Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No ale dalej lcd to lcd. Jak ktoś raz miał oleda, to nie wróci nigdy do lcd. Nic nie poradzisz. Dla mnie kontrast i czarna czerń to najważniejsze aspekty. Więc wrzucanie do dyskusji o oled na 2021, innych matryc mija się z celem trochę.

A że jest drogo... No jest. Co zrobisz. Też bym wolał dać 5 tys za 88 8k Ale jak chcesz sportowe Ferrari to nie oczekujesz ceny Peugeota, bo tak się nie da niestety.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

W euro promo, 100 zł za każde 1000 wydane, G77 wychodzi 19 tys jak ktoś planował brać. https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled77g13-tv-oled-uhd-4k-lg.bhtml


Kurła w ostatnie 4 lata wydałem ponad  17 tys na tv do tego samego pomieszczenia, więc jestem blisko :yao:

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, balon napisał:


Kurła w ostatnie 4 lata wydałem ponad  17 tys na tv do tego samego pomieszczenia, więc jestem blisko :yao:

No ja w 4 lata wydałem też podobne kwoty bo łącznie 26 tysięcy :D tak się tylko powie ale co jak co, jednak TV nam służy glownie do grania i najwiecej czasu przed nim spędzamy wiec róbmy to w jak najlepszej jakości ;)

 

ps. Za 2-3 lata uderzę już w większy Oled minimum 77 :D

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

No u mnie podobnie jak u Balona czyli 18 tysi. No ale w tym roku mam nadzieję, że kolejna dycha pójdzie na 65G1. No chyba, że znajdzie się jakieś 75" LCD kopiące zad do tej kwoty‚ w co jednak wątpię.

 

@Whisker

 

Jak tam jakość obrazu i jasność w trybie gry w porównaniu do B6?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:



A że jest drogo... No jest. Co zrobisz. Też bym wolał dać 5 tys za 88 8k emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png Ale jak chcesz sportowe Ferrari to nie oczekujesz ceny Peugeota, bo tak się nie da niestety.

No wszystko byloby ok, gdyby te ferrari nie miało wad takich jak peugeot. Kupowałem swojego oleda, bo dla mnie największą bolączka LCD były clouding. Po 2 latach użytkowania pojawił mi się taki banding na środku Oleda, że najgorsze chmury LCD (które swoją drogą ustawieniami możesz eliminować) były mniej wkurzające niz podzielony ekran na pół w każdym materiale. Inna sprawa, że nawet w gównianym 30 strefowym fałdzie nie ma problemów z cloudingiem. Jasne - są inne, ale dla mnie obydwie technologie mają swoje wady, zdecydowanie jest ich za duzo by wydawca 20k. 

Odnośnik do komentarza

No ja w pół roku w 2017 na same KS7000 wydałem 12 tysia XD. W pierwszym synek po 5 miesiącach matrycę zbił. Pamiętam ten wkurw. Mimo że nie palę to wyszedłem z domu, pojechałem po fajki i spaliłem 3 w lesie hehe. Na tamte czasy ten TV podjechał mi bardzo, więc kupiłem kolejnego, ale większego.
No korcił teraz ten oled, muszę przyznać, ale wydygałem wypaleń jak młody :) No nic może next time. Czuję, że niedługo córka mi zbije Sonke, więc szkoda Oleda 77 ryzykować:Coolface:

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest [mention=1235]easye[/mention] . Dlatego też jak pisałem już kilka razy, zakup oleda tylko z możliwością zwrotu. Ale, że pojawił Ci się banding po 2 latach to dziwne trochę...

Niepokoi mnie mocno, że [mention=24619]Whisker[/mention] nie napisał nic więcej właśnie o bandingu i zafarbach. Uciął temat, jak Gmeru w recenzjach na początku występowania Oled

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Ins napisał:

No u mnie podobnie jak u Balona czyli 18 tysi. No ale w tym roku mam nadzieję, że kolejna dycha pójdzie na 65G1. No chyba, że znajdzie się jakieś 75" LCD kopiące zad do tej kwoty‚ w co jednak wątpię.

 

@Whisker

 

Jak tam jakość obrazu i jasność w trybie gry w porównaniu do B6?

