Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kwiestia jest taka, ze nie chce wydawac 400zl (ustawienia na dzien i noc) tylko po to by miec lepiej odwzorowane kolory, bo okaze sie, ze czern juz taka po prostu jest w tych plazmach. Kupujac ten telewizor liczylem sie z benzadziejna biela, ale nie spodziewalem sie problemow z czernia.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisalem wczesniej mam plazme Panasonica P50GT60 i jestem meganiezadowolony, bo przegrywa prawie w kazdym aspekcie z moim poprzednim 5 letnim LEDem. Naczytalem sie w kazdej recenzji, ze czern jest idealna no i faktycznie czarny jest czarny ale co z tego skoro gdy jest smolista czern to szczegoly znikaja =/ Od tygodnia non stop bawie sie ustawieniami i albo mam idealna czern bez szczegolow, albo wszystko widoczne i mleko na ekranie (ze tak to okresle). Pytanie brzmi: czy profesjolna kalibaracja moze cos zdzialac czy te wychwalane pod niebiosa plazmy Panasa nie sa niczym niesamowitym.

 

a próbowałeś może różnych ustawień kalibracyjnych podanych przez użytkowników AV Forum?

 

przykładowo: http://www.avforums.com/threads/panasonic-tx-p50gt60-reviewers-recommended-best-settings.1762335/

 

trochę to dziwne muszę przyznać

Odnośnik do komentarza

To byly moje pierwsze ustawienia, mialem je juz w zakladce zanim telewizor mi przywiezli ;P

 

Sprawdzalem juz mnostwo rzeczy. Nie moge znalesc nic universalnego. Do kazdej gry, filmu, kanalu na nc+ musze co chwila bawic sie ustawieniami, a i tak efekt koncowy nie zawsze jest dobry.

 

EDIT:

Dobrze, ze wrzuciles jeszcze raz te ustawienia z AVS bo jak je przegladalem to zauwazylem, ze nie ustawilem wczesniej, dosc istotnego szczegolu, a mianowicie Gamma Detailed xD Teraz jest zdecydowanie lepiej, a ogladam za dnia bez zaslonietych okien. Wieczorem bedzie ostre testowanie :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ulepszacze dawno wylaczone, a tryb THX niepotrzebny bo mam lepszy efekt na swoich ustawieniach.

 

No ale tak czy inaczej zabawa z gamma przyniosla naprawde SPORE rezultaty. Wreszcie jestem zadowolony z obrazu. Odpalilem Avatara i wgniotlo mnie :) Jeszcze pewnie kilka drobnych poprawek i uzyskam obraz taki jaki oczekiwalem po tym sprzecie.

Odnośnik do komentarza

Elko, takich tematów jest setka w tym dziele, ale ja spytam w moim, bo sprawa jest dość pilna. W ten weekend muszę coś kupić.

 

Proszę, doradzcie mi coś.

 

Wymagania to:

 

Półka cenowa - okolice 3 tys.

 

47 cali

 

internet

 

 

Mój typ na obecny stan to  PANASONIC TX-L47ET50 za 3200 zł,

aha myslałem też o tym LG 47LM620S, bo ma 4 pary okularów w komplecie i podobno lepszy internet, znaczy przeglądarkę niż panasonic

 

 

 jeśli nie ten to jaki inny i dlaczego? Czy będę miał jakiś problem z podłączeniem takiego telewizora? Mam stary dekoder Cyfry +, który niedługo wymieniam na nowy. Stary TV to 15nastoletni Trilux więc wicie

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Podcieliscie mi skrzydla z tymi tv :( mam samsunga 32', mam go juz chyba z 6 lat, no ale jak mowicie ze hd ready to lipa przy ps4 to szukac chyba musze czegos nowego. Ale hajsu zal i na czyms takim sie zastanawiam.

 

http://allegro.pl/showItem2.php?item=3695077209

 

Bedzie dobry?

Mam podobny problem co Ty mam telewizor który dostałem od rodziców 6 lat temu PHILIPS 32 cale, ale jak znalazłem na forum tu tylko że w innej zakładce to mówią, że wszystkie tv co mają 60 Hz są dobre :) ja właśnie mam 60 Hz i jest napisane HD Ready :/ ja kompletnie nie znam się na TV a mam 14 lat i wiesz nie mam kasy na TV ledwo uzbierałem na PS4 więc na TV ciężko :/ tylko nikt mi nie chce pomóc i napisać czy ten TV bedzie dobry :/http://sklep.polseko.pl/multimedia/telewizory/lcd/philips-32-lcd-widescreen-flat-tv-hd-ready.html JAK KTOŚ SIĘ ZNA PROSZE O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza

 

Podcieliscie mi skrzydla z tymi tv :( mam samsunga 32', mam go juz chyba z 6 lat, no ale jak mowicie ze hd ready to lipa przy ps4 to szukac chyba musze czegos nowego. Ale hajsu zal i na czyms takim sie zastanawiam.

 

http://allegro.pl/showItem2.php?item=3695077209

 

Bedzie dobry?

Mam podobny problem co Ty mam telewizor który dostałem od rodziców 6 lat temu PHILIPS 32 cale, ale jak znalazłem na forum tu tylko że w innej zakładce to mówią, że wszystkie tv co mają 60 Hz są dobre :) ja właśnie mam 60 Hz i jest napisane HD Ready :confused: ja kompletnie nie znam się na TV a mam 14 lat i wiesz nie mam kasy na TV ledwo uzbierałem na PS4 więc na TV ciężko :confused: tylko nikt mi nie chce pomóc i napisać czy ten TV bedzie dobry :confused:http://sklep.polseko.pl/multimedia/telewizory/lcd/philips-32-lcd-widescreen-flat-tv-hd-ready.html JAK KTOŚ SIĘ ZNA PROSZE O POMOC !!!

