Skocz do zawartości

Snow*Runner


Patricko

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, już jestem po testach środowiskowych nowego pojazdu. Podstawowym kryterium było nieużywanie wyciągarki w trudnym terenie. Wraz z nowym Zikzem612H do porównania w teście dodałem jego mniejszego kompana czyli Zikz605R.

 

1885b9d6da629-screenshotUrl.thumb.jpg.f8b0987f2e2b101d08464398bac26d74.jpg

 

Pierwszym miejscem w jaki wysłalem oba pojazdy było WIELKIE BŁOTO na mapie Port Północny w Alasce. Jest to miejsce na którym wymięka spora, jeśli nie większa część ciężarówek i scoutów ze SnowRunner.

 

1885b9d38eb80-screenshotUrl.thumb.jpg.e491d28cd3313158cbeccb6c1c61d45f.jpg

 

Zikz612H w pełni ulepszony z najmocniejszym silnikiem, pełnozakresową skrzynią biegów i błotnymi oponami dał spokojnie radę choć przez pewien odcinek poruszał się bardzo wolno. Ale błotny egzamin zdał na piątkę z małym minusem!

 

1885b9d549f73-screenshotUrl.thumb.jpg.862d447b56820b0a6172e2732e232d1c.jpg

 

Tą samą trasę przejechałem dla porównania drugim pojazdem. Identycznie zmodyfikowany Zikz605R przejechał jak burza wbijając się w błoto jak nóż w masło. Ocena celująca :cool2:

 

1885b9d1f8563-screenshotUrl.thumb.jpg.3fcb402e27507ee83ded5a7edeba00cb.jpg

 

Kolejna próba to Kamieniołom w Tajmyrze. Chciałem przetestować zwrotność oraz radzenie sobie na kamieniach. Jako handicap miał załadowaną na pace przyczepkę cysternę aby sprawdzić wywrotność załadowanego towaru. No i tu Zikz612H wypada średnio. Co prawda jest stabilny i nie wywraca się na boki ale (przy przejeździe przez zagłębienia) zawadza wystającym przodem o podłoże i tym samym uszkadza silnik. Poza tym jest dość szeroki i średnio zwrotny więc zabawy w takim miejscu nie są dla niego. Na szczęście ma siłę aby wygrzebać się z kłopotów które sam sobie sprawił. Trója!

 

1885b9d8b8b45-screenshotUrl.thumb.jpg.ad122a2d90531e2b354366067b35b8f9.jpg

 

Reasumując jest to bardzo dobry pojazd wart swej ceny. Ze względu na trakcję, duży bak, niezłą ekonomię spalania, szybką jazdę po normalnych i średnio błotnistych/śnieżnych drogach - napewno zyska fanów. Plusem jest też solidny zestaw naprawczy i żuraw załadunkowy umieszczony z tyłu.

Wady to dość spory promień skrętu i zawadzanie przodem o niektóre przeszkody terenowe. 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
On 5/27/2023 at 7:47 PM, SebaSan1981 said:

Tego Zikza612H kupujesz na Playstation Store. Gdy dokonasz zakupu, autko będzie czekało na odebranie w garażu dostępne na liście zachowanych aut. Po zakupie w PSStore juz nie musisz wydawać waluty w grze - wóz jest Twoj ^^

Na pewno tak to działa na poziomie trudności "Normalny", jesteś pewien, że na "Wysoki" też tak jest? Poprzednie ciężarówki, czy to darmowe czy z Season Passa nie były dla mnie od razu dostępne, muszę je kupić za każdym razem za walutę w grze. 

Odnośnik do komentarza

  Nie wiem jak to jest na hard mode i pozyskiwaniem tam pojazdów bo jeszcze go nie próbowałem. Obadam go dopiero jak zrobię wszystkie dlc a że Amur jest dość wymagający nawet na normalu trochę to zajmie. Dobrze że porobiłem tam dostępy do sąsiednich plansz więc pozostałe kontrakty i wyzwania powinny pójść w miarę bezboleśnie. Tym bardziej że znalazłem sposób na przejechanie przez te cholerne lodowe pułapki w dwóch miejscach (przydalo się zatopienie tam kilku obiektów plus postawiony dźwig w okolicy i już są w miarę przejezdne) :i_am_so_happy:

 

Swoją drogą przyjrzałem się informacjom o tym trybie hardmode i o ile niektóre opcje, ograniczenia są sensowne to inne po prostu psują fun z gry. Bawię się narazie na normal bo chcę się przy SR relaksować a nie ślęczeć na jednej mapie w hc i kombinować bo nie stać mnie na respawn na innej..

 

I tak przy okazji, @Masamune Ty ogrywasz SnowRunnera od początku na hc? Czy przerabiałeś wcześniej grę na normal mode?

Odnośnik do komentarza

Gram od początku na wysokim poziomie. Najbardziej boli brak możliwości holowania pojazdu do garażu za free. Tankowanie jest spoko, dodaje głębi, musisz jednak zaplanować drogę biorąc pod uwagę jeden bardzo ważny czynnik więcej. Nie miałbym siły przechodzić wszystkiego od nowa na wyższym poziomie niestety :p zasadniczo jednak rdzeń rozgrywki jest ten sam. 

Odnośnik do komentarza
13 hours ago, SebaSan1981 said:

To przełącz na normal i przestań cierpieć :thumbsup: Polecam spokojniejsze relaksacyjne granie.

