Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

ja się zastanawiam nad sony w805a albo samsung f6770, czytam fora testy i jest meksyk w bani oficjalnie :/ na 3d mi tez jakoś szczególnie nie zależy ale większość tv je ma, niektórzy chwalą niektórzy hejtuja.

 

@kubson - te tv mogły mieć całkiem inne ustawienia więc nie sugerowałbym się jakością obrazu w sklepie

Odnośnik do komentarza

ja kupiłem niecały miesiąc temu plasmę panasa 42 cale..wybór padł na owiany internetową legendą model st60.

 

film i telewizja (mam nc+) - no mistrzowstwo świata, nie tylko moja opinia tylko każdego znajomego, który mnie odwiedził i podziwiał programy w hd, filmy na bd, czy mecze na c+

gry - input lag mi nie przeszkadza ale nie gram w bijatyki i szalenie dynamiczne gry, o ile na konsoli ok to juz po podpięciu kompa widać wyraźne opóźnienie w ruchach myszki. Do tego jak juz ktoś wspominal - na plasmie w grach obraz nie jest tak ostry jak na ledach wiec teksturki wydają się być w gorszej jakości

Odnośnik do komentarza

Wgłębiłem się  temat tv Sony serii W6 i wiecie czemu zawdzięcza tak niski inputlag ?  Bo to (pipi) ma matrycę 50 Hz  :woot: więc dziękuję postoję. Następnie przyjrzałem się Philipsowi serii 6008 i niestety dużo osób narzeka na problemy z oprogramowaniem jak i wolnym menu, do tego częste są awarię.

Więc szukam dalej tv do PS4 

Odnośnik do komentarza

ja kupiłem niecały miesiąc temu plasmę panasa 42 cale..wybór padł na owiany internetową legendą model st60.

 

film i telewizja (mam nc+) - no mistrzowstwo świata, nie tylko moja opinia tylko każdego znajomego, który mnie odwiedził i podziwiał programy w hd, filmy na bd, czy mecze na c+

gry - input lag mi nie przeszkadza ale nie gram w bijatyki i szalenie dynamiczne gry, o ile na konsoli ok to juz po podpięciu kompa widać wyraźne opóźnienie w ruchach myszki. Do tego jak juz ktoś wspominal - na plasmie w grach obraz nie jest tak ostry jak na ledach wiec teksturki wydają się być w gorszej jakości

 

Ja mam 50" GT60 i obraz grach jest sporo gorszy niz na piecioletnim full ledowym Samsungu A786. Slabo. No ale TV mam od 3 dni wiec moze uda mi sie znalesc ustawienia takie, ktore zbliza sie do tego wiekowego LCD'ka ... Na dobra sprawe ta praktycznie topowa plazma nadaje sie tylko do filmow w calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jezeli jestes przyzwyczajony do plazmy to nie. Jezeli jestes przyzwyczajony do LED'a to jest tragedia. 

 

No ale dodam tez ze ten moj stary LED A786 to jest mistrz. Nie dosc, ze full led to jeszcze swietny uscpale. Wyjatkowo udany model Samsunga.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie za bardzo mam co polecic bo jedyne co sprawdzalem to modele z malym lagiem, a tutaj internet kazal mi wybierac albo plazmy panasa, albo sony w805 i w905. Kupilem plazme Panasonica TX-P50GT60 ale jestem zawiedziony wszystkim oprocz lagiem i filmami w calkowitej ciemnosci. Kupilbym LCD LED bylbym zawiedziony jakoscia obrazu przy malym input lagu. Ciezka sprawa z kupnem TV dla gracza ... Najlepiej maja osoby ktore nie widza/ nie przeszkadzaja im opoznienia. Praktycznie zero problemow.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ja w 99% tez gram tylko w singla ale w Forze, Gran Turismo, Super Mario Galaxy, Raymana czy Virtue beznadziejnie gra sie z opoznieniem powyzej 30ms. No ale to juz jest zalezne od postrzegania/wymagan czlowieka.  Jezeli nie robi ci to roznicy to masz spory wybor. No ale tak czy inaczej jezeli chodzi o jakosc obrazu w grach to LCD LED wygrywa dla mnie. Jezeli 5 letni LED radzi sobie z tym lepiej niz tegoroczna plazma to tym bardziej topowe modele musza byc lepsze.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

No ja zawsże byłem miłośnikiem plazm Panasa ale zmieniając chatę na większo postanowiłem też dokupić nowy tv do salonu. Plazma poszła do sypialni a do salonu trafił Sony 46 HX 750 i co ? I gry to myślałem, że są czasa i odpalone na next genie jakimś. Największ różnica to ostrośc tekstu i ogólnie wrażenie znacznie wyższej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza

