kilku latach?

Generalnie zgadzam się z sylvainem a ty easy jak ktoś cokolwiek powie złego na temat oledów to zaraz zaczynasz krucjatę. Ja wiem że jesteś zadowolony itd. ale ludzie mogą mieć inne zdanie.

Edytowane przez bloody_gipsy
Odnośnik do komentarza

(pipi) istnieje i jaki to jest odsetek?! znajomy ma LG kupionego w 2013r, testowalem jego TV zanim sie na swoj zdecydowalem,  drugiemu wymienili 1 pixel po 10 miesiacach - 1 pixel - nie 10 obok siebie na srodku ekranu, jak w przypadku 3/4 innych firm - w sieci w kazdym poscie gdzie wspominaja o wypaleniach pisza, ze dostali nowy telewizor w zamian, no ale spoko, Bloody_Gipsy nie wierzy xD Nie wierz - kupisz gorszy telewizor, moze w tej samej cenie - polecam Samsunga i Panasonica xD, ktory takze po 24 miesiacach  moze (pipi)nac, wywalic czerwony pasek wzdłuż ekranu i co wtedy napiszesz, ze wszystkie LCD sa (pipi)owe ? ^^

Rozumiem, ze zaden LCD po uplywie gwarancji nie ma prawa sie zepsuc ? 

 

Podajesz ciagle dane z roznych for , dlaczego nie podasz, ze rtings zrobil testy, 9 tygodni ciagle wyświetlanego 1 obrazu by uszkodzić matryce. 9 tygodni!  Tyle im zajelo by w koncu cos wypalic na ekranie - telewizor nie byl wylaczany, proces czyszczenia wylaczony specjalnie, zrobili wszystko by uszkodzic telewizor i troche im to zajelo. Poki co wszyscy na forum zadowoleni z zakupu, kazdy kto przesiadl na oleda nie zamieniłby go juz na nic innego, za kolejne 12 miesiecy wpadne i napisze kontrolny post. 

Edytowane przez easye
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Z ciekawości wczoraj koledze dziennikarzowi wywaliło taką kreskę po tygodniu na lcd:

 

24726075_1996818166999988_691656478_o.jp

 

Na to nie ma reguły. TV jest nowy i drogi więc mają przyjechać i wymienić matrycę. Ale czy coś się stało? Nie. Wymienią i będzie jak nowy. Takich informacji na forum jest mnóstwo z lcd tak samo jak zdarzają się prezentacje powidoków albo wypaleń na oled (w tym roku było 6! takich przypadków, wszystkie modele oled z 2016 roku, żaden 2017). 5 z TVN24 i jeden z grania. Trzeba też rozróżnić powidoki od wypalenia. Jak wyżej koledzy napisali: każdy telewizor można załatwić jak się chce. Ja Ci mogę wypalić IPSa :D Bo też jest na to podatny. Nawet mam takiego gdzie pasek z WebOS został na stałe.

 

OLED ma takie zalety, że po prostu nic obecnie nie ma do niego startu w segmencie premium i to, że coś tam może się wypalić (trzeba mieć niezłego pecha albo się postarać) jest niczym w porównaniu do tego jak może świecić w tej cenie lcd: okropne kąty, podświetlenie, słaba czerń itd.). Szczególnie, że mocno spadły ceny za 55 calowe wersje oled. Samsung planuje w 2018 kolejny rozwój QLEDa premium i wtedy może on świecić w kilku aspektach jak oled czyli idealna czerń, kąty itd. Zobaczymy. Sprawa otwarta.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, easye napisał:

Podajesz ciagle dane z roznych for , dlaczego nie podasz, ze rtings zrobil testy, 9 tygodni ciagle wyświetlanego 1 obrazu by uszkodzić matryce. 9 tygodni!  Tyle im zajelo by w koncu cos wypalic na ekranie - telewizor nie byl wylaczany, proces czyszczenia wylaczony specjalnie, zrobili wszystko by uszkodzic telewizor i troche im to zajelo.

Chyba inny test widzieliśmy.

 

"The TVs will stay on for 20 hours per day, 7 days per week, running our test pattern in a loop. They will be turned off for 4 hours each day using USB infrared transmitters connected to each TV and controlled by a PC to better represent normal (but still very heavy) usage. Calibration settings have been applied, with the backlight or OLED light set to produce 175 nits on our checkerboard pattern. On the B6, the 'Pixel Shift' option is enabled. "

 

Each week we will perform the following procedure

  • Turn off all TVs, and perform the 'Clear Panel Noise' function on the OLED B6

Week 2 (09/14/2017): The B6 has received a firmware update (05.30.03). There are beginning to be signs of permanent image retention at the static logos in each corner.

Odnośnik do komentarza

jak kupowałem swojego OLED'a to za taką gwarancję 5-letnią krzyknęli 3600 :)

podziękowałem.

