Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

@Ukukuki
Nie no - nie "każda" - Valhalla jest dopiero drugim reskinem Origins, które znacząco różniło się od AC Unity i AC Syndicate, a te z kolei różniły się od kompletu AC3, ACIVBF i AC Rogue, podczas gdy te były inne niż zestaw AC, ACII, AC Brotherhood i AC Revelations.
Każdy z tych "pakietów" to inna wersja silnika i zupełnie inny feeling.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Voytec napisał:

Wcale nie jest. To dalej jest tylko płynniejsza wersja w wyższej rozdzielczości. 

 

Sorry Wojtek, ale dla mnie 60k/s w tak wielkim open World w takiej rozdzielczości i przy takiej grafice, pierwszy raz w serii to next gen. 
Jak zobaczyłem ostatnie gameplaye na TV w 4k/60 to mi deko kopara opadła. Potem włączyłem rozgrywkę z PS4, odbiór jest mega inny (lepszy). 

 

Dla mnie 60 klatek są swoistą rewolucją w tej serii i zmieniają dla mnie o 180 feeling rozgrywki i chęć sięgnięcia po koleją odsłonę. 
 

Po tym co zobaczyłem to jakbym nie brał teraz next gena to zostawiłbym sobie ten tytuł na później i zaliczył zaległości, dla mnie jest taka różnica. No ale to ja. 
 

Edytowane przez balon
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze balon, 60 fps to gamechanger w tym przypadku. Chyba sobie nie zdajecie sprawy jak mocnego sprzętu trzeba do osięgnięcia takich rezultatów 

 

 

Na RTX 3090 w 4K nie ma stałych 60fps (ustawienia ultra). Co do Spidermana i jego nextgenowości to najwięcej tam gra zyskuje w trybie z odpalonym ray tracingiem ale wtedy no niestety mamy tylko 30 fps, ale tekstury i właśnie RT dużo robi i świetnie ta gra wyglada. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, bluber napisał:

Tak jak pisze balon, 60 fps to gamechanger w tym przypadku. Chyba sobie nie zdajecie sprawy jak mocnego sprzętu trzeba do osięgnięcia takich rezultatów 

 

 

Na RTX 3090 w 4K nie ma stałych 60fps (ustawienia ultra). Co do Spidermana i jego nextgenowości to najwięcej tam gra zyskuje w trybie z odpalonym ray tracingiem ale wtedy no niestety mamy tylko 30 fps, ale tekstury i właśnie RT dużo robi i świetnie ta gra wyglada. 

No tyle ze wersja konsolowa to na pewno nie jest ULTRa i tez nie ma natywnego 4k. 

Uwielbiam te porownania wersji konsolowej, ktora najczęściej dochodzi moze do ustawień medium, sama ma skalowana rozdzielczość, do najwyższych ustawień PC.

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wredny napisał:

@Ukukuki
Nie no - nie "każda" - Valhalla jest dopiero drugim reskinem Origins, które znacząco różniło się od AC Unity i AC Syndicate, a te z kolei różniły się od kompletu AC3, ACIVBF i AC Rogue, podczas gdy te były inne niż zestaw AC, ACII, AC Brotherhood i AC Revelations.
Każdy z tych "pakietów" to inna wersja silnika i zupełnie inny feeling.

Określanie Valhalli reskinem Origins, to bardzo mocne uproszczenie. Gram w tę Valhallę i jest całkowicie inny feeling rozgrywki, niż w Origins, czy Odyssey. Może i Valhalla pracuje na tym samym silniku, co jej dwie poprzedniczki, ale to zupełnie nowa jakość w serii AC.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, easye napisał:

No tyle ze wersja konsolowa to na pewno nie jest ULTRa i tez nie ma natywnego 4k. 

Uwielbiam te porownania wersji konsolowej, ktora najczęściej dochodzi moze do ustawień medium, sama ma skalowana rozdzielczość, do najwyższych ustawień PC.