Kupilem Sony50w656a... Szczerze polecam po przewietrzeniu milion stron,forow itp. zdecydowalem sie, ze w relacji cena/jakosc/osiagi tv gracza wygrywa ten wlasnie model. Ghost wyglada dobrze, zero problemow z smuzeniem (bo to niby matryca 50hz-60hz) czy innymi nieporzadanymi efektami.Response natychmiastowy dzieki 16ms inputowi. Hd z nki gitara, jeszcze filmu na blueray nie testowalem. Brak 3d wisi mi,tak jak i ponoc slabe aplikacje i ich liczba choc dla mnie i tak jest ich zupelmie wystsrczajaco(nie mam porownaania).Juz nie moge sie doczekac, podpiecia ps4:) Jak kogos $$$ wali to najlepszy bedzie: panasonic 50vt60 albo sony 55w905 wg mojej subiektywnej oceny.

Edytowane przez BoBJaX_PL
Odnośnik do komentarza

Tak btw wiecie ze ten caly problem matrycy 50hz,100hz l, 200 i wiec hz ro marketingowy belkot. Konsola i Tv i tak wysylaja sygnal w 50/60 hz wiec owe 100 czy 400 hz to sztuczne upscalowanie, ktore wiadomo w najlepszych tv cos tam daje ale generalnie to efekt l, teatru, jadder itd. Jedynie tego co to Sony serii w9 ma natywna matryce 120hz. Poczytajcie specjalistyczne fora...

Odnośnik do komentarza

@Siwas

Stary mialem to samo po pewnym czasie juz serio mialem dosc bo chcialem dokonac najlepszego z mozliwych wyborow ale im dalej w las tym wiekszy zamet... Najpierw mial byc Sony serii 9 pozniej stwierdzilem, ze jednak 55cali za 9tys to przesada i poczytaniu testow na necie min na hdtv poszedlem w plazme panasa 50vt60 ale znowu ze niby ostrosc nie taka jak led i plazmy do sypialni bo wiadomo nie sa zbyt jasne tania tez nie byla 7-8 tys no to Sony w8 ale tu matryca ips czyli slaba czern i pasywne 3d ale cena 5,5-6k, w koncu trafilem na watek sony serii w6 na avforum i tam po przeczytaniu z 60 stron zdecydowalem ze 50w656 i cena 3,7;) teraz mysle ze jakbym kupil tego panasa lub serie w9 to niezly wkxxxrw bym mial. Dodam, ze kierowalem sie przy wyborzem niskim input lagie i jak najlepsze oddaniem obrazu wysylanym przez konsole.

Odnośnik do komentarza

Tak btw wiecie ze ten caly problem matrycy 50hz,100hz l, 200 i wiec hz ro marketingowy belkot. Konsola i Tv i tak wysylaja sygnal w 50/60 hz wiec owe 100 czy 400 hz to sztuczne upscalowanie, ktore wiadomo w najlepszych tv cos tam daje ale generalnie to efekt l, teatru, jadder itd. Jedynie tego co to Sony serii w9 ma natywna matryce 120hz. Poczytajcie specjalistyczne fora...

 

Pisałem o tym wcześniej w tym temacie. Poza tym, żeby uzyskać sygnał 120Hz należy użyć kabla DVI-D, a nie HDMI który ma za małą przepustowość.

 

Jak ktoś chce kupić dobry telewizor i wie czego od niego oczekuje, to powinien szukać informacji na specjalistycznych forach temu poświęconych, bo to co tu czasami czytam powoduje, że włos się jeży.

 

Inna sprawa, że ludzie są leniwi i nie chce im się szukać, a potem mało który przyzna, ze kupił badziew.

Odnośnik do komentarza

BobJax - to prawda, że źródła wysyłają 50/Hz/60Hz, jednak nieprawda, że marketingowy bełkot - jeżeli natywnie matryca obsłuży 100Hz to nie trzeba wielkiej elektroniki aby dać sobie z tym radę. Natomiast wszystko powyżej to tak, tutja już mamy do czynienia z cyrkiem/teatrem/sztuczkami itp. Są takie matryce, tylko trzeba szukać po specyfikacji matryc (czyli producentów matryc) a nie samych TV. 

 

smoo - nawiązując do tego co BobJax napisał, Twoja teoria o małej przepustowości kabla to beczka śmiechu. Powiedz mi proszę Cię, jakie źródło da natywne 120Hz, że niby HDMI nie da rady? DVI-D i jego 120Hz to też śmiech, gdyż obecnie nie masz takich źródeł w AV które wypuszczą same z siebie taką częstotliwość odświeżania obrazu. 