Niebo a ziemia, akurat jeszcze nie sprzedałem B6 (jeden chętny ma podjechac w piątek) więc miałem porównanie idealne bo dwa tv obok siebie. Różnica jest ogromna, jasność i HDR to dwie inne ligi, odpaliłem z ciekawości netflixa i te same sceny jakie pierwsze różnice? Ostrość i detale, napisy na ekranie wyglądają o wiele lepiej, a jakość detali to faktycznie widać gołym okiem. W grach odpaliłem kilka opcji, w większości zdecydowanie jest jaśniej, panel Oled widać że o 30% jest jaśniejszy, to akurat każdy zauważył jak u mnie był, że daje bardziej „po oczach”.

16 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Coś w tym jest [mention=1235]easye[/mention] . Dlatego też jak pisałem już kilka razy, zakup oleda tylko z możliwością zwrotu. Ale, że pojawił Ci się banding po 2 latach to dziwne trochę...

Niepokoi mnie mocno, że [mention=24619]Whisker[/mention] nie napisał nic więcej właśnie o bandingu i zafarbach. Uciął temat, jak Gmeru w recenzjach na początku występowania Oled emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Banding na razie nie zauważalny, jest szarość ale bez charakterystycznych pasów, poczekamy jeszcze chwile i zobaczymy co dalej

11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No właśnie dziwne, bo zwykle z czasem jest lepiej, a nie gorzej. Tak jak pisałem, użytkowałem długo 3 tv oled, i w żadnym banding się nie pogorszył. Jedynie w tym 5 letnim V910, jeden pas się przeniósł w inne miejsce emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

No u mnie w B6 po 4 latach wypaliły się 2 loga ale nic więcej, śmiga aż miło i w większości scen nie do zauważenia wiec i sprzedam za dobra cenę jeszcze a niech służy komuś dalej

 

ps. Jedno jest ważne, co Oled to Oled i choćby nie wiem jaki LCD wymyślali to wole ryzykować wypalenia ale jednak mieć oleda bo jakości nie ma lepszej nigdzie :)

Edytowane przez Whisker
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Whisker napisał:

Niebo a ziemia, akurat jeszcze nie sprzedałem B6 (jeden chętny ma podjechac w piątek) więc miałem porównanie idealne bo dwa tv obok siebie. Różnica jest ogromna, jasność i HDR to dwie inne ligi, odpaliłem z ciekawości netflixa i te same sceny jakie pierwsze różnice? Ostrość i detale, napisy na ekranie wyglądają o wiele lepiej, a jakość detali to faktycznie widać gołym okiem. W grach odpaliłem kilka opcji, w większości zdecydowanie jest jaśniej, panel Oled widać że o 30% jest jaśniejszy, to akurat każdy zauważył jak u mnie był, że daje bardziej „po oczach”.

Banding na razie nie zauważalny, jest szarość ale bez charakterystycznych pasów, poczekamy jeszcze chwile i zobaczymy co dalej

No u mnie w B6 po 4 latach wypaliły się 2 loga ale nic więcej, śmiga aż miło i w większości scen nie do zauważenia wiec i sprzedam za dobra cenę jeszcze a niech służy komuś dalej

 

ps. Jedno jest ważne, co Oled to Oled i choćby nie wiem jaki LCD wymyślali to wole ryzykować wypalenia ale jednak mieć oleda bo jakości nie ma lepszej nigdzie :)

To za ile chcesz go opchnąć? Pytam z ciekawości bo ja tv z wypaleniami nie kupiłbym nawet za 500 zł i mógłby nawet mieć 77 cali. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Whisker napisał:

Serio? No to powiem Ci że po wystawieniu z takim wypaleniem 

28F7E238-D152-4CCE-A8A0-764275498E94.jpeg

Nie ma tragedii ale to jest już trwała wada i będzie tylko gorzej, imo kasa wywalona w błoto. Ale jak masz chętnego to spoko. W sumie są amatorzy uszkodzonej elektroniki więc może to nie takie dziwne. 

Odnośnik do komentarza

Co jednak nie jest taką zła cena bo to jednak 65 cali a wypalenia nie widać na filmach czy grach spojrz


 

 

65BB7A9C-8EFF-4856-A491-2AA7191B6AE9.jpeg

FDF2DB12-F1AB-440F-94B5-82A19738216B.jpeg

3 minuty temu, lpcl napisał:

Nie ma tragedii ale to jest już trwała wada i będzie tylko gorzej, imo kasa wywalona w błoto. Ale jak masz chętnego to spoko. W sumie są amatorzy uszkodzonej elektroniki więc może to nie takie dziwne. 

