Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, mozi napisał:

Pany, bo już się gubię. Model cx czy g1? Warto doplacic? 

Dopłacać warto do G1 do C1 już nie bo tam jest gorsza matryca i myślę porównywalna z cx. Tutaj tak jak koledzy piszą jak jest super promka i różnica 1-2 k to bym brał nowszy. Wyższa różnica w cenie to ja bym już nie dopłacał. Cx to świetny telewizor. G1 ma dwie główne  przewagi (nie jedyne bo wiadomo lepszy procek czy jakieś dodatkowe bajery jak co roku ale mało ważne) lepszy hdr i nowy web os. Sam sobie zadaj pytanie czy warto. W cx hdr zajebiście działa ale ja gram i oglądam w zaciemnionym pomieszczeniu i nawet lekko ustawienia dolby vision/hdr przyciemniam. Jeżeli często grasz w ciągu dnia i masz jasne pomieszczenie to już lepiej jakby hdr był jaśniejszy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Prawdziwy temat złoto i kilka fot z niego: https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-uniformity-discussion-banding-and-vignetting.2896737/page-628#post-60631475

Na bazie własnych doświadczeń potwierdzam to w 100%. Niestety im większy rozmiar tym większa szansa na podobną wtopę. I nie ważne czy LG czy Sony albo Panasonic. Bo nie wiem czemu ludzie sobie wmawiają, że jak Sony to będzie lepiej, mimo iż mają świadomość, że Sony ma matryce od LG Ludzie sprawdzają po 5 różnych tv i nie są w stanie trafić wolnego od wad.

Oled jest cudowny, nie istnieje nic lepszego na tą chwilę. Tylko ta (pipi)a loteria matryc... Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego przez tyle lat nie można albo udoskonalić procesu wytwarzania, albo ogarnąć konsoli jakości. Bo to nie jest tak, że 1 na 1000 jest taka. Ja na 4 sztuki miałem 2 tragiczne, 1 mocno średnią i 1 bardzo dobrą. I pisze tylko o bandingu. Bo zafarby miały wszystkie 4.

Najgorsze, że zamiast eliminacji wad, seria X dodała mocne natężenie szachownic na elementach jasnych. Do serii 9 było to rzadkie, a w X niemal w każdej sztuce.

c25d9e12c003fe28de845a6adfa8b887.jpg737e2d2f1e041b6c88a71ff2e0bc8650.jpg6015a9defb13aa0064751faedd6b8b76.jpg041022d9d8e217390713d7289ccad998.jpg

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Oled jest cudowny, nie istnieje nic lepszego na tą chwilę. Tylko ta (pipi)a loteria matryc... Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego przez tyle lat nie można albo udoskonalić procesu wytwarzania, albo ogarnąć konsoli jakości.

:dynia: to by ich kosztowało, a że i tak kupujecie, to po co mają sie starać. Można sie porzygać od tych zdjęć.

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem jeszcze cloudingu na faldach, a dla mnie to był najwiekszy minus LCD. Inna sprawa, że jak trafisz porządna matrycę LCD, czy z dse, czy z cloudingiem to te wady nie pojawia się nagle jakimś czasie użytkowania z dupy, jak w przypadku Oledow. Jak widać każda technologia ma spore wady, każdy musi sobie odpowiedzieć sam z którymi z nich będzie mógł przejść do porządku dziennego. 

Odnośnik do komentarza

Tyle, że w każdej innej dziedzinie życia, jak kupujesz coś droższego niż tańszego, masz o wiele większe prawdopodobieństwo, że to będzie dużo lepsze. Idziesz do salonu aut i Ty wiesz, że za 500 tys kupisz auto lepsze niż za 100 tys.

A kupując oled za 30 tyś, masz w pip większe szanse trafić złom, niż kupując za 5. I to jest grubo nie normalne.

Nie pisałem o lcd, bo dla mnie ta technologia jest martwa. Jestem świadom, że mają wiele podobnych wad, ale brak czerni je eliminuje.

Mam izolacje i wczoraj siedząc sobie sam, gdy wszyscy inni się objadali, pooglądałem testy i porównania tych nowych qled MINILED Samsunga. Przecież to jest dramat. Pseudo wymuszanie czerni przez strefy wygaszania powoduje tak (pipi)itne zabicie detali, że to nieporozumienie. A do tego i tak blooming jest kosmiczny. W tv za 20k Wszystko co jest granatowe, powinno być czarne. Dlatego LCD od lat nie traktuje poważnie. 7ab36bb2e6cab72360077ade3040a2e5.jpg

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No ale akurat samsung to najchujowszy przykład, bo od 2 generacji każdy model ma zjebany tryb gry, więc znowu porównujemy Oleda do najsłabszego konkurenta, prawie jak niektórzy użytkownicy, co wymienili 10 letnie LCDki na Oledy i piszą o cloudingu i krawędziowym podświetleniu...

