Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rozumiem, że nikt w elektro nie pracował skoro takie rzeczy piszecie. Po krótce. Masz zakaz wręcz sprzedaży "golasa". musi być komplementarna sprzedaż chociażby yebane baterie do pilota byleby były 2 pozycje na paragonie. gwara do wszystkiego. nachalnie! za którymś razem klient z pewnością odpuści i wezmie. Raty 0%? Pewnie, że są. Tylko co z tego skoro każdy sklep ma ich określoną pule i jak ją przekroczy to dostają wszyscy gołą podstawe (w ME jest to 2100 ziko). a pozniej przyjezdza wszechwiedzący ASM i włącza sie coaching z poradników za 5 ziko. Jezu jak dobrze, że tam juz nie pracuje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A czy ktoś na forum używa telewizora jako monitora, ewentualnie może polecić jakiś monitor od 32 cali w górę z dobrym HDRem. 

 

Lubię czasami grać na monitorze, ale niestety są gry, takie jak np Forza czy BF, które mocno tracą na monitorach, za każdym razem jak podłącze kompa pod telewizor to różnica generacji.

 

Sam się zacząłem zastanawiać nad tym 42 calowym oledem, jak już wyjdzie, szukałem teraz czegoś w sklepach to standardowo poza 43 Sony za 3k nie ma nic.

Odnośnik do komentarza

Jest chyba tylko ten philips momentum.
Też szukam coś podobnego, z jednej strony RL w którego tłukę jak wariat wymaga niski IL i znośna przekątna żeby nie ganiać wzrokiem po tv(gram z 1.5m)
Z 2 strony do singlowej gierki to śmiało taka 55 by wjechała.
Ja jutro ide do rtv po 48 mam rezerwację.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, easye said:

A czy ktoś na forum używa telewizora jako monitora, ewentualnie może polecić jakiś monitor od 32 cali w górę z dobrym HDRem. 

 

Lubię czasami grać na monitorze, ale niestety są gry, takie jak np Forza czy BF, które mocno tracą na monitorach, za każdym razem jak podłącze kompa pod telewizor to różnica generacji.

 

Sam się zacząłem zastanawiać nad tym 42 calowym oledem, jak już wyjdzie, szukałem teraz czegoś w sklepach to standardowo poza 43 Sony za 3k nie ma nic.

Ja przez większość czasu miałem podłączonego Hisense 65 cali. Teraz przez chwilę mam sam monitor 27 cali i wcale mi się nie chce grać na takim maleństwie. Zero wczucia w gry.

TV jako monitory są zajebiste, ale moim zdaniem najlepiej jako drugi monitor, a nie główny i napewno nie jako jedyny. 

Tzn. ludzie sobie chwalą LG OLED C1 48cali, ale ja bym nie mógł się pilnować, by ekranu nie wypalić. Rozwiązaniem jest jakiś tani LCD do forumka, YT i Worda/Excela + OLED do mediów. 

A skoro TV byłby jako drugi, to wielkość moim zdaniem nie jest problemem. Sam przygotowuję pokój pod 85 cali monitor :)

Odnośnik do komentarza

No nie no granie w the last of us czy horizon na 27" ? XD
Jest w tym jakiś heroizm.
Jak zmieniałem tv to kilka dni gralem na monitorku 27".
Musiałem tak blisko podjechać że nogami haczylem o komodę.
Do singlowych gierek to i 65 z 1.5m jest git.
Gram tak u szwagra na xh90 i jest super.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Tak a propo hisense to mieli niezły model w zeszłym roku.
Myślałem że w tym pójdą za ciosem a tu cisza.
Tak samo tcl.
Może przyszłoroczne modele coś wniosa ale i tak musiał bym czekać na wyprz do listopada czy nowego roku więc wezmę już tego oleda.
Nie mam złudzeń że w 3 lata go zaoram no ale raz się żyje.
Taki elden ring i horizon 2 może wynagrodzą.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, easye said:

Ja obecnie mam 32 calowy 1440p ale brakuje w nim HDRu. Powiem szczerze, ze gdyby LG wydało w końcu tego swojego Oleda 42 cale to zastanowiłbym się czy nie kupić czegoś takiego i nie powiesić na ścianie za biurkiem.

Rozważ kupno OLEDA 55 i powieszenie na ścianie za biurkiem jako drugiego monitora. 

Chyba, że koniecznie chcesz mieć tylko jeden monitor i absolutnie nie masz miejsca na 48 cali lub więcej. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, easye said:

A czy ktoś na forum używa telewizora jako monitora, ewentualnie może polecić jakiś monitor od 32 cali w górę z dobrym HDRem. 

 

Lubię czasami grać na monitorze, ale niestety są gry, takie jak np Forza czy BF, które mocno tracą na monitorach, za każdym razem jak podłącze kompa pod telewizor to różnica generacji.