 

 

No pewnie nie jest ultra i nie jest natywne 4k no ale co to zmienia? Nadal pokazuje, że gra jest i tak dość wymagająca i na sprzęcie za 2250 będzie smigać w dynamicznym 4K i 60 fps. 

Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, easye said:

Jak ktoś ma ciśnienie, to dzisiaj w abonamencie Uplay po 21 może włączyć, jak gdzieś tam się na chwile przeniesie do Kiribati VPNem.

Sam jestem ciekaw jak to będzie chodzić na budżetowym procku.

 

Super predownload zrobiony, trzeba bedzie ogarnac VPN i przetestować

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, lpcl napisał:

Mogliby wrócić do kilku miast jak w jedynce, bo teraz to co dalej, znowu jeszcze większy obszar w kolejnej części? Wolałbym jakieś ciekawsze questy, już nawet w syndicate coś tam próbowali, bo niektóre misję miały 2 opcje do wyboru aby je skończyć, było jakieś tam kombinowanie, trochę jak w hitmanie. 

Teraz te nowości w misjach to na zasadzie czy o(pipi)ić komuś gałę grając męską postacią? 

 

O, to jest właśnie to czego też bym chciał. Mniejszy otwarty świat i questy wyższej jakości. Teraz ogrywam Cushime, której twórcy wzorowali się w jakimś stopniu na serii AC jednak tutaj mam wrażenie, że jest to lepiej zrobione. Przy AC: Syndicate też się bardzo dobrze bawiłem i wraz z dodatkami zaliczam ją do jednej z lepszych z serii.

 

BTW: czym się różni 4k natywne od 4k dynamiczne? Coś jak HD i HD ready? Nie ogarniam tego.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem na tvgry jak grają bo gierka mnie interesowała i po samym początku miałem dosyć. Słabe tekstury i drewniane animacje śmierdzące początkiem generacji. Ten koń XD i szczerzący morde dzieciak jak na nim uciekał. Nie najlepiej to wyszło, może jeszcze wjedize jakiś pacz bo od razu widać czym to śmierdzi.

Odnośnik do komentarza

Gamespot - 8/10

 

ntv8qF0.png

 

IGN - 8/10

Critical Hit - 9/10

PC Gamer - 92/100 (Valhalla is Ubisoft's best Assassin's Creed to date)

PowerUP Gaming - 9.6

MondoXbox (Italy): 8.6
Eurogamer - Recommended

Cytat

Valhalla is another enormous Assassin's Creed saga, lavishly designed, with its sights set on story direction over narrative choice.

 

Gamesradar - 4.5/5

Windows Central - 4/5

God is a Geek - 9/10

Gamereactor - 9/10

 

 

lQFbo9H.png

Odnośnik do komentarza

I niestety wersja na PC jest lekko mówiąc słaba. Tak naprawdę tylko coś pokroju 2080ti jest w stanie wyświetlić powyżej 60 klatek w 1080p. Zmniejszenie ustawienie o oczko niżej daje zaledwie 3 fpsy, a zjad do wysokich detali to kolejne 2 fpsy. Dopiero na średnich, gdzie gra wygląda przeciętnie, jest pod tym względem lepiej.

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/assassins-creed-valhalla-pc-performance-analysis/

 

Dobrze, że gra jest dostępna w Ubi+. ;) 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Bigby napisał:

I niestety wersja na PC jest lekko mówiąc słaba. Tak naprawdę tylko coś pokroju 2080ti jest w stanie wyświetlić powyżej 60 klatek w 1080p. Zmniejszenie ustawienie o oczko niżej daje zaledwie 3 fpsy, a zjad do wysokich detali to kolejne 2 fpsy. Dopiero na średnich, gdzie gra wygląda przeciętnie, jest pod tym względem lepiej.

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/assassins-creed-valhalla-pc-performance-analysis/

 

Dobrze, że gra jest dostępna w Ubi+. ;) 

Trzeba sprawdzic opcja skalowania, np dać 4k na 60%.

W 1440p na Ultra jest juz średnio 62 klatki no i kwestia ile daje wlaczony V-Sync.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...