Skocz do zawartości

Chernobyl (2019) HBO


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rozi napisał:

W przypadku katastrofy w Czarnobylu nie chodziło o same kwalifikacje naukowców, a cały komunistyczny i sowiecki sposób myślenia.

Oczywiście i teraz też chodzi o sposób myślenia, bo w tym u ruskich jest bez zmian. Coś się nie udało -> agenci zgniłego, kapitalistycznego zachodu są za to winni

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 241
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kapitalny serial co tu duzo gadac. Klimat tak gesty ze mozna go kroic a atmosfera napieta jak plandeka na zuku. Tworcy podpisali chyba cyrograf z diablem, przeniesli sie w czasie i nagrali wszystko w trakcie katastrofy. Swietne odwzorowanie tamtejszych realiow

 

Minusy? Nie pokazali jak było naprawdę:

F6GSCVQ.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Z tydzień temu skończyłem i nadal mi siedzi w głowie, co nie zdarzyło się od dawna żadnej serii, nawet 9 sezonowym epopejom. No świetna rzecz. Za pierwsze dwa odcinki 10/10, tak gęstej atmosfery dawno nie spotkałem w żadnym filmie czy serialu, momentalnie się wciągnąłem. Aktorstwo (no i sam dobór odtwórców) na wysokim poziomie, Harrisa poznałem tak na dobrą sprawę dopiero w Mad Men i grał tam jedną z moich ulubionych postaci, więc tym bardziej miło mi się go oglądało. Muzyka doskonale pasująca do serialu, ale dobrze się jej słucha też w oderwaniu od niego. Końcówka i "Wieczna Pamięć" w tle, no kur.wa to są te słynne ciareczki. Mnóstwo mocarnych scenek i dialogów, wizualnie bomba, tematyka to samograj, no brawo HBO. Przyczepić się mogę do nie do końca interesujących mnie (a może nie do końca ciekawie poprowadzonych) wątków pobocznych, na przykład żony strażaka czy przesadnie rozbudowanej kwestii odstrzeliwania zwierząt (choć miało to swój, troszkę odmienny od całości, klimat), ale jako całokształt jest kozacko i pozostaje tylko lekki niedosyt, bo chciałoby się więcej. 


Co do używanego języka, to generalnie nie miałem z tym problemu, poza wymęczonym wypowiadaniem niektórych nazwisk, no źle to brzmiało, nienaturalnie. 

Odnośnik do komentarza

No i Chernobyl obejrzany... Brak mi słów po prostu. Serial stał się moim #1 jeśli mówimy o poważnym tonie produkcji. Szkoda, że tylko 5 odcinków, bo poszły jak woda.

Od zawsze mówiłem, że życie pisze najciekawsze scenariusze. Chociaż słowo najciekawsze może nie pasuje tutaj za bardzo to jednak nie można powiedzieć, że serial wciąga jak bagno, a 2 pierwsze odcinki to po prostu majstersztyk. Wszystko zrobione z dbałością o najmenisjzy szczegół, otoczenie, klimaty które dobrze znamy, no i to zakłamanie kacapskiego narodu, które trwa po dziś dzień. Ktokolwiek przyczynił się do zrobienia tego genialnego serialu powinien dostać oscara. Cały czas z jednej strony współczułem tym biednym ludziom, którzy się poświęcili nawet o tym nie wiedząc, a z drugiej jeszcze bardziej znienawidziłem te zakały, które do tego doprowadziły i próbowały wszystko zataić. Postać Diatłowa to po prostu kwintesencja ich myślenia. Sztos, sztos i jeszcze raz sztos.

No i obyśmy nigdy nie musieli oglądać sequela...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie będę się rozpisywał bo Koledzy wcześniej napisali prawie wszystko. Serial fantastyczny. HBO zaproponowało coś nowego. Mrocznego i brudnego ale bardzo prawdziwego - pomijając fakty za dużo nie upychali perków bo i tak było tragicznie.
Pamiętam jak w dzieciństwie stałem w kolejce po jod jak oczywiście po tygodniu dotarła do Polski wiadomość... (pipi)owe czasy i ciemna strona ZSRR .... film genialny ... kto nie widział szczerze polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2019 o 01:44, Patricko napisał:

 jeszcze bardziej znienawidziłem te zakały, które do tego doprowadziły i próbowały wszystko zataić. Postać Diatłowa to po prostu kwintesencja ich myślenia. 

 

Na YouTube jest ponad godzinny wywiad z nim, gdzie opowiada wszystko co się działo z jego punktu widzenia. Są polskie napisy. 

 

Dla mnie serial 10/10 i gotg, ale jednak wolałbym jakby trzymali się prawdy. Ta naukowiec z Białorusi i ten helikopter, który tak naprawdę rozbił się pół roku po katastrofie (da się znaleźć na YouTube) to jest imo jakiś żart. Aż strach pomyśleć co oni tam jeszcze poprzekręcali. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...