Odnośnik do komentarza

Najsłabszego konkurenta za 20k zł, który jest przedstawiany jako jeden z najlepszych lcd i najlepszy do gier. Faktycznie, nie trafiłem z porównaniem...

Tryb gry trybem gry, ale blooming i obcinanie detali jest też w trybach do filmów. Tyle, że blooming jest mniejszy. Dopóki nie odpalisz napisów w filmie i robi się klops.

Zresztą nie widzę sensu dyskusji o lcd. Czy to samsung czy Sony, bez znaczenia bo wszędzie nie ma czerni.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem no wróć 10 stron wcześniej gdzie ktoś wstawia filmy i inne zdjęcia z porównania xh90 vs OLED, jeden za 6300, drugi za 17. Ja wiem ze czerni nie jest taka jak na oledzid, ale sam mam i oleda i Soniaka i czernią w salonie tęsknię akurat najmniej. Są inne wady dla mnie gorsze, bo nawet w na tych 34 strefach czerni z dobrym algorytmem jest dla mnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza

Test przy świetle i bez nocnych scen. No tu nawet lcd za 1400 zł z biedry będzie okej przy oled. Zgaś światło, włącz scenę nocną i wtedy można porównywać. Ale przecież masz oled więc to wiesz. Więc nie wiem co chcesz udowodnić?

Ja oglądam i gram w całkowitej ciemności, więc tu lcd nie ma racji bytu. Jak bym robił to w świetle słońca, lampy czy czegokolwiek to kupiłbym lg 86 cali lcd bo czerń byłaby czarna w takich warunkach.

  • Plusik 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie, masz tak robić jak tak lubisz. Po prostu wtedy jest lepszy klimat. I na oled nic go nie zakłóca, a na lcd robi się kibel i tyle.

Zgadzam się z pipo.Sam początkowo kupiłem samsunga q80r do sypialni i gdyby nie maksymalnie skopany game mode to może i bym na tym poprzestał.Potem skusiłem sie jednak na oleda i...i nie było czego zbierac jeśli chodzi o lcd. Dużo osób jest zadowolona z lcd i maja do tego prawo. Zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z tv za dnia.Bah jest nawet cała masa osób która twierdzi że lcd daje rade po zmroku, owszem daje rade dopóki nie zobaczysz jak wygląda to na oledzie.I można się przypieprzać ze oledowcy wkoło o tej czerni. Cuż mnie ta czern a co za tym idzie ten kontrast kupił od razu i w dupie mam jakiś peak brightness na poziomie parę tysięcy.Jesli chodzi zaś o same porównania na yt to sporo osób przyznaje ze nagranie jest nagraniem a na żywo nawet najnowocześniejsze lcdki nie mają podjazdu jeśli chodzi o black level. No ale kto co lubi. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza

Faktycznie co kto lubi mi klimat umyka w całkowitej ciemności . Tani lcd xh9005 to idealny wybór dla mnie bo sobota i niedziela to meczyki od 13.30 do 22.00 a w tygodniu gierki i filmy katowane bez względu na porę dnia i nocy . Telewizor odpoczywa niewiele bo robi dodatkowo za odtwarzacz muzyki radio i spotify w tle puszczam na wzmak marantza stereo po optyku na okrągło . Nie ma lekko biedaczyna ale daje radę . Był to idealny wybór no ale wiedziałem co biorę . Android robi robotę apka canal + zapier...ala jak szalona czego chcieć więcej od telewizora za tak śmieszną cenę .

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, malin1976 napisał:

Faktycznie co kto lubi mi klimat umyka w całkowitej ciemności . Tani lcd xh9005 to idealny wybór dla mnie bo sobota i niedziela to meczyki od 13.30 do 22.00 a w tygodniu gierki i filmy katowane bez względu na porę dnia i nocy . Telewizor odpoczywa niewiele bo robi dodatkowo za odtwarzacz muzyki radio i spotify w tle puszczam na wzmak marantza stereo po optyku na okrągło . Nie ma lekko biedaczyna ale daje radę . Był to idealny wybór no ale wiedziałem co biorę . Android robi robotę apka canal + zapier...ala jak szalona czego chcieć więcej od telewizora za tak śmieszną cenę .

No właśnie o to w tym chodzi.Kazdy ma inne potrzeby. Na często zadawane tu pytanie co kupić zwykle nie ma prostej odpowiedzi. A może inaczej, pierwsze pytanie jakie powinno sie pojawić to kwestia tego czy tv będzie używany w sypialni po zmroku czy też będzie katowany w pokoju dziennym.