Powiem Ci tak, to wypalenie od loga TVN śniadaniówki mam od ponad pół roku i nie ma powiększania, nic się nie dzieje od dłuższego czasu, to musi działać inaczej niż martwe piksele, w tym momencie ni ma żadnego powiększania obszaru i serio w grach tego nie widać . Zreszta popatrz nawet na wygłupy w CW jak wstawiałem zdjęcia TV , zauważyłeś to kiedyś tam? Sporo fotek wstawiałem z Whiskey w tle z TV i zauważyłeś to? ;)

Kolejna sprawa to fakt że to wypalenie widać tylko na czerwonej i mocno niebieskiej planszy ;)

Edytowane przez Whisker
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Whisker napisał:

Co jednak nie jest taką zła cena bo to jednak 65 cali a wypalenia nie widać na filmach czy grach spojrz


 

 

65BB7A9C-8EFF-4856-A491-2AA7191B6AE9.jpeg

FDF2DB12-F1AB-440F-94B5-82A19738216B.jpeg

Powiem Ci tak, to wypalenie od loga TVN śniadaniówki mam od ponad pół roku i nie ma powiększania, nic się nie dzieje od dłuższego czasu, to musi działać inaczej niż martwe piksele, w tym momencie ni ma żadnego powiększania obszaru i serio w grach tego nie widać . Zreszta popatrz nawet na wygłupy w CW jak wstawiałem zdjęcia TV , zauważyłeś to kiedyś tam?

Nie przyglądałem się, bo przeważnie tam popka gębę widziałem a potem to już nawet nie chciało mi siė oglądać bo tak obrzydziłeś cw. Na takich kolorowych to pewnie trzeba się mocno przyjrzeć ale i w TV i w gierkach nie zawsze są tylko takie ujęcia. Czasem jakieś niebo czy nawet jak gierkę wczytuje jednokolorowe plansze czy w dashu. No jak masz logo określonej wielkości to nagle ci nie urośnie przecież ale zawsze mogą dojść wypalenia w innych miejscach przez zmęczenie materiału. Jednak to jest 5 letni tv więc cudów nie spodziewam się już w aspekcie trwałości matrycy. Imo dla mnie marny zakup. Serio. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Schranz1985 napisał:

Te drugie zdjęcie to czerń smolista niczym na lcdku z 2005 xD.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Nigdy kompresja fotel na forum nie odda jakości jaka jest na żywo, niestety (to b6j) 

10 minut temu, lpcl napisał:

Nie przyglądałem się, bo przeważnie tam popka gębę widziałem a potem to już nawet nie chciało mi siė oglądać bo tak obrzydziłeś cw. Na takich kolorowych to pewnie trzeba się mocno przyjrzeć ale i w TV i w gierkach nie zawsze są tylko takie ujęcia. Czasem jakieś niebo czy nawet jak gierkę wczytuje jednokolorowe plansze czy w dashu. No jak masz logo określonej wielkości to nagle ci nie urośnie przecież ale zawsze mogą dojść wypalenia w innych miejscach przez zmęczenie materiału. Jednak to jest 5 letni tv więc cudów nie spodziewam się już w aspekcie trwałości matrycy. Imo dla mnie marny zakup. Serio. 

Spoko, szanuje Twoje zdanie, pisze po prostu jak to wyglada po dalszym użytkowaniu, że jednak nie ma większych wypaleń. To co było zostało ale nic nowego nie doszło później w kolejnym roku użytkowania. Spójrz na allegro i na używki z powidokami, tam się jaja dzieją bo co byś nie oglądał czy grał jest to widoczne a to mocno zaburza odbior czy gier czy filmów, u mnie występowało to na typowych czerwonych tłach czy mocno niebieskich, przez 70% czasu tego nawet nie widać. Co nie zmienia faktu że bronie oledow, wypalenia to fakt

Edytowane przez Whisker
Odnośnik do komentarza

Ty masz w lewym dolnym rogu to nie ma tragedii, wzrok pewnie się bardziej skupia na środku.
Ja kiedyś kupiłem tv z outletu i niemal na środku miałem kropkę dosłownie jakby ołówkiem szara milimetr.
Widoczne tylko na jednolitym jasnym tle, choć podczas meczów na zielonym też widziałem.
Każdy się pukał w głowę że nie widać nie przeszkadza itd.
A mnie to tak wqrwialo że go zwróciłem.

Co ja czytam, "nie było oglądane tvp xD"
Casus Janusza z Kielc odbił się szerokim echem.




4f0b902661e8c765e5a9d188ee338a72.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...