Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość obrazu jest dla mnie ważniejsza niż upłynniacz z artefaktami. Dodatkowo podświetlenie krawędziowe tfu. Ja rozumiem wybrać Q9FN zamiast OLEDa, ale tego średniaka miałby ktokolwiek brać zamiast oleda z powodu upłynniacza ? xD

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kyo napisał:

@Ins czy Twoim zdaniem te ustawienia które wrzuca ritings są ok.? Wiem że masz inny model ale np. to: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings będzie ok?

Wszystkie ustawienia będą ok do momentu White Balance and Color Space bo to są już inwidualnie ustawienia dla danego tv, na twoim może to pogorszyć jakość obrazu

 

 

Odnośnik do komentarza

Podczas użytkowania nie ma brandingu tak wiec olewam to, szkoda nerwów :) 

Zreszta podobni po kilku kompensacjach ten banding znacznie się poprawia. 

Poradzicie jak ustawić Tv żeby w miare komfortowo oglądać filmy w dni a nie wieczory , chciałem rano obejrzeć Hansa Solo, wrzuciłem ten tryb do jasnychbpomieszczeń z 100 podświetleniem i niestety jedyne co widziałem w ciemnych scenach to własne odbicie :( jak do tej pory to jedyna wada tego TV, muszę zainwestować chyba w rolety zaciemniające bo inaczej oglądanie ciemniejszych scen w filmach jest mało komfortowe.

Zaciemnilem pokój i już jest bajeczka , efekt HDR w tym filmie robi mega robotę, wypala oczy ;D polecam ustawić kontrast dynamiczny na niski , zwiększy się jasność HDR :)

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

Czuję się rozyebay tym LG B8 xD tak jakbym przeszedł z CRT na HDTV

 

Gry z HDRem to zupełnie inne wrażenia, wszelkie światełka iskry niesamowicie rozświetlają pokój, a FH4 jest pięknie kolorowe.

 

Netflix też super aczkolwiek mam wrażenie że muszę pod niego przestawić opcje bo ciemne sceny są za ciemne, Ins pomożesz jakby co?

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, MaZZeo napisał:

Ins pomożesz jakby co?

 

Oczywiście :)

 

Zainstalowałem nowy update do B7 i sprawdziłem tryb HDR Standard (PC). Faktycznie działa wsio jak trzeba i jest jasno jak cholera :)

 

PS. Jak macie PS4 to sprawdźcie sobie demko Tetris Effect w HDR O_o

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Na Netflixie sprawdź Altered Carbon, z filmów BR2049 bedzie tez lux chociaż spodziewałem sie więcej xD 

 

Planet Earth II, Blue Planet II oraz Life of Pi  tez robi bardzo 

 

Matrix tez ponoc jest super w 4K ale nie miałem okazji jeszcze oglądać 

 

co do ustawień sprawdź ten filmik na YouTube od Ins 

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Chciałbym kupić sobie TV i zacząłem trochę się interesować tematem.

 

Z tego co ustaliłem to LG OLED B8 to jest mistrzostwo. Tylko, że 6k za telewizor? Trochę kurde drogo.

Myślałem o czymś od TCL - może jeden z tych dwóch modeli.

https://www.ceneo.pl/56918949

https://www.ceneo.pl/55279033

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z TCL? Czytam w necie, że to dobre budżetowe TVki.

 

Teraz siedzę na jakiś 42" od Sharpa sprzed 5 lat chyba. Nie znam się na tym, filmów nie oglądam, testów z jakimiś planszami robić nie zamierzam. Chcę kupić coś pod konsole.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, estel napisał:

Chciałbym kupić sobie TV i zacząłem trochę się interesować tematem.

 

Z tego co ustaliłem to LG OLED B8 to jest mistrzostwo. Tylko, że 6k za telewizor? Trochę kurde drogo.

Myślałem o czymś od TCL - może jeden z tych dwóch modeli.

https://www.ceneo.pl/56918949

https://www.ceneo.pl/55279033

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia z TCL? Czytam w necie, że to dobre budżetowe TVki.

 

Teraz siedzę na jakiś 42" od Sharpa sprzed 5 lat chyba. Nie znam się na tym, filmów nie oglądam, testów z jakimiś planszami robić nie zamierzam. Chcę kupić coś pod konsole.

 

Kupienie tego TLC za 2700 to totalna głupota, poczekaj na black friday i poluj na 55Nu8002 , może złapiesz w cenie 3k :)

Telewizor jest sporo lepszy niż budżetowy TLC , ma ceniony uplynniacz i dobry HDR :)

Chociaz od 3 k już coraz bliżej do sam wiesz czego xd

Edytowane przez Belusia3d
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeju kocham ten tv, mam pytanko na ile macie ustawione podświetlanie matrycy OLED jeśli np wieczorkiem oglądacie film lub gracie ? Zawsze 100?

Nie ukrywam, ze zależy mi na jak najlepszym efekcie hdr i ten który jest przy 100 gniecie jaja jednak daje trochę po oczach, wczoraj tak mi wypaliło oczy ze przez godzinę zasnąć nie mogłem z wrażenia ;D

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Belusia3d napisał:

Jeju kocham ten tv, mam pytanko na ile macie ustawione podświetlanie matrycy OLED jeśli np wieczorkiem oglądacie film lub gracie ? Zawsze 100?

Nie ukrywam, ze zależy mi na jak najlepszym efekcie hdr i ten który jest przy 100 gniecie jaja jednak daje trochę po oczach, wczoraj tak mi wypaliło oczy ze przez godzinę zasnąć nie mogłem z wrażenia ;D

 

Ja jeśli dobrze pamiętam na 85 miałem, w SDR na 55. Niby OLED-y takie ciemne, ale wieczorem na dłuższe sesje było mi zbyt jasno czasami, więc zjechanie w HDR trochę zwiększało komfort. W SDR ten TV jest cholernie jasny jak dla mnie, więc praktycznie w połowi skali mam to ustawione.

Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem już kilka filmów w HDR w tym Blade Runner(polecam) , i moim zdaniem jak do tej pory najlepszy efekt HDR widziałem w nowym Han Solo Gwiezdne Wojny :obama:

Szczególnie akcja na kosmicznym pociągu jak strzelają laserami :D

Wydaje mi się, że reżyserowie itp dopiero uczą się tej technologii, i z każdym nowym filmem będzie to coraz fajniej wyglądać :)

 

Duża będzie różnica między posiadaniem wersji cyfrowej filmu UDH 4K z HDR  zgranej na dysk twardy podłączony pod TV a posiadanie płyty z filmem i odtwarzacza Blue Ray ?

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...