 

ps. czytam teraz specyfikację techniczną standardu HDMI 1.4a i tam jest jak byk 120Hz.. Czy są monitory LCD które mają HDMI 1.4a? W TV to jest bez sensu bo tak jak mówię nic nie daje natywnego 120Hz (nic nie daje powyżej 60Hz a co dopiero powyżej 100), ale jak jest w komputerówkach?

Odnośnik do komentarza

BobJax - to prawda, że źródła wysyłają 50/Hz/60Hz, jednak nieprawda, że marketingowy bełkot - jeżeli natywnie matryca obsłuży 100Hz to nie trzeba wielkiej elektroniki aby dać sobie z tym radę. Natomiast wszystko powyżej to tak, tutja już mamy do czynienia z cyrkiem/teatrem/sztuczkami itp. Są takie matryce, tylko trzeba szukać po specyfikacji matryc (czyli producentów matryc) a nie samych TV. 

 

smoo - nawiązując do tego co BobJax napisał, Twoja teoria o małej przepustowości kabla to beczka śmiechu. Powiedz mi proszę Cię, jakie źródło da natywne 120Hz, że niby HDMI nie da rady? DVI-D i jego 120Hz to też śmiech, gdyż obecnie nie masz takich źródeł w AV które wypuszczą same z siebie taką częstotliwość odświeżania obrazu. 

 

ps. czytam teraz specyfikację techniczną standardu HDMI 1.4a i tam jest jak byk 120Hz.. Czy są monitory LCD które mają HDMI 1.4a? W TV to jest bez sensu bo tak jak mówię nic nie daje natywnego 120Hz (nic nie daje powyżej 60Hz a co dopiero powyżej 100), ale jak jest w komputerówkach?

 

HDMI 1.4a nie obsluzy 120Hz. Kropka. 1.4b prawdopodobnie obsluzy pod warunkiem, ze posiadasz monitor zgodny z tym standardem (i tutaj nie jestem pewien, czy nie wylacznie do 720p). Pisze "prawdopodobnie" gdyz nie interesuja mnie polsrodki.

 

120Hz jest bezsensu w przypadku obecnych konsol, gdy gry chodza w 25-30fps. Ma to sens w przypadku PC - gdzie np sygnal podajesz przez dvi-d a zrodlem jest np quake 3 chodzacy w 120 fps. Wtedy dokladnie kazda renderowana klatka jest wyswietlana na ekranie.

 

Nie wiesz tez za bardzo o czym piszesz odnosnie matryc i ich czestotliwosci odswiezania. Albo nie zrozumiales poprzednich postow. Jesli sygnal podawany jest z czestotliwoscia 50hz to matryca moze wyswietlic jedynie te 50 klatek. Chocby Ci wmowili ze telewizor ma 1000Hz, to wciaz dostajesz 50 klatek na sekunde ktore "uzupelnione" sa programowo przez telewizor do wartosci marketingowej podanej przez producenta. 

 

Po wielu godzinach czytania i przeglądania zdecydowałem się jednak na tego Panasa 50st60e. Mam ustawienia kalibracyjne, więc jak mi go tylko przywiozą biorę się za zabawę. Jako gra testowa idzie Wind Waker HD :)

 

Nie ma czegos takiego, jak ustawienia kalibracyjne. Kazdy tv ktory schodzi z tasmy produkcyjnej ma inne parametry. Jedyny sposob na dobra kalibracje, to ustawienie skali szarosci w oparciu o porzadny kolorymetr i oprogramowanie.

 

http://www.curtpalme.com/forum/viewtopic.php?t=10457

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

powiem więcej, 120Hz nie ma żadnego sensu w 99% przypadków sprzętu AV, gdyż konsole, DVD, dyski BD na telewizji kończąc (która notabene ma określone standardy broadcastu i tam jest wyraźnie max 29,97 klatek na sekundę w NTSC) nie dają takiego odświeżania. (pamiętajmy jednak, że są na rynku sprzęty, który potrafią symulować 120Hz i takie wypuszczać jako source co wtedy przy natywnej dobrej matrycy daje lepsze efekty, niż źródło 60Hz i elektronika telewizora)

 

 

 

HDMI 1.4a nie obsluzy 120Hz. Kropka.

 

możesz to jakoś podeprzeć? Jakiś link do standardu, jaką speckę, cokolwiek? Bo pisza jak byk, że pociągną dwa streamy 1080p/60 każdy - co z resztą jest przewidziane pod aktywne 3d:

 

 

 

High Speed cables can deliver all video content currently defined for the HDMI standard (i.e. more than two 1080p/60 video streams, including 3D

 

będę wdzięczny za więcej informacji z Twojej strony, bo nie umiem tego jednoznacznie zweryfikować. 

