Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nigdy samemu. Jak robisz sam celowo i bez powodu, jest to powód do utraty gwarancji jak wpadnie serwis. Sprawdzają na miejscu liczbę czyszczeń. Jedynie jak przez infolinię karzą zrobić to możesz. Sam z automatu gdzieś po roku Ci zrobi.

No i tu ciekawostka. Jak przyszedł serwisant od lg to mówił aby robić co dwa miesiące najlepiej.

Ja miałem z 4 czyszczenia, sprawdził w statystykach i nic nie powiedział, że to niewłaściwe, a właśnie ze powinienem częściej.

Ogólnie są trzy rodzaje czyszczenia, jedno po 4 godzinach ciągłego używania tv, wtedy widać, że telewizor nie wyłącza się do końca tylko po kilku minutach jest takie "klik".

Drugie to właśnie po iluś tam godzinach, 2 tysiące chyba?

No i trzecie to ręczne. Wszystko dzieje się fajnie jak tv jest wyłączony, więc nawet nie wiemy kiedy.
Odnośnik do komentarza

No i tu ciekawostka. Jak przyszedł serwisant od lg to mówił aby robić co dwa miesiące najlepiej.

Ja miałem z 4 czyszczenia, sprawdził w statystykach i nic nie powiedział, że to niewłaściwe, a właśnie ze powinienem częściej.

Ogólnie są trzy rodzaje czyszczenia, jedno po 4 godzinach ciągłego używania tv, wtedy widać, że telewizor nie wyłącza się do końca tylko po kilku minutach jest takie "klik".

Drugie to właśnie po iluś tam godzinach, 2 tysiące chyba?

No i trzecie to ręczne. Wszystko dzieje się fajnie jak tv jest wyłączony, więc nawet nie wiemy kiedy.
Są 2 czyszczenia, nie 3.

Jedno robi się samo co 4 godziny pracy TV. Jak używałeś 3,5 i włączysz ponownie to zrobi się po kolejnym wyłączeniu jeśli przekroczyło łącznie 4h.

Drugie ma opcje ręczną i automatyczną. Ręcznie wywołujesz z menu i jest tam jak byk ostrzeżenie. Automatyczne robi się co 2 tys godzin i też wywala ostrzeżenie na cały ekran.

Wystarczy poczytać forum hdtv aby potwierdzić, że serwis lubi cofać gwarancję z tego powodu jeśli nie istniały przesłanki aby włączyć manualnie. Są udokumentowane przypadki.

A już w ogóle robienie tego raz w miesiącu? Lol...

Ogólnie dla tych co lubią sobie manualnie odpalić trzeba chyba wyjaśnić o co chodzi z tym i na jakiej zasadzie działa. Każde takie manualne włącznie powoduje minimalne obniżenie jasności maksymalnej ekranu. Cały zabieg polega na wyrównaniu napięć pikseli do tych najbardziej zużytych.
Odnośnik do komentarza

Nie chce być złośliwy, ale mało mnie obchodzi podrzędny serwisant. Przerabiałem takie coś z serwisem z Piły w kwestii 65B7 kilka lat temu, otarło się o sąd. Dotarłem do samej centrali LG i rozmawiałem z kierownikiem serwisu centralnego na Polskę, i dopiero jego interwencja pomogła w mojej sprawie, bo serwis twierdził, że nie widzi problemu.

A jak coś Ci walnie, to ten sam serwisant Ci powie, że sorry ale jednak nie mogłeś robić. Jeśli mam udokumentowane przypadki odmowy serwisu naprawy TV z powodu zbyt dużej ilości manualnej kompensacji proporcjonalnie do czasu użytkowania, to sorry ale nie ma o czym dyskutować.

Ale każdy niech robi jak chce. Przecież to Wasze TV.

Odnośnik do komentarza
No moze i masz rację, przekazuje tylko informacje. O moich czyszczeniach nie powiedzieli ani słowa.
Bo to pewnie zależy od tego po co był serwisant. Jak okazuje się, że trzeba wymienić matryce która kosztuje w serwisie 90% ceny TV, to wtedy jest szukanie argumentu aby jej nie wymienić. A jak wpadnie wymienić płytę główną za 340 zł, to i 100 kompensacji w tydzień nie zrobi różnicy.

Dokładnie tak było u mnie. Wymiana płyty? Zero problemu. Wymiana matrycy bo wymiana płyty nic nie dała? Wojna na X frontach, bo była droższa niż TV nowy.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mozi napisał:

Za te pieniądze bym brał bez zastanowienia. 


Taki mam plan. Chociaż 4400 zł w tym roku za zeszłoroczny, gdy w ostatni black friday szedł za 3999 zł. Cebula piecze, ale no dolar, inflacja, elektronika w górę.

Już nie mam swojego szajsunga, pogoniony dziś, została pustka w serduszku i na szafce, więc trzeba szybko zapełnić :(

Odnośnik do komentarza

W teorii mogę sobie czekać chwilę, bo teraz podpiąłem monitor 28" i pierdziawki glosniczki stereo. Muszę sobie pogorszyć standard życia by potem był szok z OLEDem xD

 

Disney czy Prime może lecieć z PS5 na czas braku Smart TV.

 

Lubiłem tego Samsunga skurwysyna, no ale to HDMI 2.0 i brak 4K/120Hz do nowych gierek i trybu 40fps :(

Odnośnik do komentarza

Mógłbym podjechać do Niepołomic, o ile wpakuję karton do Skody Liftback xd

Jak zamówię z płatnością na miejscu, ale wyjdzie, że to ekspozycja, to można bez problemu dać cancela?  Raczej bankowo to wystawowy, inaczej daliby opcję wysyłki chyba.

Edit:
EURO RTV ma tę samą opcję, do odbioru tylko w salonie. Tam mam bliżej, spojrzę jutro.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...