Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystał ktoś w praktyce z trybu Black Frame Insertion? W Samsungu jak to włączałem, to od razu bolała mnie głowa. Dodaje to czarną klatkę co chwilę, przez co obraz wydaje się bardziej mrugać i jest ciemniejszy. Nigdy nie czułem korzyści w tym trybie a rzekomo miał ograniczyć blur, a jedyne co mi to dawało, to łzawienie oczu.

W LG C1 była ponoć opcja na black frame w 120Hz. W C2 zrobili downgorad wyłącznie do 60Hz. Ktoś testował faktyczną korzyść z tego ustawienia i jest gorzej w aktualnym modelu? 

Odnośnik do komentarza

Wpadłem zostawić info, może się przyda co do serwisu LG we Wrocławiu

 

Ogólnie nie mogę się do niczego przeczypić, za wyjątkiem czasu oczekiwania. Od zgłoszenia informacji do serwisu minęły dwa tygodnie do wymiany, ale dzwoniła miła Pani i informowała, że czekają na matrycę.

Tv kupiony w Euro RTV w styczniu, w listopadzie postanowił się zepsuś. Reklamacja zgłoszona przez stronę RTV i w sumie tyle mnie interesowało. Nie chcieli żadnych kart gwarancyjnych ani innych rzeczy.

Wpadl serwisant z nową matrycą, zmienił wszystko w niecałe 30 minut i wszystko śmiga. Do tego od dnia dzisiejszego gwarancja przedłużona na kolejne dwa lata, czego się nie spodziewałem.

 

Ale ogólnie duży plus serwisu.

Chodziło o C1 65 cali.

 

Nie wiem czy kiedyś ktoś z Was korzystał z profesjonalnej kalibracji, ja to zrobiłem po raz pierwszy w życiu przy tym OLEDzie - korzystałem z tej stronki https://skalibrujtv.pl/

Robiłem to po 2/3 miesiącach normalnego użytkowania i faktycznie ta kalibracja zrobiła zajebistą robotę - jak sobie czasem sprawdzałem i zmieniałem tryby jak było wcześniej a jak po zmianach, to jak całkiem nowy TV.

Teraz się zastanawiam czy robić znowu... bo ustawienia zostały ale jednak matryca jest nowa, więc pewnie w pizdu nie jest to tak, jak być powinno.

Edytowane przez Faranell
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Red_ napisał:

Dzwonił kurier, że dziś nie będzie bo się nie wyrabia. A idź pan fhuj, w tym tempie nie zdążę go sprawdzić przed wyjazdem na święta :/

 

ja juz mam xd ale jeszcze nie podpialem. plus dla sferisa za wyslanie go na palecie, ale minus dla db schenker, ze kurier zostawil tv pod blokiem i musialem sobie radzic 

Odnośnik do komentarza

Gratki. Kupiłem w niedzielę z info, że ma być 12.12, potem wychodzi, że niedzielne zamówienia wyjdą w poniedziałek, a realnie dostanę w czwartek xd 

Dobrze wiedzieć, że będzie paleta, przynajmniej gwarancja, że stoi stabilnie, a nie uwalony na stosie między meblami (nie wiem jaki standard mają Morele, a nad ich ofertą też się wahałem, tylko bug z dodawaniem towaru do koszyka mnie powstrzymał). Kurier mówił mi, że nie będzie jutro wnosił, więc mam sobie go zgarnąć spod klatki, na szczęście 55" da radę dotargać do windy. Gorzej jakby w domu była tylko żona z małym dzieciakiem, no chyba facet byłby na tyle wporzo, by chociaż spod drzwi pomóc jej pociągnąć pakę do windy te 2 metry.

Sprawdź m a t r y c ę :nosacz3:

Odnośnik do komentarza

Po takich akcjach z wysyłka można ocenić jakość sklepu. W euro albo media exprercie nie miałbyś takich cyrków, No ale coś za coś.