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

powiem więcej, 120Hz nie ma żadnego sensu w 99% przypadków sprzętu AV, gdyż konsole, DVD, dyski BD na telewizji kończąc (która notabene ma określone standardy broadcastu i tam jest wyraźnie max 29,97 klatek na sekundę w NTSC) nie dają takiego odświeżania. (pamiętajmy jednak, że są na rynku sprzęty, który potrafią symulować 120Hz i takie wypuszczać jako source co wtedy przy natywnej dobrej matrycy daje lepsze efekty, niż źródło 60Hz i elektronika telewizora)

 

 

 

HDMI 1.4a nie obsluzy 120Hz. Kropka.

 

możesz to jakoś podeprzeć? Jakiś link do standardu, jaką speckę, cokolwiek? Bo pisza jak byk, że pociągną dwa streamy 1080p/60 każdy - co z resztą jest przewidziane pod aktywne 3d:

 

 

 

High Speed cables can deliver all video content currently defined for the HDMI standard (i.e. more than two 1080p/60 video streams, including 3D

 

będę wdzięczny za więcej informacji z Twojej strony, bo nie umiem tego jednoznacznie zweryfikować. 

 

nie ma roznicy czy brakuajce klatki kompensuje zrodlo czy odbiornik - ostatecznie i tak dostajesz wartosc poczatkowa rowna max 50hz, a kazda wartosc podawana poand to jest "oszustwem"

 

 

co do hdmi odpowiem Ci cytatem na cytat

 

"HDMI 1.4a supports frame packing to allow HD3D at 60hz (each eye gets an image), but not 120hz in 2D, as it is limited to 60hz worth of transmissions."

 

Czyli w przypadku 3d dzieki technologii HD3D (http://www.techradar.com/news/computing-components/graphics-cards/amd-hd3d-technology-what-you-need-to-know-1055719) te 120hz jest osiagalne (na drodze kompresji :)), ale w 2D nie uzyskasz PRAWDZIWEGO 120Hz na kablu hdmi. Tylko i wylacznie dvi-d (ale do tego musisz miec odpowiedni nadajnik i odbiornik).

 

Ogolnie radze nie ciaganc wiedzy ze strony producentow, wikipedii czy komputer swiata (nawet na hdtv sporo tekstow jest pisana pod publiczke), ale siegnac do bardziej fachowych zrodel (pierwszy z brzegu topic z tomshardware http://www.tomshardware.co.uk/forum/331322-33-120hz-hdmi#.

Edytowane przez smoo
Odnośnik do komentarza

TomsHardware akurat to takie nasze HDTV tylko dla Angoli więc przykład nie bardzo. Mój cytat pochodzi ze specyfikacji standardu HDMI. BTW link ma 404 Error. 

 

Nie zmienia to faktu, że masz po części rację, gdyż obecnie HDMI ma "limited" gdyż tak jak pisałem, nie ma źródeł, który by potrzebowały pełnej przepustowości, jednak z tego co piszą nie wynika to z fizycznego graniczenia kabla. To w sumie dobra wiadomość. 

 

 

 

nie ma roznicy czy brakuajce klatki kompensuje zrodlo czy odbiornik

 

oszustwo tak, ale wynik tego oszustwa różni się od siebie diametralnie. Jednak możemy to pominąć, bo takie urządzenia nie są dostępne na rynku konsumenckim, a są nimi matryce video. Efekt jednak robi robotę naprawdę nieźle. 

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisalem wczesniej mam plazme Panasonica P50GT60 i jestem meganiezadowolony, bo przegrywa prawie w kazdym aspekcie z moim poprzednim 5 letnim LEDem. Naczytalem sie w kazdej recenzji, ze czern jest idealna no i faktycznie czarny jest czarny ale co z tego skoro gdy jest smolista czern to szczegoly znikaja =/ Od tygodnia non stop bawie sie ustawieniami i albo mam idealna czern bez szczegolow, albo wszystko widoczne i mleko na ekranie (ze tak to okresle). Pytanie brzmi: czy profesjolna kalibaracja moze cos zdzialac czy te wychwalane pod niebiosa plazmy Panasa nie sa niczym niesamowitym.

Odnośnik do komentarza

Zawsze warto spróbować, zwłaszcza ze jesteś niezadowolony z obrazu.

Ja ze swojego hx850 jestem mega zadowolony. Czytałem przed kupnem, ze ten led ma najlepszą czerń porównywalną do plazmy i tak właśnie jest. Teraz go ciężko dostać w sklepach, model wyżej to chyba w905.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...