Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Whisker napisał:

Ponoć ale nauczony doświadczeniem całkowicie omijał będę jakiekolwiek paski w wiadomościach bo to one głównie wykańczały tamte oledy. A co najlepsze przez okres gwarancji choćbyś tłukł ile fabryka dała to nic się nie pojawiała a po 3 latach cyk kawałek loga. Już ponoć CXy były poprawione w tej kwestii No ale to dalej oledy i trzeba o nie dbać

Bez przesady to tylko tv, teraz nie oglądać czwgoś bo się wypali. To prawie jak nie chlać bo za x lat dostaniesz marskości wątroby. xd

Odnośnik do komentarza

Ja im nie wierzę.
Muszą jakiś kit wcisnąć bo co mają powiedzieć?
Ze tv za 10 po 4 latach jest zaorany?
Nagle taki przełom?
Co roku nowy model i teraz w 2021 ich nagle olśnilo?
No nie sądzę.
Jak kogoś stać to bierze i się cieszy, reszta nadal będzie kupować ledy za 3k.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał:

Ja im nie wierzę.
Muszą jakiś kit wcisnąć bo co mają powiedzieć?
Ze tv za 10 po 4 latach jest zaorany?
Nagle taki przełom?
Co roku nowy model i teraz w 2021 ich nagle olśnilo?
No nie sądzę.
Jak kogoś stać to bierze i się cieszy, reszta nadal będzie kupować ledy za 3k.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Akurat nie przełom ale może te 3 lata wytrzyma. :D

Odnośnik do komentarza

Nie ma co dramatyzować z wypaleniami. Mój pierwszy oled ma 6 lat. V910. Połowę żywota ostro katowany grami, ostatnie 3 lata to często wiadomości tvn24 i inne szajsy. Nie ma absolutnie nic

B6 2 lata, setki godzin w FIFA, zero wypaleń było.

B9, 6 miesięcy ale 260h w FIFA i 0 wypaleń.

Serio, oled mają poważniejsze problemy. Banding, szachownica, zafarby. To są realne problemy i mega w(pipi)**.

Odnośnik do komentarza
34 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Nie ma co dramatyzować z wypaleniami. Mój pierwszy oled ma 6 lat. V910. Połowę żywota ostro katowany grami, ostatnie 3 lata to często wiadomości tvn24 i inne szajsy. Nie ma absolutnie nic

B6 2 lata, setki godzin w FIFA, zero wypaleń było.

B9, 6 miesięcy ale 260h w FIFA i 0 wypaleń.

Serio, oled mają poważniejsze problemy. Banding, szachownica, zafarby. To są realne problemy i mega w(pipi)**.

Mnie zastanawia jak mocno to wpływa na użytkowanie. Ja mam LCD, który ma takie mleko, że szkoda gadać, a zauważyłem to dopiero jakiś czas temu. I zastanawia mnie czy kiedy nie będzie się szukało tych wad czy je się od razu zauważy? 
 

A tak osobiście ja mam wrażenie, że kupno takiego TV zależy od psychiki osoby. Miałem w życiu straszne padła jeśli chodzi o auta i teraz (odpukać) jest ok, ale ciągle mam wrażenie, że zaraz coś się rozwali no i z takim podejściem pewnie bym zawału dostał użytkując OLED, bo ciągle bym czekał aż coś się rozjebie 

Odnośnik do komentarza

Kupujesz i po 10 minutach wiesz co masz za sztukę. 20 min później oddajesz w sklepie jak kibel. Ale tak, loteria jest kosmiczna.

Włączasz mecz i połowa boiska jest żółta bo są zafarby. Tego nie da się nie zauważyć. Odpalasz białe tło i masz któraś stronę różową, albo w ogóle tęczę na całym ekranie zamiast białego.

Odpalasz na YT "oled banding test 5%" i wiesz jak wygląda banding i szachownica.

Tu nie ma żadnej filozofii. Trzeba pamiętać, że ideały nie istnieją w kwestii matryc. Pytanie czy jesteśmy w stanie zaakceptować wielkość problemu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Ok, zakupiony G1 65  , olewam podstawkę, tym razem zawieszę go na ścianie. Ciekawe kiedy wysyłka czy 1 kwietnia już będzie
Dobra rada. Zrób sobie 2 zamówienia osobne z odbiorem w sklepie. Sprawdź pierwszy, będzie okej i zostawiasz, jak nie bierzesz drugi po oddaniu. W innym wypadku rabat Ci przepadnie jak pierwsza sztuka będzie z wadami i oddasz. Bo kolejne zamówienie po premierze będzie bez rabatu...
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
W dniu 13.03.2021 o 08:43, Whisker napisał:
Ok, zakupiony G1 65 emoji4.png , olewam podstawkę, tym razem zawieszę go na ścianie. Ciekawe kiedy wysyłka czy 1 kwietnia już będzie emoji4.png

Dobra rada. Zrób sobie 2 zamówienia osobne z odbiorem w sklepie. Sprawdź pierwszy, będzie okej i zostawiasz, jak nie bierzesz drugi po oddaniu. W innym wypadku rabat Ci przepadnie jak pierwsza sztuka będzie z wadami i oddasz. Bo kolejne zamówienie po premierze będzie bez rabatu...

