Skocz do zawartości

Chernobyl (2019) HBO


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co mnie jakas wiocha na koncu swiata obchodzi. To male pieseczki byly :frog: musialem sobie mowic pod nosem ze to tylko serial xd

 

No ale jakie to jest zloto to mnie chyba zaraz rozpyerdoli. Az zal ze juz ostatni odcinek zostal.

 

Tak btw to serial siedzi juz na 1 miejscu na imdb i na filmwebie xD no dali do pieca

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Rozi napisał:

 

Raczej bez szans na rzetelne pokazanie, Czarnobyl pokazywał cały świat niemalże na żywo, tutaj przez 35 lat była to wielka tajemnica i w sumie nadal w wielu aspektach jest.  Polecam książkę http://lubimyczytac.pl/ksiazka/306485/plutopia-atomowe-miasta-i-nieznane-katastrofy-nuklearne, generalnie rzeczy, które działy i dzieją się nadal w kompleksie Mayak mają dużo poważniejsze skutki niż Czarnobyl.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Scena z pogrzebu

 

strażaka

i strzelanie do psów :frog:

Tak w ogóle to k u r e s t w o tego systemu było przeokrutne. Ja doskonale pamiętam te czasy z dzieciństwa. Płyn lugola dostaliśmy dopiero 2 maja, tydzień po awarii.Nie wiem jak w innych częściach Polski, pewnie tak samo. Oczywiście 1 maja gonili dzieci na pochód pierwszomajowy (z którego z kolega i tak uciekliśmy), 2 maja na jakąś wycieczkę pieszą, kiedy dzieciaki w RFN miały zalecane w ogóle na dwór nie wychodzić.

 

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ostatni odcinek, jak można było się spodziewać dostaliśmy sceny procesu i retrospekcje z nocy katastrofy. Człowiek niby wiedział, co się wydarzy, a i tak miał nadzieję, że historia zmieni swój bieg.

 

Sceny wybuchu reaktora - krótkie, ale bardzo dobrze zrealizowane. I przerażające.

 

Jeśli ktoś czekał z oglądaniem na wyjście wszystkich odcinków, najwyższa pora nadrobić zaległości. Ode mnie 9,5/10, obniżam ocenę głównie za postać Uliany Chomiuk, która średnio pasowała do całości.

 

A na koniec największy paradoks serialu. Jego twórcą jest Craig Mazin. Amerykanin. Scenarzysta serii Straszny film i Kac Vegas.
 

Odnośnik do komentarza

Pięknie zakończony serial :obama:

 

Na procesie jak opowiadają wszystko i przeplatają wstawkami z wydarzeń sprzed wybuchu to siedziałem jak na szpilkach. Łopatologicznie wszystko wyłożone, ale tak, że dla każdego strawne. 

I ta końcówka z muzyką... Znów siedziałem do końca napisów. 

 

Wspaniała produkcja, która z szacunkiem traktuje materiał źródłowy, bohaterów, ludzi i historię. Bez umoralniania i szukania winnych. Do tego fenomenalna scenografia (wciąż się zastanawiam gdzie oni to ku.rwa kręcili wszystko) no i aktorstwo na najwyższym poziomie. Ostatnia wspólna scena Legasowa i Szczerbiny ciareczki. 

 

Niech teraz twórcy przygotują w domach miejsca na nagrody i puchary, które na pewno wpadną za tą produkcję. 

 

Odnośnik do komentarza

OO tak wydanie uhd na blurayu biore 4. Ostatni odcinek idealnie zamyka temat, koncowka w formie wyjaśnień 12/10. Postac Chomiuk tez do mnie trafia w zupełności skad się tam wziela i po co. Najbardziej przerażajace jest to, ze obok identyczne reaktory dalej pracowały juz 3 tyg po katastrofie, caly czas przez wiele lat zanim je ulepszono po przyznaniu sie ZSRR do wad reaktora. Wiem, że nasza rodzina zaczęła pic plyn lugola kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem do narodu, dziadek byl lekarzem w wojskowym szpitalu i dowiedzieli sie od kolegow z zsrr wcześniej, ale nie bardzo ktokolwiek chcial w to uwierzyć. 

Odnośnik do komentarza

eh,  szkoda że tak bardzo koloryzowane, chyba że nastepne bzdury

https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2318516?fbclid=IwAR0zNBTqkKjWlMdbGRheEzaMwS1u--wmPy6dhW4vqabB_44lSXN-QbWI9HI

 

Jak poważnie grożący wybuch to była bzdura, a 3 nurków niczym nie ryzykowała, to w sumie słusznie czekam na kolejny sezon  DARK teraz, bo ta sama kategoria chyba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...