 

Sam się zacząłem zastanawiać nad tym 42 calowym oledem, jak już wyjdzie, szukałem teraz czegoś w sklepach to standardowo poza 43 Sony za 3k nie ma nic.

 

Z monitorów ten wydaje się być spoko, poza ceną oczywiście... Chociaż jak na monitor z dobrym HDR i na matrycy VA i tak jest dobrze.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/aorus-fv43u

https://www.x-kom.pl/p/651999-monitor-led-32-i-wiekszy-gigabyte-aorus-fv43u-czarny-4k-hdr-hdmi-21.html

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, C1REX napisał:

Rozważ kupno OLEDA 55 i powieszenie na ścianie za biurkiem jako drugiego monitora. 

Chyba, że koniecznie chcesz mieć tylko jeden monitor i absolutnie nie masz miejsca na 48 cali lub więcej. 

 

 

Polecam zapoznanie się z follow-upem:
 


Na ten moment używanie telewizora OLED jako monitora do PC to wyrzucenie kasy w błoto.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza

Osobiście też bym nie używał OLEDa jako jedynego monitora do PC. 

Co innego jednak, jeśli to jest drugi monitor tylko do gier i filmów. 

 

Rozumiem jednak obawy. Sam je mam. 

Dlatego za cenę OLEDA 65' biorę LCD 85'. 

 

"Biorę" bo pewnie dopiero w styczniu go kupię, kiedy sobie pokój na niego przygotuję. 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, easye said:

To samo co z zeszłorocznym XH90 xD nieźle dałny.

 

No nic czekamy na Oledy.

 

LCD Sony często mają też gorszy input lag od LCD LG i Samsunga. 

 

Biorąc TV jako monitor warto pamiętać, że ustawiając na PC/Game mode wyłącza się wiele funkcji poprawiania obrazu i generalne recenzje TV nie biorą tego pod uwagę. 

 

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

 

Tu jest lista TV z najlepszym input lagiem. Czołówka, to głównie LG i Samsung.

Wiele najszybszych "monitorów" to najtańsze modele w danej klasie. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Udało się wycyganić tego 65qn91a za 2400 w neonet xD Ogólnie fajny tv, czernie zaskakująco dobre jak na lcd, a HDR świeci tak mocno jak poranne słońce na kacu. Jedyny większy minus to tylko 1 port hdmi 2.1 i nadal brak jezyka polskiego przy wyszukiwaniu głosowym co trochę wkurza jak szukamy pl filmików na yt

Odnośnik do komentarza

Ogólnie bekowa akcja. Miałem na oku ten model i c1 oleda. Kilka dni przed akcja dodałem na pałe do koszyka samsunga by sprawdzić ile ostatecznie wyjdzie po wszystkich tych promocjach i jakoś o nim zapomniałem. Wszedłem na strone produktu po paru dniach i patrze, że cena 2680 z dupy totalnie, ale zablokowana możliwość dodania do koszyka. Patrze, że ja przecież mam to w koszyku od kilku dni, więc z ciekawości dałem złóż zamówienie(jeszcze tą złą cenę zbiłem kuponem 50za500 :cebula: by mieć ostatecznie 2430). Dałem odbiór w sklepie z płatnością na miejscu - nie płaciłem z góry bo czułem, że na 99% anulują to zamówienie, a neo już kiedyś mi oddawało hajs tydzień za anulowane zamówienie. Jakimś cudem przeszło, wysłali do sklepu i na miejscu zapłaciłem 2430 xd Chłop trochę wielkie oczy zrobił jak cenę wbijał na kasę z zamówienia online, ale problemów nie było.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, YETI said:

Orientujesz się czy w X90J wczystko działa?

 

Ten model chyba naprawili.

 

Jednak głowy nie dam sobie uciąć. To są info z sieci i nie każdy potrafi rozpoznać różnicę pomiędzy 1080p, a 4K. 

Na PC jest łatwiej, ale przy niektórych grach to jak BluRay vs 4K HD disk. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale w tych sklepach oraja Januszy xD.
Typ przede mną brał jakaś biedę za 3000 a finalnie mu 4600 wyszlo w ratach xD.
1050 ubezpieczenie 30zl msc ubezpieczenie kredytu itd.
Jprd aż mi go szkoda było :(
No ale jak nie myśli to co zrobić.
No ale finalnie po kilkunastuminutowej gadce udało się wziąć golasa w ramach 30 rat 3 raty gratis.
Teraz chuchać i dmuchać żeby ze 3 lata wytrzymał i na olx zanim się wypali.
8a70e7e552da858027a237a3485ebef3.jpg

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Edit

Temat do zamknięcia kupiłem xD

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...