 

a tak jeszcze odnośnie TV. jak pierwszy raz tu zajrzałem to byłem wtedy przekonany, że najlepiej będzie wziąć LCD, byłem napalony na DX900

aktualnie użytkuję 65C7, nie żałuję ani trochę. jeżeli ktoś ma do spożytkowania ponad 10k golda, to nie ma co się zastanawiać. wrażenia są niesamowite. a sprawa z wypaleniami zdaje się przesadnie wolbrzymiona

 

ja osobiście nie wróciłbym do LCD'ka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też póki co jestem zachwycony, szczególnie, że nie wydałem aż tak bardzo dużo porównując do LCD (4k vs 6,5k). Pewnie te Samsungowe LCD też są spoko, no ale OLED robi kolosalne wrażenie. Jak będzie z tymi wypaleniami to zobaczymy. Przy moich "osiągach" to pewnie problem zobaczę za wiele lat, jeśli w ogóle.

 

Te testy polegające na wyświetlaniu jakiegoś jednego obrazu przez nawet 20h/dobę są sztuczne. Nie wiem jak miałbym to osiągnąć. W sensie fajnie mieć taki stress-test i wiedzieć, gdzie są granice, ale nie wiem wciąż jakie przełożenie to ma na normalne użytkowanie.

Odnośnik do komentarza

W takich przypadkach przypominają mi się badania amerykańskich naukowców dotyczące rzekomej rakotwórczość słodzików. Podawano szczurom słodzik w dawkach kilkukrotnie przekraczających ich masę ciała po jakimś czasie wykryto w ich organizmach komórki rakotwórcze :yao:

Dlatego ja bym nie robił dramy z wypalania oledów, przecież nikt nie używa tv w warunkach testowych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
Godzinę temu, kristoff_mk napisał:

aktualnie użytkuję 65C7, nie żałuję ani trochę.

O to wlasnie w tym wszystkim chodzi. 

Z drugiej strony idealna czern Oleda, ta przewage nad lcd widac najlepiej w egipskich ciemnosciach, i jedyne co mi pozostaje to powiedziec pas bo takich warunkow w domu u mnie nigdy nie bedzie.

Takie zycie ze na TV pada swiatlo z 2 okien+ przeszklone drzwi na balkon. 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Tak, zwlaszcza w Polsce, gdzie przez 8 miesiecy mamy zime, a ciemno robi sie o 17 ^^ 

Na poprzednim LCD mialem taka matryce, ze nawet z rozświetleniem widzialem nierowne podswietlenie, no ale to bym zeszłoroczny model panasonica, w kazdej gazecie na 1 miejscu egzekwo z KS7000, gdzie w ciagu 5 miesiecy mialem 4 razy wymieniana matryce (tak w ramach poprzedniej strony i telewizorw LCD 'nie do zdarcia'...)

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Wspolczuje felernej matrycy, u mnie gra gitarka, znajomi mieli szczeki na podlodze jak zobaczyli sama wielkosc tv, a jak odpalilem cos w 4K to nawet kolezanka zaczela mowic, ze tak nienaturalnie wszystko za ostre :) Tak szczerze to powiem, ze czasem patrze na ta moja mebloscianke i zaczynam sie powoli zastanawiac czy nie wejdzie tam 75', to bylby dopiero kocur.

 

Odnośnik do komentarza

Ja w weekend skusiłem się na oleda 65' B7V. "Eske" (moja pierwsza konsola MS he he) dorzucili plus 300 zwrotu na konto. 

W tygodniu nawet nie miałem czasu żeby się dobrze pobawić, ale w ta sobotę się potestuje, posprawdza wszystkie funkcje. Jedynie co mogę napisać ale to do duże, wcześniej miałem skromne 48'

Odnośnik do komentarza

Tak na szybko z goglarki:

 

 

Jeden z komentarzy pod filmem:

Cytat

10 minutes ago I exchanged my c7 for sony 930 e because I got screen burn after 2 months having the tv and the screen burn is kf a section of the game thats oppened for each match that takes 20 -40 min average and I play 3-5 matches average daily, Oled for gaming is a joke, the pixel refresher is a joke too it cleared up a small part but left the rest and I know all of it would come back, the controller is a joke too cheap plastic. I would want the c7 if I didnt play video games but I still have to hook up my new Sony so we will see. I just want to add that from Vids Ive seen both tvs come close to each other as far as picture quality and both have some better parts here and there

 

 

Odnośnik do komentarza

iksde

 

 

Patrząc na ten filmik KS8000 jest na takim samym poziomie jak X930E. No to w takim razie mój B6 jest masakrycznie lepszy od X930E bo KS8000 jest gorszy pod każdym względem od mojego OLEDa. 

 

 

 

 

Ten jeszcze lepszy filmik xD Pewnie ludzie serio wierzą, że na OLEDzie nie ma białego koloru tylko sam niebieski <facepalm>

 

Pro Tip: o kant dupy można rozbić takie "porównania" na jutubie.

 

No ale spoko, fajnie się patrzy jak racjonalizujecie sobie zakup (lub jego chęć) po prostu gorszego sprzętu poprzez wyszukiwanie komentarzy o wypaleniach lub takie filmiki.

 

 

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...