Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Marcin_wawa napisał:

To nie jest wina oleda. Tego raczej się nie zmieni w opcjach. Za to między innymi uwielbiam swoje Apple TV, gdzie napisy nawet w treściach hdr/dv są tak jakby przygaszone i nie dają po oczach. Tak jakby one nie były w trybie hdr. 

Wina nie wina, po prostu LCD bardziej rozświetlał sceny więc nie było tak widać :reggie:

 

Kiepsko w takim razie, że nikt nie ogarnął tego jak należy, wrzucają hdr, dolby vision, a żaden reżyser nawet nie pomyślał, że jest problem, bo ogląda się mocno średnio. Akurat też głównie kupuję na itunes, ale nie każdy film tam jest w 4k i zakupiłem właśnie 1917, ale jestem zawiedziony tymi napisami.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Ins napisał:

Prawie 800 stref wygaszania plus taka jasność robi wrażenie. Gdyby tylko nie ten "okrojony" okrojony tryb gry.

Ale pisali, że i tak lepiej niż rok temu. A ogólnie to cudów nie ma co się spodziewać nawet po tych mini ledach. W każdym razie mocna spawarka z tego samsunga. 

Odnośnik do komentarza

Racja, ale takie dobre wygaszanie mało mi potrzebne bo filmy mogę na OLEDzie oglądać. Ważne dla mnie przy zakupie w tym momencie jest to jak telewizor sobie radzi w trybie gry.

 

@Whisker

 

Jak tam po kilku dniach obcowania z G1. Pisz Pan coś bo do środy muszę podjąć decyzję czy czekać czy brać to cudo z kartą podarunkową na 3 tysie ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ins napisał:

Racja, ale takie dobre wygaszanie mało mi potrzebne bo filmy mogę na OLEDzie oglądać. Ważne dla mnie przy zakupie w tym momencie jest to jak telewizor sobie radzi w trybie gry.

 

@Whisker

 

Jak tam po kilku dniach obcowania z G1. Pisz Pan coś bo do środy muszę podjąć decyzję czy czekać czy brać to cudo z kartą podarunkową na 3 tysie ;)

A co tam za tv masz? 

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie apropo bandingu, bo jeszcze mam czas na ewentualny zwrot, robiłem te testy, na planszy 5% coś tam widać, ale długo w grach nie widziałem. W końcu jednak zauważyłem w Sea of Thieves, tylko nocą, jak się kieruje kamerą to jest to dosyć widoczne, jakoś mocno nie przeszkadza, ale jednak widać. Zauważyłem też w Journey na ps5, ale tutaj doszły nawet poziome linie. I teraz pytanie, to taki urok i trzeba z tym żyć? To się z czasem może pomniejszy, bądź powiększy problem?

Odnośnik do komentarza

Przy 5% planszy zawsze wyjdzie defekt. Natomiast jak to zauważasz przy normalnym oglądaniu to już jest problem. Moim zdaniem oczywiście. Odpal sobie jakiś mecz, przykładowo naszej reprezentacji, jeżeli zauważysz jakieś przekłamania na trawie to wymieniaj póki możesz.

 

Edit. No i upewnij się, że banding nie jest problemem konkretnej gry.

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Moldar napisał:

Powiedzcie apropo bandingu, bo jeszcze mam czas na ewentualny zwrot, robiłem te testy, na planszy 5% coś tam widać, ale długo w grach nie widziałem. W końcu jednak zauważyłem w Sea of Thieves, tylko nocą, jak się kieruje kamerą to jest to dosyć widoczne, jakoś mocno nie przeszkadza, ale jednak widać. Zauważyłem też w Journey na ps5, ale tutaj doszły nawet poziome linie. I teraz pytanie, to taki urok i trzeba z tym żyć? To się z czasem może pomniejszy, bądź powiększy problem?

