Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, suteq napisał:

Kurła, takie rzeczy to ja czytałem już przy okazji Origins a dostałem właśnie generyczne zadania. 

 

Generalnie z tego co czytam to zadania dalej są generyczne tylko gra daje nam wolą rękę jak je wykonać co jest w sumie całkiem ok. 

No i dokładnie jest w tym przypadku. Nie wiem skąd aż takie podekscytowanie w temacie, rozumiem podjarke 60 fpsami, ale jeżeli chodzi o oceny to nie zapominajmy że praktycznie każda poprzednia część miala podobne noty. Może nie pogralem za długo, może jestem wypaczony RDR2, które kończę na PC, a może człowiek za dużo już ograł w życiu gier Ubi, bo o ile w poprzednich częściach wciagnalem się po h, tak tutaj mam bardzo mieszane odczucia. Może przez to, ze jest to chyba najnudniejszy początek jaki nam ostatnio zaserwowali, może trzeba "dojść do meksyku", ale początkowe misje w grze wygladaja tak:

-uwolnij towarzyszy

-wejdź na górę

-zapoluj na zwierzyne

-naucz się używać ostrza assasinow.

 

No i takiej misji rzeczywiście jeszcze nie było, kto by się spodziewał że po 155 częściach ktoś wpadnie na pomysł, by przeprowadzić trening z ostrzem.

 

Do tego niestety graficznie początek jest bardzo słaby, mam nadzieję, że później będzie lepiej. Assasin zawsze robił wrażenie widokami, tutaj te pierwsze godziny spędzone na śnieżnej wyspie to lekki mech, wnętrza wygladaja słabo, poki co nie było czym się zachwycić.

 

Wszystkie minusy z recek się sprawdzily, Voice Acting, synchronizacja ust, twarzy, udźwiękowienie, detekcja kolizji podczas walki, sama walka, której poczucie pozostawia wiele do życzenia, animacje (rozwalcie skrzynkę np, no nie wiem co tam się zadzialo ale brakuje chyba paru klatek) no ktoś napisze że w sumie w każdym assasinie tak bylo. Ano było i tu nie jest inaczej.

 

Jak ktoś ominął Origins, Oddysey to może ze świeżą głową będzie miał inne odczucia, dla mnie póki co ta gra zalicza najgorszy start i jak się szybko nie rozwinie to niestety zostanie porzucona na poczet innych starych gierek z backlogu, które po samych gameplayach ja deklasują, jak choćby Thusima w 60 klatkach.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, easye napisał:

może jestem wypaczony RDR2, które kończę na PC,

ło Panie to napewno. Jeszcze w tego Assassina nie grałem, ale pamiętam jak jakoś po RDR2 odpaliłem Odyssey. Nie dałem rady. Musiałem kilka miesięcy przerwy sobie zrobić, aby zapomnieć choć trochę RDR.

Odnośnik do komentarza

Ja się jednak skusiłem, początkowo się wahałem ale wieść o wypindoleniu bitew morskich i pałętających się najemników mnie przekonała.

Origins grałem chyba z pół godziny u znajomego, odyseja była u mnie przez chyba tydzień. Zabiło mnie tam ostatecznie pływanie statkiem i kretyńskie bitwy morskie połączone z różnicą poziomów. Do tego wiele elementów było bardzo przeciętnych na czele z irytującym bohaterem.

Obejrzałem trochę materiałów i chyba to co mnie najbardziej odpychało od poprzedniej części tu prezentuje się nieco lepiej. Czy to wystarczy? Zobaczymy, jak się nie spodoba to pójdzie do Żyda i tyle. Doskonale zdaje sobie sprawę że to kolejny tasiemiec, niemniej wygląda nader zachęcająco. Mam pewno obawy w kwestii udźwiękowienia, w Odyseii bywało zupełnie cicho w trakcie eksploracji, liczę że coś będzie brzęczało w słuchawkach cały czas. Jednak muzyka w grach robi niesamowitą robotę.

 

Dzisiaj po południu powinna być u mnie nowa konsola więc i trzeba coś premierowo wrzucić do napędu. W razie czego backlog z Game Passa jest pokaźny.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Próbowałem kilku Assassinów, ostatnim był Origins i każdego odpuściłem po pierwszej sesji. Tego wziąłem w Uplay+ żeby sprawdzić i jak na razie jest nieźle. Nie wiem czy to setting, klimat i muzyka mi tak pasują ale podoba mi się po prostu.

Póki co bardzo przyjemny open world, jedynie system walki jest czerstwy na maxa

 

Zdarzyło się też kilka bugów. Np NPC się nie wczytał i wino się samo nalewało do kubka albo w czasie dialogu postać zamiast patrzeć na głównego bohatera miała głowę wykręconą w górę :pawel:

Odnośnik do komentarza

Gra się instaluje, za chwile zaczynam :)

 

W ogóle ciekawa sprawa. Na koniec generacji miała być trylogia starożytna bo po Odyssey pojawiały się plotki o części w starożytnym Rzymie, ale z Valhalla wyszła trylogia mitologiczna opierająca sie na 3 najbardziej znanych mitologiach w popkulturze. :) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tjery napisał:

Niestety nowa generacja i już na start screen tearing na nowym Xie w 4k 60 fps, co prawda vrr usuwa tearing, ale trochę zawód jest 

Mam nadzieję że to ogarną jakimś paczem czy czymś bo nie mam TV z obsługą tych bajerów..jak tak ma być w każdej grze to zart.

 

Pograłem. Shitstorm z dupy. U mnie nie ma tearingu. I nie jestem ślepy, bo wiem co to jest.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, orion50 napisał:

Mam nadzieję że to ogarną jakimś paczem czy czymś bo nie mam TV z obsługą tych bajerów..jak tak ma być w każdej grze to zart.

 

Pograłem. Shitstorm z dupy. U mnie nie ma tearingu. I nie jestem ślepy, bo wiem co to jest.

 

Na samym początku nie, ale wystarczy dotrzeć do statku i popłynąć na wyspę z dużym miasteczkiem/wsią - obraz rozłazi się co chwilę. Wpisz AC Valhalla screen tearing, jest już sporo tematów o tym, np. https://wccftech.com/assassins-creed-valhalla-xbox-series-x-variable-refresh-rate/ i sporo na reddicie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...