 

co do webosa vs tizen, ja już przyzwyczaiłem się do Tizena i złego słowa powiedzieć nie mogę. Przełączanie się między konsola, dekoderem a aplikacjami jest bezproblemowe. Do ustawień głębszych człowiek już nie zagłada po paru dniach od zakupu. Minimalistyczny pilot jest kompletnie wystarczający, a za pilotem z kursorem nie tęsknie. Dla mnie na plus ze na głównym ekranie w tizenie nie mam tych wstrętnych reklam co na nowych webosach.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, _Red_ napisał:

Sprawdź m a t r y c ę :nosacz3:

 

wlaczylem test kolorow na yt i znalazlem po 1 bad pixelu na kolorach: bialym, czerwonym i niebieskim, ale nie widze tego z kanapy, a juz tym bardziej jak wlaczylem gierke, wiec zostawiam go o ile zaraz nie wyskocza kolejne. jak masz sprawdzony test to podeslij pls

 

co do samej jakosci na ustawieniach standardowych to jestem pod mega wrazeniem kontrastu, nasycenia kolorow i detali, ktorych nie widzialem wczesniej. jeszcze nic nie zmienialem w suwakach (ustawienia z rtings beda ok? https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled/settings), ale jestem juz dzis wypruty i jutro sie tym zajme.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i spoko, tyle to myślę nie problem, jest tam jakaś norma ile może być defektów. Ale to co miałem w magazynowym C1 to był jakiś absurd, gdzie były wygryzione całe klastry pikseli.

Nawet w LCD miałem od nowości bodajże 1 bad pixel. Zauważyłem go kiedyś przypadkiem na niebieskim tle menu PS4 - tylko na takim widać było brak tego koloru w postaci białej kropki.

Testu sprawdzonego nie mam, ot po prostu zmieniające się statyczne plansze o jednolitym kolorze z YT.

Czytałem, że C2 ma dużo lepszą fabryczną kalibrację niż C1, więc prosto z pudła powinien oddawać lepsze kolory bez bawienia się suwakami. Na to liczę w sumie, bo szkoda np. by pierwsze wrażenie było zaburzone "niebieską bielą", zbyt różową skórą itp.

Odnośnik do komentarza

Odebrany, rozpakowany, podłączony. Działa xD

Na pierwszy rzut oka nie ma żadnych defektów, no może 1 pojedynczy piksel gdzieś nie świeci jak się przyjrzy na jasnej planszy. W granicach normy fabrycznej.

Szara plansza do testów gray uniformity - przy 10% szarości lekki banding pionowy (tj. widzę lekki gradient, zamiast jednolitej planszy) tak jak już tu pisano, że uroda tych matryc, ale może się wyrówna wraz z wygrzaniem, bo takie słowa też tu padały. Odpaliłem Spondermona Moralesa, Metro Exodus, jakiś film, wszystko wygląda rewelacyjnie czysto. Wreszcie brak smug/pixel overdrive/ghostingu, można powoli przesuwać kamerą w tle pełnym drzew, gałęzi, krzaczków i one są cały czas super ostre i wyraźne. Pierwsze co miałem w sumie włączone z gier po obudzeniu konsoli to jakieś LEGO syna w 30fps i żadnego judderingu nie zauważyłem, a ponoć 30fps na OLED boli (chyba że ma się motion plus w Samsung s95b).

Na ekranie mam jeszcze folię, a ta czasem ma jakieś skazy czy zmarszczki pod światło, więc zakładam, że jak zdejmę, to będzie czysto, a to nie rysy na ekranie xd

Puszczę potem update softu bo krzyczy o aktualizację, pobawię się wieczorem ustawieniami obrazu, bo na razie to po prostu fabrycznie z pudełka.

Aha no i jest leciutki i dużo przyjemniejszy w montażu niż C1, chociaż nadal cykałem się by nie uchwycić jakoś niefortunnie lub nie docisnąć k l a t ą  narożnika przy przenoszeniu.

Jest fajnie, dziękuję, pozdrawiam.

PS
Aha i największa zaleta, to że jeszcze nie spadł do 4999 zł xD :red:

PPS
jeszcze dziś odbieram GOW:R to w ogóle będzie piękny testing ground :fsg:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...