Na swoim przykładzie B8 powiem tyle, że też zauważyłem w RDR2 kiedyś. Zacząłem sprawdzać plansze i faktycznie był. Jednak po jakichś 2 miechach tak jakby znikł w grach, że jest niezauważalny. Jedynie Little Nightmares czy Inside był lekko czasem widoczny, ale nie przeszkadzało. Gdyby nie to, że mam już po gwarancji, to bym pewnie w tedy wymienił, ale byłem już blisko kupna innego TV. Jednak potem stwierdziłem, że kij z tym, plansze zostawiłem w spokoju i cieszyłem się jakością OLED. Teraz sprawdzę z raz na miesiąc i coś tam na 5% widać, ale to wszystko. Także w moim przypadku banding się sporo zmniejszył. Co najlepsze wyskoczył po roku użytkowania, a i tak się uspokoił XD No, ale chłopaki pokazywali tutaj tragiczne zdjęcia bandingu, więc człowiek się uspokoił i dał sobie spokój.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W większości przypadków lekki banding z czasem znika gdy matryca się "dotrze". No ale ja bym wymieniał tak czy inaczej. Miałem do tej pory 3 OLEDy. Pierwszego wymieniłem właśnie z tego powodu. Dwa następne nie miały tego problemu.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ins napisał:

W większości przypadków lekki banding z czasem znika gdy matryca się "dotrze". No ale ja bym wymieniał tak czy inaczej. Miałem do tej pory 3 OLEDy. Pierwszego wymieniłem właśnie z tego powodu. Dwa następne nie miały tego problemu.

z drugiej strony może być na odwrót. Ten ma mały banding a następny będzie miał większy. Jeżeli nie widzi tego w grach poza jednym konkrentym przypadkiem to nie wiem czy jest sens bawić się w ruletkę.

 

Ja miałem na 5% widoczny banding z prawej strony i widziałem go w menu ustawień xbox (takie szare tło). W żadnej grze jednak ani filmie czy serialu nie zauważyłem bandingu. A próbowałem np w ac valhalla patrzeć na szare niebo bo podobno to najlepiej robić szukając bandingu.  A i jedna ważna rzecz banding wyraźnie się zmniejszył po ok 3 miesiącach intensywnego ekploatowania. Znaczy zniknął z menu xboxa i już go tam nie widziałem i wtedy z ciekawości plansze 5% odpaliłem (był ale mniejszy ledwo zauważalny). Także jak tv ma mniej niż xxx godzin wyświetlania chyba warto poczekać. Masz w końcu gwarancje 2 lata.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ins napisał:

Przy 5% planszy zawsze wyjdzie defekt.

 

Nie zawsze. Moja obecna sztuka nie ma nic na 5%. Nie wiem czy istnieje druga taka :P Ale za to mój pierwszy oled był jednym wielkim bandingiem, nawet na 40%, 2 kolejne były lepsze, ale dalej mocno średnie pod tym względem. Dlatego jak wiele razy pisałem, to jest loteria. 

 

Z tym znikaniem, to zależy jaki jest ten banding. Czy kreski są grube i ciemne czy nie, takie z reguły się nie zmieniają. Ale takie delikatne często po jakimś czasie są niewidoczne. Ale jak widzisz w menu xbox to jest już średnio...

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie zawsze. Moja obecna sztuka nie ma nic na 5%. Nie wiem czy istnieje druga taka :P Ale za to mój pierwszy oled był jednym wielkim bandingiem, nawet na 40%, 2 kolejne były lepsze, ale dalej mocno średnie pod tym względem. Dlatego jak wiele razy pisałem, to jest loteria. 

 

Z tym znikaniem, to zależy jaki jest ten banding. Czy kreski są grube i ciemne czy nie, takie z reguły się nie zmieniają. Ale takie delikatne często po jakimś czasie są niewidoczne. Ale jak widzisz w menu xbox to jest już średnio...

Haha pipo, a właśnie ze istnieje. Moja prawie roczna b9 rownierz przy 5% nie wykazuje zupełnie nic. Model bsla, edycja na euro buahahha:good:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ins napisał:

Teraz mam 65" LG B7  jeżeli się o to pytasz.

OK to można powoli myśleć o wymianie. Ja ostatnio podpiąłem konsolę pod xe93 i mimo, że tv wyciąga 1500 nitów w hdr to jednak imo obraz lepszy na oledzie.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Moldar napisał:

Czasem się zastanawiam co się dzieje na lepszym Oledzie, oczy już teraz obrywają konkretnie na CX i ciężko mi to sobie wyobrazić.

Wszystko zależy od tego co rozumiemy przez słowo lepszy Jeśli chodzi np o jasność to oglądając np porównanie flagowcow sony vs lg w tym roku, mi osobiście bardziej do gustu przypada ten od lg. Nie wiem, mnie tam nity nie kręcą aż tak bardzo. Tym bardziej że nam oled w domu słuzy jako tv do sypialni i w całkowitej ciemności nawet gupiutka b9 moim zdaniem daje rade :thumbsup: Ale z drugiej strony kto co lubi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...