Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mlody23 napisał:

Panowie wybór zawęził się do 3 tv: Sony xe85 55" - 4499pln, Panasonic ex780 50" - 4099pln, Samsung Mu7002 49" - 3799pln. Poradzicie, który z tych byłby najlepszym wyborem? Chodzi o obraz a nie koniecznie o cale - ja wiem że tv nigdy nie jest za duży :D ale w tym przypadku priorytetem jest jakość obrazu. 

Jeżeli maksimum ceny jaką chcesz wydać to 4500 zł to najlepiej chyba Samsunga ale 8000. 

Teraz wypatrzyłem promocje na Amazonie za Soniacza 55xe90 za 998 $- na nasze około 3700 złociszy. Że u nas nie moga zrobić nic konkretnego z tymi cenami:/

Odnośnik do komentarza
Teraz, Jakim napisał:

Jeżeli maksimum ceny jaką chcesz wydać to 4500 zł to najlepiej chyba Samsunga ale 8000. 

Teraz wypatrzyłem promocje na Amazonie za Soniacza 55xe90 za 998 $- na nasze około 3700 złociszy. Że u nas nie moga zrobić nic konkretnego z tymi cenami:/

To nie dla mnie tv, przyjaciel chce kupować i na raty rozłożyć, więc amazon raczej odpada. Generalnie górną granicą miało być 4000pln ale troszkę można podciągnąć ;) jeśli jakość by na tym sporo zyskała. Stąd moje informacje o cenach w poście wyżej. Sprawdzę jeszcze tego samsunga, chociaż chyba te 3 które podałem rozważa.

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.11.2017 o 11:59, mattaman napisał:
W dniu 19.11.2017 o 22:24, Gromit napisał:
Jeszcze co do wypalania się oledów - widzieliście może ten wpis: https://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html ? Mnie mocno zniechęcił do inwestowania w taki telewizor. Seria 7 LG jest chyba jeszcze za krótko, żeby definitywnie stwierdzić, czy ten problem został wyeliminowany?

Na rtings puszczają ten sam obraz 24/7 na lg B7. Wypaliło się coś po 9 tygodniach takiego używania, więc normalnie grając nie jesteś w stanie tego zrobić.

To są 4 testy! A nie jeden. Linka podawałem dawno temu, gdy startowali.

  • Top and bottom: Letterbox bars present for 2 hours, then absent for 3.5 hours (movie example)
  • Top left: 100% solid logo, present for the whole clip (torture test)
  • Top right: 50% opacity logo, present for the whole clip (network logo torture test)
  • Bottom left: 100% solid logo, present for 2 hours then absent for 3.5 hours (video games example)
  • Bottom right: 50% opacity logo, present for 10 minutes then absent for 2 minutes (sports or TV shows example)

 

Po 12 tygodniach wszystko wypalone, choć zapewne tych po prawej stronie większość osób nie zauważy (poza planszami testowymi).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Arek_ napisał:

To są 4 testy! A nie jeden. Linka podawałem dawno temu, gdy startowali.

  • Top and bottom: Letterbox bars present for 2 hours, then absent for 3.5 hours (movie example)
  • Top left: 100% solid logo, present for the whole clip (torture test)
  • Top right: 50% opacity logo, present for the whole clip (network logo torture test)
  • Bottom left: 100% solid logo, present for 2 hours then absent for 3.5 hours (video games example)
  • Bottom right: 50% opacity logo, present for 10 minutes then absent for 2 minutes (sports or TV shows example)

 

Po 12 tygodniach wszystko wypalone, choć zapewne tych po prawej stronie większość osób nie zauważy (poza planszami testowymi).

 

Zobaczymy, ja zaryzykowałem. Dam znać za parę lat czy było warto :P.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

jesli preferujesz OLED nadLCD to po co sie wogole pytasz

A PS4 Pro jak ktos nie ma oplaca sie kupic za polowe ceny z gra teraz ? nie, nie oplaca, poczekaj az sie promki skoncza i bierz golasa za prawie 2k:yao:

 

Jeszcze te 5 lat gwarancji :facepalm: cos takiego w PL kosztuje ladny procent TV.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Lecę na starej Bravii z 2008r.  Chcę zmienić na nowy tv, najlepiej Sony. TV do grania (niski input lag) i oglądania tv - głównie programów informacyjnych. Nie jestem purystą i nie lubię porównywania i szukaniny. Chciałbym wydać 3000zł - 4000zł i ten tv nie powinien być duży, optymalny byłby 40'.

 

Co polecacie? Parę miesięcy temu chciałem kupić tv, ale potem miałem inne rzeczy na głowie. Był zachwalany Sony KD-43XD8005 i nawet chciałbym go kupić, jeśli jest rzeczywiście niezły, niestety z tego co widzę, to nigdzie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Jak 40 to raczej nie ma sensu 4K, a jak do grania ( PS4 Pro ) i normalnego TV to najlepszy kandydat jest imo tylko jeden

https://hdtvpolska.com/sony-we750-test-telewizora-full-hd-z-hdr-dla-graczy/

Jedyny minus jesli grasz na Koxie, to wtedy juz kombinuj sam.

 

ten tv o ktorym mowisz, ma kontrast TV HD Ready i bledy w odwzorowaniu kolorow.....

 

 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...