Odnośnik do komentarza

Ten temat LCD vs OLED wraca jak bumerang. Jedna i druga strona ma swoje racje. Każdy kupuje według własnych potrzeb. Sam obecnie gram na LG CX i nie zamieniłbym go na nic innego. Widziałem XH90 u znajomego i też spoko. Nie było się do czego przyczepić. Oczywiście postawione obok siebie pokazałby różnice. Ale większość z nas nie będzie miał takiej możliwości. Czy wyobrażam sobie powrót do LCD po kontakcie z OLEDem? Tak. Chociaż wolałbym nie wracać do LCD.

 

 

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Aleks napisał:

Ten temat LCD vs OLED wraca jak bumerang. Jedna i druga strona ma swoje racje. Każdy kupuje według własnych potrzeb. Sam obecnie gram na LG CX i nie zamieniłbym go na nic innego. Widziałem XH90 u znajomego i też spoko. Nie było się do czego przyczepić. Oczywiście postawione obok siebie pokazałby różnice. Ale większość z nas nie będzie miał takiej możliwości. Czy wyobrażam sobie powrót do LCD po kontakcie z OLEDem? Tak. Chociaż wolałbym nie wracać do LCD.

 

 

Jest dokładnie tak jak mówisz,no może poza tym że w kwestii tivika do sypialni ja nie wyobrażam sobie powrotu do lcd.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Aleks napisał:

Ten temat LCD vs OLED wraca jak bumerang. Jedna i druga strona ma swoje racje. Każdy kupuje według własnych potrzeb. Sam obecnie gram na LG CX i nie zamieniłbym go na nic innego. Widziałem XH90 u znajomego i też spoko. Nie było się do czego przyczepić. Oczywiście postawione obok siebie pokazałby różnice. Ale większość z nas nie będzie miał takiej możliwości. Czy wyobrażam sobie powrót do LCD po kontakcie z OLEDem? Tak. Chociaż wolałbym nie wracać do LCD.

 

 

Myślę, że jakby podobne myślenie miało większość  osób z tego tematu to byśmy mieli z 2/3 mniej stron nabitych XD 

 

Ofc plus za takie normalne podejście do tematu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nadchodzi Mini LED i pozamiata. Jakość OLED a nawet lepszy HDR i niższe ceny. Czekam aż Philipsiak wypuści swoje Mini LEDy. Miałem 65-kę PUS8102 i był fantastycznym odbiornikiem. Od tamtej pory wiem jedno - nie kupię telewizora bez Ambilight ;).

I tak wiem, ktoś powie - ale input lag, coś tam coś tam... Ja grałem na upłynniaczu z input lagiem >100ms i w A Sasin Kradł było miód, malina ;). A mam do tego monitor 144Hz z niskim input lagiem i zdecydowanie wolę jakość i wielkość obrazu od miliona klatek. Nie jestem zawodowcem w CSa/Fortnite, dlatego tzw. monitory gamingowe do mniej nie trafiają - no ale chciałem zobaczyć na czym polega te 120fps (Ori dało radę na "test").

Odnośnik do komentarza
Nadchodzi Mini LED i pozamiata. Jakość OLED a nawet lepszy HDR i niższe ceny. Czekam aż Philipsiak wypuści swoje Mini LEDy. Miałem 65-kę PUS8102 i był fantastycznym odbiornikiem. Od tamtej pory wiem jedno - nie kupię telewizora bez Ambilight ;).

I tak wiem, ktoś powie - ale input lag, coś tam coś tam... Ja grałem na upłynniaczu z input lagiem >100ms i w A Sasin Kradł było miód, malina ;). A mam do tego monitor 144Hz z niskim input lagiem i zdecydowanie wolę jakość i wielkość obrazu od miliona klatek. Nie jestem zawodowcem w CSa/Fortnite, dlatego tzw. monitory gamingowe do mniej nie trafiają - no ale chciałem zobaczyć na czym polega te 120fps (Ori dało radę na "test").
Cóż... Czekasz na coś, a nie wiesz nawet na co. Piszesz o MINI a czekasz na MIKRO.

Zmartwię Cię, miało być pięknie ale nie będzie. Samsung który jako jedyny jest w zaawansowanej fazie tworzenia nie jest zadowolony z tego co stworzyli. Matryce dalej się wypalają. Do końca czerwca mają być do firm rozesłane kolejne egzemplarze testowe, ale na szybkie wprowadzenie do sprzedaży nie ma co liczyć.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...