Świetna rada nooo xD sprawdź tylko sklepy, które to honoruja, bo sprzedawca przy odbiorze osobistym w ogole nie musi przyjmować zwrotu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Świetna rada nooo xD sprawdź tylko sklepy, które to honoruja, bo sprzedawca przy odbiorze osobistym w ogole nie musi przyjmować zwrotu.
Ta rada tyczy oczywiście Media Expert, bo tylko tam zamawiając z neta nie ma problemu ze zwrotem. A domyślam się, że tam zamawiał jeśli na montaż gratis. Bo on jest tylko jak zamawiasz online z odbiorem w sklepie.
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że jest, jak weźmiesz odbior w sklepie to nie masz prawa do zwrotu, tymbardziej w ME, który akurat jest najchujowszym z marketów, jeżeli chodzi o podejście do klienta. Jak Ci kurier przywiezie do domu, to wtedy możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza

Nawet w Euro RTV AGD jak wybierass odbiór osobisty z płatnością na miejscu, to zmienia się z "Zamówienia" na "Rezerwację towaru" i według prawa nie jest to traktowane jako zakup na odległość. Nie można nawet wtedy dokonać zwrotu w ich systemie na koncie, bo wyskakuję komunikat, że był to zakup w sklepie stacjonarnym. Nie zmienia to faktu, że słuchawki i tak mi przyjęli bez problemu... Ale nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście że jest, jak weźmiesz odbior w sklepie to nie masz prawa do zwrotu, tymbardziej w ME, który akurat jest naj(pipi)owszym z marketów, jeżeli chodzi o podejście do klienta. Jak Ci kurier przywiezie do domu, to wtedy możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Przestań kłamać jak nie wiesz. Zakup dokonany w sklepie internetowym z odbiorem osobistym w Media Expert normalnie oddajesz. Robię tak od lat. Nawet na ich stronie masz to napisane w regulaminie człowieku.

Co do euro rtv to racja, tam się zmienia status i możesz ich pocałować w dupe. Tak się wbiłem na minę przy pierwszym oled. Od wtedy tylko media i zakup online.

Odnośnik do komentarza

Ok, mimo wszstko ME to chyba najgorszy sklep ze wszystkich. Nie raz dostałem od nich produkt ze zwrotu/uzywany, bez żadnej informacji ze pochodzi z outletu, zakupów stacjonarnych nie zwrócisz nawet jeżeli nierozpakowales, podejście do klienta najgorsze z jakim się spotkałem, o reklamacjach to nawet nie chce mi się rospisywac.

 

Dla porównania, w takim MM nawet stacjorane zakupy możesz zwrócić przez 30 dni, a posiadajac karte klienta masz na to 45. Przez ten okres możesz wlasnie wybrany telewizor testować do woli i jeżeli posiadasz oryginalne opakowanie, to nikt nawet po ponad miesiącu problemow nie robi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

No ale wiesz, nie zajmujemy się teraz jakością sklepów i obsługi. Chodzi o oledy na 2021 i te akurat najlepiej brać w media na tą chwilę. Zresztą chyba nigdzie indziej się nie da poza sklepem lg?

W necie znalazłem jeszcze jeden sklep z Warszawy i o dziwo też z bonusami. 

Odnośnik do komentarza

Dobra jutro przyjedzie OLED, w końcu pękłem, jednak dopłaciłem do CX, różnice względem BX są warte większej kwoty.

 

Pytanie ponownie o kuriera, wysyłał ktoś wcześniej TV? Tak czytam, to informacje o telewizorach są strasznie niejasne wśród firm kurierskich, dhl wymaga palety, co jest bezsensem w przypadku TV ( a przynajmniej tak w BOK mówią ), akurat mam wstępnego kupca na obecny TV i bym mógł od razu wysłać.

 

Edytowane przez Moldar
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

65 cali w zwyż wysłać kurierem to niemal niemożliwe bez umowy z którymś... Mi się nie udało, dlatego obecny sprzedaje z odbiorem osobistym. Wszędzie brakowało kilka cm. I o ile możesz oszukać trochę jak przyjedzie kurier odebrać podając mniejsze wymiary, to potem jest pomiar na sortowni i jak się nie zgadza, to wraca do Ciebie bez zwrotu kasy za wysyłkę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...