Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Moldar napisał:

Nawet jakiś bardziej widoczny banding nie podlega gwarancji? W sensie jakby się mocno pogorszyło? No nic, sprawdzi się wieczorem, ale dużo się ograło już gier i tylko to sea of thieves w nocy jak się człowiek przygląda, więc tragedii nie ma i tak.

 

 

Nawet, ja mam grubą czarną krechę przez cały ekran... Taka cecha technologii... Jak masz duży banding wymieniaj już, albo naucz się żyć z brzydkimi "szarościami".

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie zawsze. Moja obecna sztuka nie ma nic na 5%. Nie wiem czy istnieje druga taka :P Ale za to mój pierwszy oled był jednym wielkim bandingiem, nawet na 40%, 2 kolejne były lepsze, ale dalej mocno średnie pod tym względem. Dlatego jak wiele razy pisałem, to jest loteria. 

 

Z tym znikaniem, to zależy jaki jest ten banding. Czy kreski są grube i ciemne czy nie, takie z reguły się nie zmieniają. Ale takie delikatne często po jakimś czasie są niewidoczne. Ale jak widzisz w menu xbox to jest już średnio...

Dostałeś już ten tv czy nadal czekasz? 

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że to może jeszcze długo potrwać. 

 

Tydzień temu gadałem z gościem który ostatnio pomagał mi ogarnąć reklamację w centrali LG, ma kilka salonów rtv. Mówił że C i G 77 idą jak głupie. Wyprzedał całą swoją pulę, a kolejne dostawy to początek kwietnia. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Poziome pasy na jasnym tle to jeszcze co innego, pionowe na szarosciach to vertical banding 

 

https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-uniformity-discussion-banding-and-vignetting.2896737/page-543#post-60385810

 

Tu jest o tym grid pattern czyli szachownica widoczna w jasnych scenach 

 

Edit: odświeżanie robi się samo po 4h, ile TV ma już godzin mniej więcej? Ale to nie zniknie i tak

 

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Najgorsze co można zrobić to zostawić tv z matrycą która irytuje. Szachownica to najgorsze gówno, lubi się nasilać. Najczęściej widoczna na białym, ale też i na szarym. Odpal cod w misji ze śniegiem i poruszaj gałką. 

 

5% masz w miarę spoko, więc luz. Gorzej z poziomymi... 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ins napisał:

Jak mają się czarne pasy wypalić skoro tam pixele są wyłączone?

No wypala się tam gdzie film, ale wygląda jak by się wypaliło czarne, bo robi się jaśniejsze w miejscach pasów. Tak bywało na wcześniejszych generacjach oled, myślałem, że ten problem już nie istnieje. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...