Skocz do zawartości

Chernobyl (2019) HBO


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żescie mnie nagrzali a może jedna scena była mocna.

 

Fajny odcinek, zdecydowanie górnicy zarządzili, każda scena z nimi była ważna. A tak poza tym serial spod znaku zooma na  cieknącą wodę z kranu.

 

Ta pani  fizyk wygląda jakby zerwała się prosto z equlibrium, identyczna postać.

 

Odnośnik do komentarza

Ekipa od produkcji i scenografii powinna dostać mnóstwo nagród, bo to jak otworzyli Czarnobyl i cały ten klimat wyraz z blokami, ubraniami i autami to po czysty szacun. Polecam obejrzeć filmy i zdjęcia na YT i porównać. 

 

Klimat jest fenomenalny, muzyka niepokojąca a sceny wręcz naturalistyczne. Do tego aktorzy dobrani idealnie, większość wygląda jak rodowi rusino-słowianie. 

 

Jak ep się kończy a ty siedzisz w ciszy do końca napisów końcowych to mówi samo za siebie. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Pomimo języka angielskiego scenografia wszystko napędza.

Jak mnie to cieszy ze nie postanowili robic na sile angielskiego z chamiskim ruskim akcentem jak chociazby w jednym epie love death and robots :reggie:

 

serial sztosik, klimat wylewa sie wiadrami i znowu sie napalilem na wycieczke do czarnobyla/prypeci xd

Odnośnik do komentarza

Największa porażka CCCP że nawet nie potrafili zapewnić setce górnikom że po robocie dostaną 500+, tylko poklepali że chłolera wie. No chyba aż takiej bidy nie było, ciekawe czy to zagrywka reżysera czy poważnie nie potrafili nawet ich okłamać.

 

A żart o maszynie do obierania jabłek genialny.

Odnośnik do komentarza

Ale wg mnie serial rządzi również tym że mocno nas wkręca w realia wtedy panujace, i wydaje mi się ze nie ma scen przerysowanych, same zaistniałe sytuacje takie jakim były są wystarczajaco mroczne. Nie potrzeba tego jeszcze zaczerniać takimi motywami. Podejrzewam że ten partyjniaczek powinien ich poklepać po ramieniu i powiedzieć ze dostaną po 500 rubli,  a ich dzieci skończą najlepszą moskiewską szkołę.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Rudiok napisał:

Jak ep się kończy a ty siedzisz w ciszy do końca napisów końcowych to mówi samo za siebie. 

Zgadzam się. Po zakończeniu trzeciego epizodu dość długo siedziałem bezczynnie przed telewizorem. Jedynie na człowieku bez jakiejkolwiek empatii ten epizod zapewne nie zrobił jakiegokolwiek wrażenia.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, milan napisał:

wydaje mi się ze nie ma scen przerysowanych, same zaistniałe sytuacje takie jakim były są wystarczajaco mroczne. Nie potrzeba tego jeszcze zaczerniać takimi motywami.

To polecam zapoznać się chociażby z analizą serialu ze strony czarnobyl.pl (albo jakimkolwiek filmem dokumentalnym o katastrofie), bo wiele "faktów" przedstawionych w serialu jest mocno podkręconych. Chociażby ci trzej nurkowie nie umarli w okropnych cierpieniach na wskutek choroby popromiennej, tylko dwóch z nich żyje do dziś, a trzeci umarł na zawał serca prawie 20 lat po katastrofie. A potrzeba zaczerniania taki motywami wynika z tego, że trzeba jakoś zatrzymać widza przy serialu. Gdyby w 100% trzymali się tego co się wydarzyło, to większość pewnie odpadłaby po pierwszym odcinku.

 

Ale trzeba przyznać, że klimat, muzyka, scenografia, ujęcia robią robotę i serial już tym się broni i nie pozwala oderwać się od ekranu. :lapka:

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, MBeniek napisał:

Chociażby ci trzej nurkowie nie umarli w okropnych cierpieniach na wskutek choroby popromiennej, tylko dwóch z nich żyje do dziś, a trzeci umarł na zawał serca prawie 20 lat po katastrofie.

No nie bardzo

Cytat

Dwaj z nich zmarli w moskiewskim szpitalu dwa tygodnie później i zostali pochowani w trumnach z grubą warstwą ołowiu. Trochę dłużej przeżył Borys Baranow, ale jego los również był przesądzony.

https://joemonster.org/art/31919

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...