Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

By trochę przełamać oledomanię. Z recenzji Samsunga NU8002, NU8042, NU8072:

 

Cytat

Jeszcze bardziej uraczeni powinni być fani grania na telewizorze. Dla tej grupy nabywców nie ma właściwie w tej chwili lepszego telewizora! Samsung jako jedyny oferuje unikalną możliwość użycia upłynniacza w trybie Gra – dzięki temu gry 30fps chodzą jakby miały więcej niż 60fps, a natywne 60fps są idealnie ostre przy ruchach. Tego nie oferuje żaden inny TV w tym roku! Czy NU8002 ma jakieś wady? Prawdę mówiąc ciężko mi coś tutaj znaleźć. Produkt jest bardzo dobrze wyważony, a do tego przystępny cenowo. Oczywiście można by chcieć, by był lepszy w każdej procedurze testowej lub jeszcze tańszy, ale patrząc realnie nie ma w tym roku lepszych telewizorów za takie pieniądze. To myślę, że najlepsza rekomendacja. 

PLUSY:

Matryca 120Hz z dobrym oddaniem ruchu w sporcie – idealny na mundial w Rosji
Bardzo dobry efekt HDR w tej półce cenowej

Bardzo niski input lag, także w trybie 4K HDR – najlepszy telewizor dla graczy w tym roku
Dedykowana funkcja upłynniacza w trybie Gra – możliwość uzyskania „efektu” 60fps+ w 30fps grach
Możliwość uzyskania ostrości ruchu w Grach, która deklasuje konkurencję (ponownie dzięki funkcji upłynniacza)
Wysoka jasność matrycy SDR (620 nitów) – doskonały wybór do słonecznych pomieszczeń
Bogate możliwości kalibracji – dobre odwzorowanie barw „po”
Szeroka paleta barw – 94% DCI
Wykonanie na wysokim poziomie
Wysoki kontrast
Bardzo dobry system operacyjny – Tizen
Świetna współpraca z urządzeniami zewnętrznymi (sterowanie jednym pilotem)
W pełni gotowy na odbiór telewizji Ultra HD (satelitarnie, naziemnie)
Smart Pack 2018
Cena/jakość

 

Minusy:

Kąty widzenia (typowa wada matryc VA)

 


Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

Ale przeczytałeś cały test?

 

Cytat

Zalety zastosowania systemu wyglądają naprawdę imponująco. Aż człowiek zaczyna zastanawiać się czemu żaden z innych producentów nie poszedł taką, rewolucyjną ścieżką? Myślę, że problem jest w odpowiednio szybkim procesorze obrazu, który udało się Samsungowi zbudować. Upłynniacz jest funkcją znacząco podwyższającą wartość input lag i tworzenie trybu „Gra” polega przede wszystkim na zablokowaniu tej funkcji. Na rynku były w prawdzie telewizory, które z upłynniaczem miały niewielką wartość opóźnienia np. ok. 50ms, co pozwalało pograć np. w gry wyścigowe, ale w strzelankach już było irytujące. NU8002 natomiast, wraz z upłynniaczem, ma opóźnienie na poziomie zaledwie 20ms
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/

 

Odnośnik do komentarza

No robi to wrażenie, ciekaw jestem jak to się w praktyce sprawdza. Nadal jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy szybkich scenach procesor to ogarnia i nie ma żadnych artefaktów/spadków płynności. Bardziej mnie jednak freesync interesuje, ale no, fajnie, że pojawiają się takie rozwiązania w takim tempie. Kto by pomyślał, że na ratunek upośledzonym konsolom brnącym coraz bardziej w 30fps przyjdą telewizory oferujące interpolację klatek w odpowiedniej prędkości.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MEVEK napisał:

Nie ma juz w sklepach tego modelu LG OLED55C7V - zostaje mi Currys online, albo Amazon, co polecacie ? 

Currys'owi za bardzo nie ufam. Amazon zas zawsze dostarcza towar dobrze zapakowany i ma ubezpieczenie na 2 latka :lapka:

hmm..?

