Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że jest. W kolejnych modelach jedynie dodano 2 poziomy jej działania. W B7 możesz włączyć lub wyłączyć. On ma włączone i dlatego mu przygasza. Najłatwiej to zaobserwować w grze FIFA oraz serialach z ciemnymi scenami.

Tobie przygasza xbox. To normalne.

EDIT: Kurde, jednak możesz mieć rację. Nie dam sobie głowy uciąć, że można wyłączyć w B7. Musi wejść w opcje i sprawdzić...

EDIT 2: Wychodzi na to, że się nie da. Także będzie Ci ściemniać i nic z tym nie zrobisz. Niby dopiero od 9 można to wyłączyć. Chociaż z drugiej strony to mocno ryzykowne...


Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ins napisał:

po 2/3 minutach jak siedzę w menusach ale robi to Xbox po prostu.

 

 

Gdzie to w opcjach na konsoli jest? Może mi to pomoże. Obaj opisujecie właśnie ten problem, że siedzenie w menusach i nic nie robieniem przygasza trochę ekran i to tylko jak siedzisz w HDR, bo na SDR to akurat tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Ja mam luminacje logo w B9 włączone i oprócz tych plan przy przyciemnianiu elementów huda to nie zauważyłem żeby cały ekran mi ściemniało a gram w Fifę dużo.

 

Za to jak włączę sobie coś np. na Youtubie co ma cały czas ekran statyczny to po kilku min cały się przyciemnia, tak samo jak zostawię grę na pauzie to po przyjściu ekran jest ciemniejszy i się rozjaśnia jak zacznie się ruch na ekranie

 

 

 

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza
Dobra, status G1 gotowe do wysyłki - jestem w szoku  myślałem ze przyjdzie w kwietniu a tu takie pozytywy, kurde nie zdążę sprzedać obecnego  
Zazdro! Może mi jutro też wyślą, to trza będzie jakieś żądanko położyć, albo covida zasymulować



Ja mam luminacje logo w B9 włączone i oprócz tych plan przy przyciemnianiu elementów huda to nie zauważyłem żeby cały ekran mi ściemniało a gram w Fifę dużo.
 
Za to jak włączę sobie coś np. na Youtubie co ma cały czas ekran statyczny to po kilku min cały się przyciemnia, tak samo jak zostawię grę na pauzie to po przyjściu ekran jest ciemniejszy i się rozjaśnia jak zacznie się ruch na ekranie

W FIFA robi Ci to samo tylko... nie widzisz To się ściemnia jak długo piłka nie opuszcza boiska i tylko jak grasz mecz z minimum 6 min połowę. Jak masz 4 min to raczej ciężko to uzyskać. Jak piłka wyjdzie koło 35-45 min poza blisko i odpali się cutscenka, to przypatrz się i zobaczysz jak nagle się rozjaśnia.

Przyciemnianie ekranu w zostawionej grze albo menu na xbox, to działanie xbox. Nie TV.

[mention=24619]Whisker[/mention] i co, serio wysłali?
Odnośnik do komentarza

Dzwonili z Media aby... potwierdzić zamówienie Nikt nie wie kiedy będzie C wysyłany.

Zapytałem go o ilość zamówień na 77 cali, mówił, że dzwonią do wszystkich potwierdzać. Każdy pracownik ma swoją listę do obdzwonienia. On na swojej ma kilkaset osób, ale nie wie ile jest list.

Więc raczej zeszło tego bardzo dużo, nie kilka sztuk jak ktoś tu sugerował. A to tylko jeden sklep.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Dzwonili z Media aby... potwierdzić zamówienie emoji2357.pngemoji2357.pngNikt nie wie kiedy będzie C wysyłany.

Zapytałem go o ilość zamówień na 77 cali, mówił, że dzwonią do wszystkich potwierdzać. Każdy pracownik ma swoją listę do obdzwonienia. On na swojej ma kilkaset osób, ale nie wie ile jest list.

Więc raczej zeszło tego bardzo dużo, nie kilka sztuk jak ktoś tu sugerował. A to tylko jeden sklep.

A co ma powiedzieć? Panie PiPoLiNiO jest Pan jednym z 10 posiadaczy 77 cali w pl. xd

Odnośnik do komentarza

Weź pod uwagę, że dokładany jest lapek za 5k. To przyciąga, dla mnie to też była taka kropka nad i. No na spadek 3K w pół roku bym nie liczył chyba. Za duży ścisk się robi. Może A1 spadnie, ale tam jest 60hz. Masz 48,55,65,77,83, do tego A, B, C, G, W. To wszystko musi być rozstrzelone cenowo aby były podziały.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Weź pod uwagę, że dokładany jest lapek za 5k. To przyciąga, dla mnie to też była taka kropka nad i. No na spadek 3K w pół roku bym nie liczył chyba. Za duży ścisk się robi. Może A1 spadnie, ale tam jest 60hz. Masz 48,55,65,77,83, do tego A, B, C, G, W. To wszystko musi być rozstrzelone cenowo aby były podziały.

Do tej pory (tak że 3 ostatnie lata) tak było tj. jak 9k kosztowały 55 c to w listopadzie zjeżdżały do ok 6k.

C w tym roku ostro zjechały do 6.5 k na premierę i jakby na to miejsce weszły G z xboxem za 2,2k więc za te pół roku ten tv powinien spokojnie być do kupienia za <6k. Sam c pewnie tak ostro nie zjedzie, bo i tak potaniał mocno. 