Hmm, ale ja się wcale nie męczę. Czasami ze znajomymi spędzaliśmy godziny w sesjach co-op próbując wyciągnąć się z opałów, jeśli po drodze coś poszło nie tak, ale daje to fun. Ciężarówek, tych darmowych jest pod dostatkiem, więc też nie narzekam, restrykcyjna ekonomia jednak wymaga rozważnych zakupów. Jeśli jesteście w stanie przeżyć bez holowania pojazdów, gdy ukniecie w błocie, czy gdy zabraknie wam paliwa, to polecam wysoki poziom trudności. 

Odnośnik do komentarza

Wtrącę tak mimochodem jeszcze coś o tym nowym Zikzie612H. Ze względu na wielkość kół, bardzo się trzeba namęczyć by uszkodzić zawieszenie lub koła. Sprawdziłem to podczas jazdy po kamienistej drodze na mapie Tajmyr, oczywiście z max prędkością na najwyższym biegu. Tam gdzie Tayga na baloniastych oponach otrzymywała non stop obrażenia zawieszenia i kół, tam Zikz612H przejeżdża jakby śmigał po gładkiej drodze. Kolejny plus to duża szybkość pojazdu na normalnych drogach. Każdy kto zaczyna przygodę ze SnowRunner na Michigan i kupi sobie Zikza, ten ma extra easy mode na start! Ewidentnie widać że ruskie pojazdy są faworyzowane, no ale nie ma sie co dziwić jak ruskie studio po części odpowiada za stworzenie SR. :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na wynik 1000 godzin ma wpływ to że gram po raz trzeci od początku w tą grę. Dwa razy na PS4 PRO i teraz na PS5 godzinowo 700 do 300. Praktycznie nie korzystam z naczep i przyczep jeżeli nie jest to konieczne za to robię kursy kilkoma ciężarówkami po kolei ten sam kurs czasami tylko wrzucając na pakę powójny towar. Odprężam się przy tej gierce i nie czuję żadnej presji czy pośpiechu. Nie kupiłem jeszcze tylko ostatniego sezonu bo złapię go w promce jakiejś chyba że dojadę wszystko wcześniej. Nie ruszony mam jeszcze wogóle doddatek rolniczy i ten z wyścigami ciężarówek. Aktualnie też gogle vr2 z GT 7 przywróciły mi wiarę że ścigałki mogą mnie jeszcze wciągnąć i jest miazga co skutecznie odciąga od innych gier. Mam okresy aktywniejsze i momenty nasycenia i przerwy pewnie jak każdy. 

Co do gry to zawiodłem się na implementacji opcji dual sensa, samochodów z dodatków. W modach jest poro fajnych pojazdów(nie chodzi mi o nakoksowane pojazdy) i map co rozszeża ilość zabawy.

IMG_20230216_105355493.jpg

IMG_20221117_173828864.jpg

Edytowane przez rah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia jeszcze jakie ciężarówki dodadzą w nowych dlc. Osobiście chciałbym aby pojawił się pospolicie występujący Kamaz 5320 lub pochodne modele.

 

5de63ce515e9f9495814e968.thumb.jpg.2677be23dff639afd9636f0f95cd66e0.jpg

 

Z innych pojazdów chętnie bym pośmigał którymś z pojazdów z centrum rozwojowego Nami, np czymś takim:

 

NAMI-0127-8x8-1968.jpg.ca7899ea31f525a7bcbf47578264edcb.jpg

02f.thumb.jpg.41f00022bca099b6a31ea2b30f869323.jpg

 

Chętnie zapoznałbym się też z jakimś kolosem typu kopalniany Terex, może być model MT6300AC jak na załączonym obrazku poniżej:

 

59aeb791cef7ad8558b4cdfe6acba948.jpg.3accfdf649d05ffe37872543202c3b6d.jpg

 

Twórcy mogliby coś podziałać też z innymi biomami np peruwiańską dżunglą, przepaściamii tymi fajnymi kolorowymi ciężarówkami. Albo coś z Afryki np bezdroża w Mali czy innej Ugandzie. Mają spore pole do popisu w kolejnych sezonach!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ano, kto wie? Wydaje mi się że w nowych mapach mogą dać więcej specjalistycznego sprzętu typu nowe ładowarki, koparki, buldożery lub spychacze. A także nowe rodzaje ładunków bo już w dlc Pola zaczęli pod tym względem się rozwijać. W tym przypadku mogą by lekko zmienić fizykę obiektów na mapie aby były bardziej interaktywne z nowymi pojazdami bo czasami te bele siana lub skrzynie dziwnie reagują przy kontakcie z ciężarówkami lub naczepami. Cóż, narazie to takie moje rozkminy i dywagacje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

18982c802ff72-screenshotUrl.thumb.jpg.4d7a136ffa5ebc3764f898e85cc13ea6.jpg

 

Nowe dlc, tym razem Kolumbia Brytyjska czyli Kanada pełną gębą. Tym razem mamy do ekploracji dwie klimatyczne mapy gdzie czeka sporo górskich ekploracji.

 

18982c8215634-screenshotUrl.thumb.jpg.a3e460d3e630cff4dad43d450da4e2bb.jpg

 

Co zaobserwowałem na dzień dobry? Będzie dość trudno, małe scouty typu LandRover nie mają tu czego szukać. Zwiedzanie terenu rozpocząłem z grubej rury Tatarinem i Zikzem aby się nie irytować zagrzebywaniem w błotku lub na kamieniach co chwilę.

 

18982c8930095-screenshotUrl.thumb.jpg.83aaec6cbfd299446bef35ca114f66f8.jpg

 

Zadania są ciekawe, mamy np przeprawę promową przez rzekę. Poza tym są dostępne dwie nowe "hamerykańskie" ciężarówki, potężny Mac wydaje się bardzo interesujący.

No i to narazie tyle, wracam do zwiedzania Kanadyjskiego mglistego zadupia :teehee:

Edytowane przez SebaSan1981
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.