 

młody powiem Ci delikatnie mówiąc,że przydałby się dużo lepszy tv bo ten  co masz nie nie gwarantuje Ci wysokiej jakości obrazu pod tą konsole, masz słabą rozdzielczość i nie masz full HD to są główne dwa powody dla którego musisz namówić starych na nowe TV, najlepiej rozdzielczość 1920/1080 full HD 100hz 42 cale idealny:D pozdro 

Odnośnik do komentarza

(pipi)a nie mogę szesnasty temat bo Twój najważniejszy :( niechże jakiś mod się zlituje błagam.

 

dodatkowo wygodniej by było, bo na Twoim miejscu też nie miałbym ochoty grzebać w 16 innych tematach czy coś ktoś polecał. A polecał. Panasonica nie znam, LG chodzi ładnie tylko ma pasywne 3d (nie wiem lubisz, uwaga obcina rozdziałkę), polecany był również Sony serii w656 (model 50 cali akurat był na tapecie), tylko matryca 50Hz ale świetny do gier bo mały input lag.

 

ogólnie lookaj na Sony i Panasowe plazmy jeżeli mniejsza ostrość obrazu i jasność ci nie przeszkadza.

 

i jesteś kozak - masz w weekend kupić tv i nie spędziłeś 16 miesięcy na czytaniu i wybieraniu? Gdzie tu radość :D

Odnośnik do komentarza

Po co o tym czytać jak mogę zdać się na forumowych ekspertów?

 

A poważniej, czytałem i to sporo. A czytałbym pewnie więcej jakby nie impuls i całkowita destrukcja starego TVika. Przypadły mi do gustu 2 modele, ale tego sprzętu jest od uja. Chciałbym już mieć coś w weekend i najlepszy wydał mi się właśnie ten panasonic. Chciałem tutaj tylko rozwiać wątpliwości. Może ktoś miał do czynienia z tym sprzętem i mógłby mi poradzić czy to dobry zakup za 3200.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

To byly moje pierwsze ustawienia, mialem je juz w zakladce zanim telewizor mi przywiezli ;P

 

Sprawdzalem juz mnostwo rzeczy. Nie moge znalesc nic universalnego. Do kazdej gry, filmu, kanalu na nc+ musze co chwila bawic sie ustawieniami, a i tak efekt koncowy nie zawsze jest dobry.

 

EDIT:

 

Dobrze, ze wrzuciles jeszcze raz te ustawienia z AVS bo jak je przegladalem to zauwazylem, ze nie ustawilem wczesniej, dosc istotnego szczegolu, a mianowicie Gamma Detailed xD Teraz jest zdecydowanie lepiej, a ogladam za dnia bez zaslonietych okien. Wieczorem bedzie ostre testowanie :)

Bardzo jestem zdziwiony tym jak bardzo niezadowolony byles z fabrycznych ustawien. Chyba faktycznie kazda sztuka jest inna i świeci inaczej opuszczając linie produkcyjną. Ja nawet na ustawieniach tv na "normalne" z lekką tylko moją korektą w programach nc+ i na ps3 miałem super obraz. Tv mam już miesiąc i odwiedzając wielu kumpli z lcd/led za każdym razem nie mogę wyjść z podziwu jak mój tv radzi sobie z obrazem w porównaniu do ich modeli. Za to np. ustawienia po kalibracji z forum avs, które sobie każdy z użytkowników chwalił na moim tv nie prezentowały się najlepiej i z nich zrezygnowałem - to tylko potwierdza ze kazdy tv choc ten sam model swieci inaczej. Spróbuje dziś tych ustawien co podał Greg

Odnośnik do komentarza

No niestety, na fabrycznych ustawieniach prezentowalo sie to gorzej niz na moim Full Ledzie. Wiadomo, ze kazda sztuka swieci inaczej ale ja po prostu chyba mialem zbyt wygorowane wymagania. Teraz juz mam wszystko ustawione i jestem zadowolony z zakupu, ale myslalem ze bedzie kosmiczna roznica, a jest tylko troszke lepiej.

 

Teraz tylko jedna rzecz mnie dobija. Kolor bialy gdy jest go wiecej na ekranie. Beznadzieja =/ Jest to tak slabe jak czern w LCDkach sprzed 8 lat.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Niewazne ile bedIe mial tv hz czy polepszaczy obrazu i tak w trybie gry wszystkie dopalki zostana wylaczone, zeby zredukowac inputlaga w jaknajwiekszym stopniu. Liczy sie jakosc wyswietlanego obrazy "na czysto" przez matryce.

Co do tego Thomsona poczytaj jakies testy, sprawdz input laga. Nie znam modelu ale jak na mone oko tanio jak za 58 cali, wolalbym kupic cos mniejsze go, a pewniejszego. Jak pisalem wczesniej ja sie wkrecilem w temat tv pod ps4 i kupilem serie w6 od Sony 50cali. Jestem bardzo zadowolony, czern o ktora sie najbardziej balem minimalnie ustepujem (o ile w ogole) plazmie Phillipsa sprzed 6lat.

Sorki za brak znakow pisze z phona

Edytowane przez BoBJaX_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...