Skocz do zawartości

Chernobyl (2019) HBO


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazali jak wygladala sytuacja wtedy, czego sie bano, jakie były scenariusze. To, ze teraz wiemy, ze szans na wybuch raczej nie bylo to nie znaczy, ze w kwietniu 86 tez to wiedzieli. Tak na 100% jak bylo to sie raczej nigdy nie dowiemy. 

 

6 godzin temu, milan napisał:

eh,  szkoda że tak bardzo koloryzowane, chyba że nastepne bzdury

https://www.polskieradio24.pl/39/156/Artykul/2318516?fbclid=IwAR0zNBTqkKjWlMdbGRheEzaMwS1u--wmPy6dhW4vqabB_44lSXN-QbWI9HI

 

Jak poważnie grożący wybuch to była bzdura, a 3 nurków niczym nie ryzykowała, to w sumie słusznie czekam na kolejny sezon  DARK teraz, bo ta sama kategoria chyba.

 

Fajnie naukowo wyjaśnione, tylko nie wiem jak to się ma do pierwsze zdjęcia po awarii - zrobił je Igor Kostin ok 14h po godzinie zero. Widać na nim, a raczej nie widać już za bardzo dachu ani ścian nad reaktorem nr 4, a zdjęcie posiada charakterystyczną mgłę od podwyższonego promieniowania. A wg  tego Pana dach zaczął się palić dopiero 28 kwietnia.

 

2670868e30470dec777c79e48bde20bb.jpg

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

9 godzin temu, Rudiok napisał:

wciąż się zastanawiam gdzie oni to ku.rwa kręcili wszystko

Głównie na Litwie, gdzie do dzisiaj istnieją (praktycznie niezmienione) takie osiedla/miasta zbudowane za czasów ZSRR.

 

1 godzinę temu, Bartg napisał:

To, ze teraz wiemy, ze szans na wybuch raczej nie bylo to nie znaczy, ze w kwietniu 86 tez to wiedzieli.

Nawet jak wiedzieli, że szanse były bardzo niewielkie to i tak lepiej było to zrobić niż tylko czekać i patrzeć na to co się faktycznie wydarzy. Tym bardziej, że (jak już mam nadzieję wszyscy wiedzą) nurkowie nie ryzykowali swoim życiem i była to kolejna pozycja do odhaczenia. 

 

A co do samego finału to ładne domknięcie całego serialu. Największy smuteczek przy scenie "pożegnania", a właściwie wymianie spojrzeń między Legasowem, a Szczerbiną i Chomiuk :( Ogólnie mocne 8/10. 

Odnośnik do komentarza

Jezu, jak to dobrze się to oglądało. Nie wiem, czy widziałem gdzieś kiedyś lepiej wykonaną scenografię. Multum szczegółów, w postaci wystroju mieszkań, czy zbliżeń, choćby na szlugi. Bardzo fajny zabieg z tym podkoloryzowaniem niektórych faktów lub zmianą postaci, wyszło ze smakiem, ciekawie i bez przesady z dodawaniem jakichś ideologi, czy niepotrzebnych rozszerzeń. Netlfix pewnie wcisnąłby Will Smitha na Legasowa. Całkowita prawda i tak nie jest do końca znana i przejrzysta a tak chociaż było ciekawie. Rosyjskie dialogi dodałyby tutaj większej gęstości klimatu, ale myślę, że i tak całość nie ucierpiała z powodu zdecydowania się na angielskie.

 

Modę na bycie ekspertem w dziedzinie energetyki jądrowej, dyskusjach o Czarnobylu oraz sezon na ciuchy z elementami nuklearnymi w sieciówkach uważam za otwarty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A sceny z reaktorem kręcili w Ignalinie, gdzie w 2009 wyłączyli ostatni reaktor RBMK. Co do nurków to też nie mieli 100% pewności, co tam zastaną i czy wrócą. Fajne też zdanie pada na końcu, gdzie sam Gorbaczow po latach stwierdził, że skutki Czarnobyla odczuł cały świat - ogromne koszty, utrata zaufania w społeczeństwie i polityka dezinformacji w obliczu takiej katastrofy walnie przyczyniły się do upadku ZSRR. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, milan napisał:

Fakt że żadne sceny  z psami ani umierajacymi mną nie wstrząsneły, ale byłbym daleki odpisania że nie były mocne.

Mam nadzieję że reżyser będzie drązył inne tematy, brakuje takich seriali tak dobrze zrobionych.

NO FAJNIE JAKBY W TAKIM STYLU NAKRĘCILI FILM O POWODZI W POLSCE W 1997 ROKU.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, krupek napisał:

Modę na bycie ekspertem w dziedzinie energetyki jądrowej, dyskusjach o Czarnobylu oraz sezon na ciuchy z elementami nuklearnymi w sieciówkach uważam za otwarty.

 

No i teraz firmy i biura oferujące wizyty w Czarnobylu i Prypeci przeżyją oblężenie "stalkerów" ;) Ja się ciesze, że byłem tam zanim to było modne, w 2013 roku, co prawda tylko na 2 dni po kilka godzin w strefie, ale i tak przygoda życia. No ale wtedy wycieczka 4-5 dniowa to były koszty rzędu 4k zł przez brak konkurencji. No i wtedy ukraińcy mieli jeszcze w poważaniu gdzie chodzisz i co robisz, w tej chwili z tego co wiem wszędzie są zakazy wstępu (natura robi swoje i wszystko się coraz bardziej sypie), patroli na terenie jest sporo i nie będąc kozakami typu ekipa Napromieniowani nie zobaczysz już tyle co kiedyś. Kumpel był w 2017 i było po prostu tłumnie, w sensie kilkadziesiąt osób w jednym miejscu nawet. Ale i tak warto, zwłaszcza jak ktoś chociaż przez mglę pamięta tamte czasy. Z jednej strony to dla Ukrainy ogromny, warty kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie biznes więc nie mogą sobie pozwolić na zamknięcie dla turystów, z drugiej kwestia czasu jak coś się na kogoś zawali. Zwłaszcza, że sarkofag ma wytrzymać 100 lat, a to co tam leży pod nim w 100 lat nie zlikwidują przy obecnej technice, więc trochę się ten biznes jeszcze będzie kręcił.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
Cytat

Poprawność polityczna potrafi osiągnąć takie rozmiary, że wkracza w granice absurdu. Dokładnie taki problem dosięgnął brytyjskiej scenarzystki, która skrytykowała miniserial "Czarnobyl" za… brak czarnoskórych aktorów.

:obama::notbad:

https://www.antyradio.pl/Film/Seriale/Czarnobyl-Brytyjska-scenarzystka-krytykuje-miniserial-HBO-za-brak-czarnoskorych-aktorow-32358

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...