Zwróć uwagę na mocną konkurencję chińczyków, nawet samsungi są tańsze niż rok temu. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Nie no, coś na pewno spadnie. Wiadomo. Tylko nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że ludzie nie kupują bo ceny spadną. Flagowe telefony Samsunga kosztują ponad 5K, a 2 tygodnie po premierze możesz zawsze kupić z rat albo umów za 3k z hakiem. Zawsze. A i tak idą tego dziesiątki tysięcy w preorder w Polsce. Także spokojnie, ja jestem pewien, że wersja 83 za 30k też miała sporo preorder złożonych. Zresztą już wspominałem, że pierwszy oled 88 8K za 120 tys zł, LG sprzedało w Polsce. Tu jest sporo ludzi lubiących dobre tv.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, coś na pewno spadnie. Wiadomo. Tylko nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że ludzie nie kupują bo ceny spadną. Flagowe telefony Samsunga kosztują ponad 5K, a 2 tygodnie po premierze możesz zawsze kupić z rat albo umów za 3k z hakiem. Zawsze. A i tak idą tego dziesiątki tysięcy w preorder w Polsce. Także spokojnie, ja jestem pewien, że wersja 83 za 30k też miała sporo preorder złożonych. Zresztą już wspominałem, że pierwszy oled 88 8K za 120 tys zł, LG sprzedało w Polsce. Tu jest sporo ludzi lubiących dobre tv.

Spoko ale skąd dane o tych dziesiątkach tys. sprzedanych flagowych tel. Samsunga w pl? 

Podeślij linka to chętnie poczytam. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

To były dane z czasów premiery S10, czyli ponad rok temu, więc Ci tego nie znajdę. Zresztą nie widzę potrzeby udowadniania Ci czegokolwiek, bo w sunie po co.

Jak wierzysz, że LG dało na Polski rynek 10 sztuk 77 cali, to cóż... życie

Tylko idąc Twoim tokiem myślenia, nikt nigdy nic by nie kupował, bo zawsze cena spadnie i zawsze wyjdzie nowy model. Więc można się tak zapętlić i od razu kupić starego kineskopowego SONY z komisu

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

To były dane z czasów premiery S10, czyli ponad rok temu, więc Ci tego nie znajdę. Zresztą nie widzę potrzeby udowadniania Ci czegokolwiek, bo w sunie po co.

Jak wierzysz, że LG dało na Polski rynek 10 sztuk 77 cali, to cóż... życie emoji6.png

Tylko idąc Twoim tokiem myślenia, nikt nigdy nic by nie kupował, bo zawsze cena spadnie i zawsze wyjdzie nowy model. Więc można się tak zapętlić i od razu kupić starego kineskopowego SONY z komisu emoji6.png

Fajnie, rzucasz jakimiś danymi z potem piszesz, że nic nie musisz udowadniać. Więc twoje stwierdzenie o tych tysiącach 77 jest tak samo rzetelne jak moje. 

Odnośnik do komentarza

Trochę testów za mną, generalnie jestem zadowolony z zakupu, kilka rzeczy przy oglądaniu musi się jednak zmienić, ale generalnie na plus, bo obraz jest naprawdę dobry.

 

Czy to faktycznie nowa jakość do gier? No aż tak nie powiedziałbym, ale jest zauważalnie lepiej, zwłaszcza w grach gdzie dominuje czerń, wtedy jest naprawdę kosmos, Ori wgniata w fotel. Dużo dobrego za to zauważyłem w filmach, czuję srogą przepaść. W grach aż tak się to nie rzucało na poprzednim TV, ale w filmach sceny były srogo rozświetlane gdy pojawiało się jakieś źródło światła w materiale hdr, teraz świeci tam gdzie powinno i robi to niesamowitą robotę. Expanse to chyba na nowo ogarnę i inne tego typu filmy, bo jest tak dobrze. Wcześniej miałem z tyłu listwę od philipsa, co robiło synchronizację światła niczym ambilight, ale przy oledzie jakiekolwiek światło z tyłu mi przeszkadza, tracę te detale, które TV pięknie pokazuje i najlepiej mi się ogląda kiedy nic z tyłu nie świeci. Co ma dużo plusów, ale i minus w postaci, ze jak coś w TV zaczyna świecić, to aż oczy bolą, ale to może jeszcze kwestia ustawień. Super zakup, przy zmianie mieszkania kiedyś pewnie wjedzie większy i pewnie ciężko z Oleda będzie się wyleczyć.

 

Odnośnik do komentarza

Naczytałem się czego to nie ma oled LG CX no i kupiłem. I generalnie jestem zadowolony, ale za cholerę nie mogę znaleźć opcji do włączania / wyłączania Freesync, g-syng i tak dalej. Nie wiem gdzie są te opcje do przeciwdziałania wypalaniu się.

Szukałem jakiś instrukcji czy filmów ale nic to nie pomogło.

Te wszystkie opcje to jakos automatycznie się właczają czy jak?

Może ktoś ma ten tv i jest w stanie trochę pomóc?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, k0zik napisał:

Naczytałem się czego to nie ma oled LG CX no i kupiłem. I generalnie jestem zadowolony, ale za cholerę nie mogę znaleźć opcji do włączania / wyłączania Freesync, g-syng i tak dalej. Nie wiem gdzie są te opcje do przeciwdziałania wypalaniu się.

Szukałem jakiś instrukcji czy filmów ale nic to nie pomogło.

Te wszystkie opcje to jakos automatycznie się właczają czy jak?

Może ktoś ma ten tv i jest w stanie trochę pomóc?

Ustawienia, obraz, dodatkowe ustawienia i tam masz ustawienia panelu oled: odświerzanie pikseli, przesunięcie obrazu i regulacja luminacji w logo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...