Ja swój kupiłem na Amazonie. Dostarczyła mi go jakas lepsza firma kurierska niż DPD. Było dwóch typów, telefon przed dostawą i co chwilę info na stronce ile czasu i domów zostało. nawet robili zdjęcia, że telewizor doszedł w jednym kawałku. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Gmeru zna się ta TV ale nie pod względem gier z tego co obserwuje. Gra na upłynniaczu odkąd pamiętam, więc nie dziwota, że może nie widzieć artefaktów bo jest do nich przyzwyczajony. Oczywiście mogę się mylić, ale fajnie by było gdyby sam opisał co i jak. Nawet soniasze, które mają najlepsze upłynniacze na rynku, nie są pozbawione artefaktów więc ciężko uwierzyć, że Samsung to ogarnął.

Odnośnik do komentarza

Jadę wkrótce po tego OLED'a :ohboy:

Jako ze to mój pierwszy taki drogi TV i zupełnie nowa technologia, chciałbym zasięgnąć rady co do dobrego ustawienia wstępnego. Co powyłączać, a co nie żeby uzyskać najlepsze rezultaty. Wiem, ze sa filmiki na necie, ale wrzućcie coś od siebie. Z chęcią poczytam. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.06.2018 o 15:11, dee napisał:

Panowie, w technologii OLED dostanę coś sensownego w 49 calach?

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1509531763

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/135446-rewolucja-oledow-juz-niedlugo-oled-40-i-49-oraz-oledy-rolowane-beda-faktem-ale-rowniez-80-oled-8k-to-dwa-kroki-wczesniej.html

 

40-49 cali ma być w 2020 roku (lub koniec 2019 - nie ważne, bo ceny z kosmosu, więc realnie koniec 2020).

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, MEVEK napisał:

Nie ma juz w sklepach tego modelu LG OLED55C7V - zostaje mi Currys online, albo Amazon, co polecacie ? 

Currys'owi za bardzo nie ufam. Amazon zas zawsze dostarcza towar dobrze zapakowany i ma ubezpieczenie na 2 latka :lapka:

hmm..?

Jadę wkrótce po tego OLED'a :ohboy:

Jako ze to mój pierwszy taki drogi TV i zupełnie nowa technologia, chciałbym zasięgnąć rady co do dobrego ustawienia wstępnego. Co powyłączać, a co nie żeby uzyskać najlepsze rezultaty. Wiem, ze sa filmiki na necie, ale wrzućcie coś od siebie. Z chęcią poczytam. 

 


Było śmiało sięgnąć po B7 (bo zakładam, że jednak udało się model C7 kupić). Panel ten sam, a zasadnicza różnica to kolor ramki - wieczorem jest kompletnie niewidoczne, a ten model jest kilkaset zł tańszy. Co do ustawień, jak już będziesz miał, daj znać. Forumek pomoże. :lapka: Mimo wszytko na dzień dobry proponuję własnym oczom zawierzyć i ustawić wszytko pod siebie - tzn. tam nie ma co specjalnie ustawiać, ale zawsze jakieś subtelne modyfikację obrazu możesz sobie sprawić wedle uznania.

W każdym razie gratuluje zakupu i dawaj znać, co i jak. :drinks:

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Redmitsu napisał:

Rozmawiałem chwile z Gmerkiem i mowił ze nie widział zadnych artefaktów z uplynniaczem w trybie gra. 

Duzy dylemat przede mnie stoi, NU8000 za 4999zł czy B7 za 5699zł :(

 

Była bodaj na NU8000 55 promocja w neonecie na 4200zł. Może jeszcze coś będzie z okazji mistrzostw. 

 

Od teraz to mój faworyt i na niego odkładam. Miał być oled ale w sumie nie znoszę grania po ciemku gdzie oled pokazuje największy pazur i mam manię wyłączania wszystko na listwie od razu po zakończeniu użytkowania i inne takie. Opinie o tym NU8000 jako tv do gier, masakra pozytywna.

Odnośnik do komentarza

OLED ma zdecydowanie lepszy HDR, no ale skoro wyłączasz zawsze listwę taki TV nie jest dla Ciebie, wypalenie murowane. Jak zwykle wyjdę na obrońcę oledów ale tekst o graniu po ciemku jest po prostu śmieszny. Za dnia ten telewizor i tak lepiej sobie radzi niż 99% LCD.


Czytam tą reckę B8 i nie widzę porównania do C8, hmm.

Edytowane przez Ins
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...