Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bluber napisał:

No ale jednak 30 fps a 60 fps to jest gigantyczna różnica i jak można mowić, że nie ma żadnych różnic wizualnych? 

To jest różnica w płynności a nie w grafice, mówiąc o różnicach wizualnych miałem na myśli graficzne a tych podobno dużych nie ma ale jak będzie w rzeczywistości to się okaże.

5 godzin temu, balon napisał:

60 klatek, wyższa rozdzielczość, trochę bajerów graficznych, to dla mnie mega różnica. Jakbym grał co niedzielę popołudniu to zapewne nie odczułbym różnicy. 

Osobiście spędzam przed konsolą znacznie więcej czasu niż tylko co niedziele popołudniu i jak dla mnie akurat samo 60 fpsów to nie jest na tyle istotna sprawa żeby od razu lecieć po PS5 gdyby nawet były dostępne na premierę. Inaczej będę się patrzył jeśli wersja na current geny by była niegrywalna żeby ludzie kupowali next geny ale wątpię w to, bo jednak znacznie więcej ludzi kupi póki co te gry na obecna generację i uderzyłoby to mocno w developerów.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Qbon napisał:

Osobiście spędzam przed konsolą znacznie więcej czasu niż tylko co niedziele popołudniu i jak dla mnie akurat samo 60 fpsów to nie jest na tyle istotna sprawa żeby od razu lecieć po PS5 gdyby nawet były dostępne na premierę. Inaczej będę się patrzył jeśli wersja na current geny by była niegrywalna żeby ludzie kupowali next geny ale wątpię w to, bo jednak znacznie więcej ludzi kupi póki co te gry na obecna generację i uderzyłoby to mocno w developerów.


Nie znam osoby która dla lepszej wersji Assassina kupowałaby next gena :)

Nie znam też osoby która pisze, że wersja na curent geny będzie nie grywalna.
Znam jednak masę ludzi dla których 60 k/s względem 30 to game changer i przepaść. To jest całkiem inny komfort grania, a turaj do tego będzie jeszcze wyższa rozdzialka i kilka bajerów graficzny, czyli mega różnica. 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:


 

Znam jednak masę ludzi dla których 60 k/s względem 30 to game changer i przepaść. To jest całkiem inny komfort grania, a turaj do tego będzie jeszcze wyższa rozdzialka i kilka bajerów graficzny, czyli mega różnica. 

 

No pewnie, że są tacy ludzie, nie twierdzę też przecież, że 60 fps nie robi różnicy bo robi, to jest po prostu płynniejszy obraz ale dla mnie to też nie jest gamechanger chociaż mając do wyboru pewnie ze wolałbym 60 fpsow, jednak należę też do tej grupy, dla której lepsza grafa jest bardziej istotna niż 60 klatek. The last of us 2 nie byłoby  tak mega wyglądająca gra gdyby poszli w wyższa płynność kosztem ciec w oprawie. Co do AC to nie czytałem osobiście żeby miały być jakieś bajery graficzne na next genach, pewnie będą lepsze cienie, rozdziałka wiadomo , że wyższa ale musimy się zgodzić też z tym że na naprawdę next genowe gry trochę poczekamy. Pamiętam jaka różnica w oprawie była między black flag na wówczas świeżych konsolach a unity, bo unity już nie było ograniczane starymi sprzętami. Tutaj póki co nie ma takiego next genowego pazura bo i na to za wcześnie, nawet powiem, że jest kilka gier z obecnej generacji, które robią na mnie większe wrażenie póki co od czegokolwiek co pokazano na ps4 czy xsx. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Qbon napisał:

Co do AC to nie czytałem osobiście żeby miały być jakieś bajery graficzne na next genach, pewnie będą lepsze cienie, rozdziałka wiadomo


No ale przecież już te dwie rzeczy będą powodowały, żę gra będzie lepiej wyglądać (szczególnie na dużych TV UHD), zapewne dojedzie jeszcze lepszy AA, ogień itp efekt cząstkowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Qbon napisał:

To jest różnica w płynności a nie w grafice, mówiąc o różnicach wizualnych miałem na myśli graficzne a tych podobno dużych nie ma ale jak będzie w rzeczywistości to się okaże.


To w końcu o co ci chodzi? Bo różnica w płynności jest różnicą wizualną bo na nią patrzysz i widzisz. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, bluber napisał:


To w końcu o co ci chodzi? Bo różnica w płynności jest różnicą wizualną bo na nią patrzysz i widzisz. 

O to o czym napisałem, o różnice w grafice, czyli postprocesy, cieniowanie, oświetlenie itp. Nie spodziewam się na tym polu wielkich różnic, bo gra jest na tym samym builidzie na wszystkich platformach. W Black flag akurat były dosyć istotne różnice między PS3 a PS4, między innymi unoszący się dym po wstrzałach, woda, roślinność reagująca na ruch postaci itp ale to też dosyć promowali przed premierą pamiętam odnosząc się do takich różnic, tutaj póki co głównie mówią o 60 fps, jeśli w Valhalli będą różnice tego typu co w BF to stwierdzę, że wersje next genowe są sporo lepsze, jeśli ograniczy się tylko do rozdzielczości czy lepszych cieni to nic wielkiego, oczywiście dla mnie, każdy może mieć inne zdanie w zależności od tego co dla niego istotne. Prawdziwy skok graficzny poprzednio i tak przyszedł w momencie gdy gry nie były już tworzone na past geny i tutaj na pewno będzie podobnie z czasem.  60 fpsów oczywiście doda większego komfortu rozgrywce ale ja jestem przyzwyczajony do 30 fpsów w tego typu grach i dla mnie to nie jest game changer. Nie wiem tylko czy reklamowali tego AC, że na next genach będzie Ray tracing, nigdzie tego nie widziałem. Przy WD Legion słyszało się głównie o tym zestawiając ze sobą dwie generacje, tutaj słyszy się o 60 klatkach głównie a skoro 60 klatek to można założyć, że RT nie będzie.

 

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Może być ciężko tak dużą grę ogrywać dwa razy.

         Lubię gry Ubi, nawet zagrywam się na maxa w watch dogi, niedawno jedyneczka weszła, aktualnie legion.

Odyseję i Origina ogrywałem mocno, chociaż tej pierwszej nie dałem rady skończyć, ale drugi raz? Wiem, że w lepszych technikaliach, ale jednak.

Zależy też ile będzie grindowania.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem ten powyższy gameplay w 4k na 65 calach. Ale to się rusza, pięknie, soczyście i mega płynnie to wygląda.

4 godziny temu, Voytec napisał:

Za(pipi)iscie będzie pograć w Valhalle w 60 fpsach przy 4K i mając już nowa konsole nie ma się nad czym zastanawiać ale grając w Odyssey i Origins w 30 klatkach nie czuje żebym coś tracił. :) 

Tu nie chodzi o to co się straci, ale co można zyskać. Tak bym podchodził do tego :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...